Extra beveiliging Singer Laren na diefstal Van Gogh
LAREN (ANP) - Museum Singer Laren wordt sinds de diefstal van een werk van Vincent van Gogh extra beveiligd. Dit zegt algemeen directeur Evert van Os van Singer Laren.
"Ik mag weinig zeggen over de beveiliging, behalve dat de beveiliging volgens protocol was, in samenspraak met de verzekeringsexperts. Maar toch is er iets ontvreemd. We zullen de diefstal evalueren om lessen te leren voor de toekomst. Ik kan wel zeggen dat we sinds de inbraak aanvullende maatregelen hebben genomen", zegt Van Os.
Ook voor het Groninger Museum, dat het werk Lentetuin aan Singer Laren uitleende, is de diefstal reden om de beveiliging onder de loep te nemen. "Natuurlijk kijken we permanent naar de beveiliging van onze musea", zegt directeur Andreas Blühm van het Groninger Museum. "En door dit incident zijn we nog scherper. Het Groninger Museum is fysiek moeilijk te benaderen, het staat in het water en heeft weinig ramen. Maar is er geen reden om achterover te leunen."
Waarde
De directeuren laten zich in het belang van het onderzoek niet uit over de verzekerde waarde van het schilderij dat Vincent van Gogh in 1884 schilderde. Het gaat om het werk Lentetuin, de pastorietuin te Nuenen in het voorjaar. Van Os: "De verzekeraar is maandag meteen gekomen en heeft ons geïnformeerd dat de braak gedekt is. Bij ons was het werk verzekerd voor de duur van de tentoonstelling Spiegel van de ziel. Musea die een bruikleen in huis hebben, verzekeren het altijd namens de eigenaar."
Blühm: "Ik hoop op een goede afloop en wil niet dat het tot uitkering van bedragen komt. Daar heeft ons museum ook niets aan, het schilderij is immers onvervangbaar. Je kunt van de uitkering geen andere Van Gogh kopen. Bovendien hoort dit werk bij het Groninger Museum, het is al honderd jaar geleden gekocht door een Groningse familie."
Beide musea krijgen steunbetuigingen uit binnen- en buitenland. "Hartverwarmende reacties zijn het", zegt Blühm. "Ook van het Van Gogh Museum, waar ik zelf werkte toen daar in 2002 twee schilderijen werden gestolen. Ze weten dus hoe het bij ons voelt." Ook Van Os krijgt veel reacties: "Ik heb slecht geslapen. Gisteravond kwam ik laat thuis na een rollercoaster van acties. 's Avonds kreeg ik tijd om de appjes en mailtjes van collega's en vrienden te lezen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De website waarop lezers kunnen stemmen voor de NS Publieksprijs is woensdagmiddag offline gehaald na waarschuwingen over kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Boekenkoepel CPNB laat weten de website uit voorzorg te hebben gesloten.
6 uur geleden