Extra beveiliging bij huis nabestaanden Vlaardingse loodgieter
VLAARDINGEN (ANP) - Bij het huis van de nabestaanden van de maandag overleden Vlaardingse loodgieter Ron van Uffelen komt extra beveiliging. Dat heeft de Vlaardingse locoburgemeester Bart Bikkers besloten na overleg met de politie en het Openbaar Ministerie. Hoe de extra beveiliging bij het pand aan de Gretha Hofstralaan in de wijk Holy Zuid vorm krijgt, is niet bekendgemaakt. Er was al cameratoezicht bij het pand.
"Het is verschrikkelijk dat dit juist nu weer is gebeurd," zei Bikkers. "In een tijd waarin de familie rust nodig heeft om te kunnen rouwen en afscheid te nemen. Ik leef mee met alle betrokkenen. Na raadpleging van de politie en het Openbaar Ministerie heb ik besloten de woning niet te sluiten. Op dit moment is het voor de rust van het gezin belangrijk in hun vertrouwde omgeving te kunnen blijven. Ik roep iedereen op om de privacy van de familie te respecteren en hen de rust te gunnen die zo hard nodig is."
De familie van Van Uffelen verzocht de autoriteiten woensdag om beveiliging. Advocaat Richard Korver vroeg namens de nabestaanden de politie, burgemeester en het Openbaar Ministerie "om hen heen te gaan staan".
Doelwit van geweld
Bij het huis zijn in de nacht van dinsdag op woensdag brandbare voorwerpen voor de deur gevonden. Twee mensen zijn later in de nacht aangehouden op verdenking van het plaatsen van de materialen. De voorwerpen werden woensdag rond 05.30 uur aangetroffen voor de deur van de woning. Er is niets geëxplodeerd en er zijn geen gewonden, aldus de politie. In de woning waren mensen aanwezig.
Het huis en bedrijfseigendommen van Van Uffelen waren al meer dan twintig keer het doelwit van geweld. Wie het op hem had gemunt en wat de reden van de bedreigingen is, is niet bekend. Van Uffelen heeft steeds verklaard niet te weten waarom hij het doelwit van het geweld is.
"Het lopende onderzoek in deze zaak gaat onverminderd door", meldt Bikkers nog.
Meer uit Binnenland
ORANJESTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander is woensdag in alle vroegte aangekomen op Aruba. Hij bezoekt het eiland omdat het veertig jaar een zelfstandig land binnen het Koninkrijk der Nederlanden (1986-2026) is en vijftig jaar een eigen vlag en volkslied (1976-2026) heeft. Ook brengt de koning een bezoek aan Curaçao. Daar gaat hij in gesprek met vertegenwoordigers van de lokale gemeenschap over de geopolitieke spanningen in de regio.
8 minuten geledenDEN HAAG/ARNHEM/CASTRICUM (ANP) - Het nachtelijk stemmen had in Den Haag om 01.00 uur al meer stemmers getrokken dan in de hele nacht in 2018. Dat zei een woordvoerster van de gemeente.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger heeft in de nacht van dinsdag op woensdag aangifte gedaan van mishandeling. Dat meldt de Amsterdamse JA21-fractie op X.
1 uur geledenEtten-Leur (ANP) - In een appartementencomplex aan de San Francescolaan in Etten-Leur is in de nacht van dinsdag op woensdag een grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer heeft opgeschaald naar grip 1. Het gebouw wordt ontruimd.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Richard de Mos van Hart voor Den Haag ontkent mensen in te huren om te flyeren. "Dat is klip-en-klare onzin", zei hij na afloop van het NOS-slotdebat in LocHal in Tilburg in reactie op een video van het linkse platform Left Laser waarin wordt gesuggereerd dat De Mos Bulgaren betaalt voor campagnewerkzaamheden. In de video is te zien dat mensen die geen Nederlands spreken, flyeren voor de partij van De Mos. In het partijprogramma van Hart voor Den Haag staat onder meer de wens om immigranten uit te sluiten van bijstand als ze weigeren Nederlands te leren.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Over een uur gaan de eerste stembureaus open. Vanaf 00.00 uur kunnen kiezers hun stem voor de gemeenteraadsverkiezingen onder meer uitbrengen in Arnhem, Den Haag en Zwolle. Vanaf 07.30 uur gaan de meeste andere stemlokalen open, al wijken de openingstijden op sommige locaties af.
5 uur geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo haalt de voorraad gebroken en hele diepvriessperziebonen van het huismerk uit de winkels, nadat dinsdag verhalen naar buiten waren gekomen dat er dode muizen tussen de bonen lagen. De super bevestigt een bericht van NU.nl dat de maatregel uit voorzorg wordt genomen en er geen gevaar is voor de gezondheid.
6 uur geleden