Extra beveiliging bij huis nabestaanden Vlaardingse loodgieter
VLAARDINGEN (ANP) - Bij het huis van de nabestaanden van de maandag overleden Vlaardingse loodgieter Ron van Uffelen komt extra beveiliging. Dat heeft de Vlaardingse locoburgemeester Bart Bikkers besloten na overleg met de politie en het Openbaar Ministerie. Hoe de extra beveiliging bij het pand aan de Gretha Hofstralaan in de wijk Holy Zuid vorm krijgt, is niet bekendgemaakt. Er was al cameratoezicht bij het pand.
"Het is verschrikkelijk dat dit juist nu weer is gebeurd," zei Bikkers. "In een tijd waarin de familie rust nodig heeft om te kunnen rouwen en afscheid te nemen. Ik leef mee met alle betrokkenen. Na raadpleging van de politie en het Openbaar Ministerie heb ik besloten de woning niet te sluiten. Op dit moment is het voor de rust van het gezin belangrijk in hun vertrouwde omgeving te kunnen blijven. Ik roep iedereen op om de privacy van de familie te respecteren en hen de rust te gunnen die zo hard nodig is."
De familie van Van Uffelen verzocht de autoriteiten woensdag om beveiliging. Advocaat Richard Korver vroeg namens de nabestaanden de politie, burgemeester en het Openbaar Ministerie "om hen heen te gaan staan".
Doelwit van geweld
Bij het huis zijn in de nacht van dinsdag op woensdag brandbare voorwerpen voor de deur gevonden. Twee mensen zijn later in de nacht aangehouden op verdenking van het plaatsen van de materialen. De voorwerpen werden woensdag rond 05.30 uur aangetroffen voor de deur van de woning. Er is niets geëxplodeerd en er zijn geen gewonden, aldus de politie. In de woning waren mensen aanwezig.
Het huis en bedrijfseigendommen van Van Uffelen waren al meer dan twintig keer het doelwit van geweld. Wie het op hem had gemunt en wat de reden van de bedreigingen is, is niet bekend. Van Uffelen heeft steeds verklaard niet te weten waarom hij het doelwit van het geweld is.
"Het lopende onderzoek in deze zaak gaat onverminderd door", meldt Bikkers nog.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De organisatoren achter de hardloopevenementen in Amersfoort, Groningen en Utrecht van zondag hadden de veiligheidsmaatregelen op orde. Dat zegt de Atletiekunie nadat meerdere hardlopers onwel waren geworden door de warmte.
8 minuten geledenWARFFUM (ANP) - In de nacht van zondag op maandag brachten 92 mensen de nacht door in de opvang in Warffum, die is ingericht voor asielzoekers voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Drie mensen kozen ervoor om voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel te slapen, laat het Rode Kruis weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.
6 uur geledenOSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met België is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in België gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.
6 uur geleden