Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra beveiliging bij huis nabestaanden Vlaardingse loodgieter

Extra beveiliging bij huis nabestaanden Vlaardingse loodgieter

VLAARDINGEN (ANP) - Bij het huis van de nabestaanden van de maandag overleden Vlaardingse loodgieter Ron van Uffelen komt extra beveiliging. Dat heeft de Vlaardingse locoburgemeester Bart Bikkers besloten na overleg met de politie en het Openbaar Ministerie. Hoe de extra beveiliging bij het pand aan de Gretha Hofstralaan in de wijk Holy Zuid vorm krijgt, is niet bekendgemaakt. Er was al cameratoezicht bij het pand.

"Het is verschrikkelijk dat dit juist nu weer is gebeurd," zei Bikkers. "In een tijd waarin de familie rust nodig heeft om te kunnen rouwen en afscheid te nemen. Ik leef mee met alle betrokkenen. Na raadpleging van de politie en het Openbaar Ministerie heb ik besloten de woning niet te sluiten. Op dit moment is het voor de rust van het gezin belangrijk in hun vertrouwde omgeving te kunnen blijven. Ik roep iedereen op om de privacy van de familie te respecteren en hen de rust te gunnen die zo hard nodig is."

De familie van Van Uffelen verzocht de autoriteiten woensdag om beveiliging. Advocaat Richard Korver vroeg namens de nabestaanden de politie, burgemeester en het Openbaar Ministerie "om hen heen te gaan staan".

Doelwit van geweld

Bij het huis zijn in de nacht van dinsdag op woensdag brandbare voorwerpen voor de deur gevonden. Twee mensen zijn later in de nacht aangehouden op verdenking van het plaatsen van de materialen. De voorwerpen werden woensdag rond 05.30 uur aangetroffen voor de deur van de woning. Er is niets geëxplodeerd en er zijn geen gewonden, aldus de politie. In de woning waren mensen aanwezig.

Het huis en bedrijfseigendommen van Van Uffelen waren al meer dan twintig keer het doelwit van geweld. Wie het op hem had gemunt en wat de reden van de bedreigingen is, is niet bekend. Van Uffelen heeft steeds verklaard niet te weten waarom hij het doelwit van het geweld is.

"Het lopende onderzoek in deze zaak gaat onverminderd door", meldt Bikkers nog.

Meer uit Binnenland

Centraal Joods Overleg dreigt met gang naar rechter om Kanye West

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).

5 uur geleden
Code geel in Gelderland en Overijssel om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.

6 uur geleden
Marathon Groningen: 7 lopers onwel door warmte, 2 naar ziekenhuis

GRONINGEN (ANP) - Zeven deelnemers aan de halve marathon in Groningen zijn zondag bevangen door de warmte. Dat meldt Golazo, de organisator van het evenement. Van hen zijn er twee naar het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) gebracht. De andere deelnemers zijn bij de finish behandeld met bijvoorbeeld koeldekens. Uit voorzorg zijn meerdere ambulances opgeroepen. Mogelijk zijn er op de route nog meer mensen onwel geworden.

7 uur geleden
Politie: bedreigingen na bericht over geweld bij arrestatie Zeist

ZEIST (ANP) - De politie heeft op sociale media meerdere bedreigende en beledigende reacties binnengekregen op haar bericht over een aanhouding in Zeist waarbij agenten geweld hebben gebruikt. Het is daarom niet langer mogelijk om te reageren onder dit bericht op Facebook en Instagram, laat een woordvoerder weten. "Kritiek en een gesprek zijn goed en belangrijk, maar alle fatsoensnormen werden overschreden", zegt zij.

8 uur geleden
Zestig mensen overnachtten afgelopen nacht in Warffum

WARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.

11 uur geleden
Recordbedrag ingezameld rond Nacht tegen Seksueel Geweld

ROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.

14 uur geleden
Weeronline: juni wordt warmer en droger dan gemiddeld

HOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.

14 uur geleden