Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra betalen voor afhaalmaaltijden in wegwerpplastic

Extra betalen voor afhaalmaaltijden in wegwerpplastic

DEN HAAG (ANP) - Vanaf zaterdag gelden nieuwe regels voor plastic wegwerpbekers en -bakjes voor eenmalig gebruik. Voor bijvoorbeeld een koffie op het station, een frietje bij de snackbar, een maaltijdsalade in de supermarkt of een voorverpakte sandwich bij het tankstation moet voortaan extra worden betaald. Dit moet leiden tot minder plastic in het zwerfafval.

De regels gelden voor het afhalen of bezorgen van eten of drinken. De klant kan kiezen voor extra betalen of het gebruik van (zelf meegebrachte) herbruikbare bekers of bakjes. Ondernemers mogen zelf bepalen hoeveel extra ze vragen. De overheid geeft als richtlijn 25 cent voor een beker, 50 cent voor een maaltijd en 5 cent voor voorverpakte kleine porties groente, fruit, noten, beleg en saus.

Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, dat erover gaat, heeft ondernemers voorzien van onder meer posters om klanten op de hoogte te brengen van de nieuwe maatregel. Over een jaar evalueert het ministerie of het werkt, zegt een woordvoerster van verantwoordelijk staatssecretaris Vivianne Heijnen.

"Elke dag gooien we in Nederland 19 miljoen bekers en voedselverpakkingen die uit plastic bestaan weg na eenmalig gebruik", zegt de woordvoerster. "Dat is onnodig veel afval. De nieuwe maatregelen rondom wegwerpplastic moeten ervoor zorgen dat die trend gekeerd wordt."

Meer uit Binnenland

Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

51 minuten geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

1 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

3 uur geleden
Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

8 uur geleden
Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

10 uur geleden
In de nacht plaatselijk dichte mist in het noorden van het land

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.

14 uur geleden
Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemeniƫ gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

21 uur geleden