Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra begeleiding Eurovisie Songfestival voor veilige omgeving

Extra begeleiding Eurovisie Songfestival voor veilige omgeving

GENÈVE (ANP) - Deelnemers aan en medewerkers van het Eurovisie Songfestival krijgen vanaf de komende editie extra begeleiding. Die wordt gegeven door een zogenoemde welfare producer. De introductie van de functie behoort tot de maatregelen die de European Broadcasting Union dinsdag aankondigde en bij moeten dragen aan een "veilige omgeving" voor en achter de schermen van het evenement.

Ook onderdeel van de maatregelen is het invoeren van gebieden waar niet gefilmd mag worden. Verder zullen er meer repetities achter gesloten deuren plaatsvinden om artiesten te helpen zich te concentreren op hun optredens zonder afleiding. Ook worden er aanpassingen in het repetitieschema aangebracht om ervoor te zorgen dat artiesten tijd hebben om "uit te rusten en te genieten van de gaststad".

De EBU introduceert daarnaast een nieuwe gedragscode en zorgplicht, die woensdag worden gedeeld. "Voor het eerst zal accreditatie voor het evenement alleen mogelijk zijn als men akkoord gaat met de gedragscode", aldus de EBU.

Joost Klein

De maatregelen volgden op de ophef die was ontstaan over de werkomgeving bij de vorige editie van het Eurovisie Songfestival. Zo was er bijvoorbeeld het incident met de Nederlandse kandidaat Joost Klein. Hij mocht niet meedoen aan de finale na een aanvaring met een cameravrouw. Ook andere landen hadden kritiek op de gang van zaken bij het songfestival. Afgelopen zomer liet de EBU onafhankelijk onderzoek doen naar de afgelopen editie. Daaruit kwamen aanbevelingen naar voren om het evenement te verbeteren.

Het was lange tijd onduidelijk of Nederland aan de komende editie zou meedoen. Na gesprekken met de EBU liet de verantwoordelijke omroep AVROTROS weten dat er "voldoende garanties" waren dat er structurele veranderingen worden doorgevoerd bij het muziekfestival. AVROTROS liet dinsdag weten "content" te zijn met de aangekondigde maatregelen. Wie namens Nederland meedoet in Basel is nog onbekend.

Meer uit Binnenland

Netanyahu beveelt intensivering van offensief in Libanon

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger het bevel gegeven om de aanvallen op Libanon op te voeren. De premier zegt in oorlog te zijn met Hezbollah. Hij wil de aan Iran gelieerde terreurgroep met de aanvallen "vernietigen", zegt hij in een videobericht op Telegram.

2 uur geleden
Lopers Roparun onthaald op Coolsingel in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De ruim tweehonderd teams die meededen aan het loop- en fietsevenement Roparun zijn gefinisht op de Coolsingel in Rotterdam. Het laatste team kwam rond 19.00 uur onder luid applaus binnen, aldus de organisatie. Het evenement met zo'n 5000 deelnemers ging zaterdag van start. Een deel vertrok uit de Franse plaats Castres, een andere groep begon in Enschede.

2 uur geleden
Geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

TILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."

6 uur geleden
Parkeerplaatsen bij strand en binnenwater lopen vol

ZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.

7 uur geleden
Rode Kruis: geen vaste plek asielzoekers Ter Apel onbegrijpelijk

GRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.

11 uur geleden
Hitte zorgt niet voor problemen bij Roparun

ROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.

12 uur geleden
Campagne Amber Alert om onveilige thuissituatie te herkennen

BEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.

13 uur geleden