Extra begeleiding Eurovisie Songfestival voor veilige omgeving
GENÈVE (ANP) - Deelnemers aan en medewerkers van het Eurovisie Songfestival krijgen vanaf de komende editie extra begeleiding. Die wordt gegeven door een zogenoemde welfare producer. De introductie van de functie behoort tot de maatregelen die de European Broadcasting Union dinsdag aankondigde en bij moeten dragen aan een "veilige omgeving" voor en achter de schermen van het evenement.
Ook onderdeel van de maatregelen is het invoeren van gebieden waar niet gefilmd mag worden. Verder zullen er meer repetities achter gesloten deuren plaatsvinden om artiesten te helpen zich te concentreren op hun optredens zonder afleiding. Ook worden er aanpassingen in het repetitieschema aangebracht om ervoor te zorgen dat artiesten tijd hebben om "uit te rusten en te genieten van de gaststad".
De EBU introduceert daarnaast een nieuwe gedragscode en zorgplicht, die woensdag worden gedeeld. "Voor het eerst zal accreditatie voor het evenement alleen mogelijk zijn als men akkoord gaat met de gedragscode", aldus de EBU.
Joost Klein
De maatregelen volgden op de ophef die was ontstaan over de werkomgeving bij de vorige editie van het Eurovisie Songfestival. Zo was er bijvoorbeeld het incident met de Nederlandse kandidaat Joost Klein. Hij mocht niet meedoen aan de finale na een aanvaring met een cameravrouw. Ook andere landen hadden kritiek op de gang van zaken bij het songfestival. Afgelopen zomer liet de EBU onafhankelijk onderzoek doen naar de afgelopen editie. Daaruit kwamen aanbevelingen naar voren om het evenement te verbeteren.
Het was lange tijd onduidelijk of Nederland aan de komende editie zou meedoen. Na gesprekken met de EBU liet de verantwoordelijke omroep AVROTROS weten dat er "voldoende garanties" waren dat er structurele veranderingen worden doorgevoerd bij het muziekfestival. AVROTROS liet dinsdag weten "content" te zijn met de aangekondigde maatregelen. Wie namens Nederland meedoet in Basel is nog onbekend.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP vinden de nieuwste voorstellen van het kabinet voor de AOW, WW en WIA op het eerste gezicht "volstrekt onvoldoende". Volgens de vakbonden is veel rondom de plannen te onduidelijk. Het kabinet wilde door aanpassingen aan die sociale regelingen miljarden besparen, waarop de vakbonden reageerden met de dreiging van stakingen. Na een handreiking van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) geven de bonden aan eerst een verhelderend gesprek met het kabinet te willen. De vakbonden houden de geplande acties op de agenda.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland gaat de Russische ambassadeur ontbieden vanwege de meest recente aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat maakte minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen bekend na een vergadering met zijn collega's in Brussel.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielzoekers krijgen over tweeënhalve week te maken met strengere regels. Een meerderheid van de Eerste Kamer heeft namelijk dinsdagmiddag ingestemd met de Nederlandse uitwerking van het Europese migratiepact, dat op 12 juni van kracht wordt. Daardoor kunnen vluchtelingen onder andere geen onbeperkt houdbare verblijfsvergunning meer krijgen en wordt de maximale duur van een tijdelijke vergunning verkort van vijf naar drie jaar.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is dinsdag de warmste 26 mei sinds de metingen begonnen in 1901, meldt Weeronline. In De Bilt werd om 14.10 uur een temperatuur gemeten van 30,4 graden, waarmee eveneens de eerste officiële tropische dag van het jaar werd genoteerd.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. (77), die verdacht wordt van het bezit van kinderporno, zegt dat iemand hem die bestanden heeft toegestuurd. De verdachte verscheen dinsdag voor het eerst op een openbare zitting in de rechtbank in Rotterdam. Hij wordt ook verdacht van ontucht, iets wat hij ontkent.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis gaat extra tenten neerzetten op het grasveld voor het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel om extra schaduwplekken te creëren. De afgelopen dagen zette de hulporganisatie al vier open tenten op. Deze zijn niet bedoeld om in te slapen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Corné H. staat bovenaan de wachtlijst voor plaatsing in de Van Mesdagkliniek, toch lijkt een snelle plaatsing uiterst onzeker. De 30-jarige gedetineerde, die werd veroordeeld voor een urenlange gijzeling in Ede in 2024, wacht al bijna 1,5 jaar op een plek in een tbs-kliniek.
4 uur geleden