Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra begeleiding Eurovisie Songfestival voor veilige omgeving

Extra begeleiding Eurovisie Songfestival voor veilige omgeving

GENÈVE (ANP) - Deelnemers aan en medewerkers van het Eurovisie Songfestival krijgen vanaf de komende editie extra begeleiding. Die wordt gegeven door een zogenoemde welfare producer. De introductie van de functie behoort tot de maatregelen die de European Broadcasting Union dinsdag aankondigde en bij moeten dragen aan een "veilige omgeving" voor en achter de schermen van het evenement.

Ook onderdeel van de maatregelen is het invoeren van gebieden waar niet gefilmd mag worden. Verder zullen er meer repetities achter gesloten deuren plaatsvinden om artiesten te helpen zich te concentreren op hun optredens zonder afleiding. Ook worden er aanpassingen in het repetitieschema aangebracht om ervoor te zorgen dat artiesten tijd hebben om "uit te rusten en te genieten van de gaststad".

De EBU introduceert daarnaast een nieuwe gedragscode en zorgplicht, die woensdag worden gedeeld. "Voor het eerst zal accreditatie voor het evenement alleen mogelijk zijn als men akkoord gaat met de gedragscode", aldus de EBU.

Joost Klein

De maatregelen volgden op de ophef die was ontstaan over de werkomgeving bij de vorige editie van het Eurovisie Songfestival. Zo was er bijvoorbeeld het incident met de Nederlandse kandidaat Joost Klein. Hij mocht niet meedoen aan de finale na een aanvaring met een cameravrouw. Ook andere landen hadden kritiek op de gang van zaken bij het songfestival. Afgelopen zomer liet de EBU onafhankelijk onderzoek doen naar de afgelopen editie. Daaruit kwamen aanbevelingen naar voren om het evenement te verbeteren.

Het was lange tijd onduidelijk of Nederland aan de komende editie zou meedoen. Na gesprekken met de EBU liet de verantwoordelijke omroep AVROTROS weten dat er "voldoende garanties" waren dat er structurele veranderingen worden doorgevoerd bij het muziekfestival. AVROTROS liet dinsdag weten "content" te zijn met de aangekondigde maatregelen. Wie namens Nederland meedoet in Basel is nog onbekend.

Meer uit Binnenland

Dode door ongeval tussen tram en fietser in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een fietser is in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen door een ongeval met een tram in Den Haag. Dat meldt de politie Den Haag op X.

5 uur geleden
Gemeenteraad Berg en Dal wil minder asielzoekers in hotel Ooij

GROESBEEK (ANP) - De gemeenteraad van Berg en Dal gaat akkoord met het verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) om asielzoekers op te vangen in een hotel in Ooij. Wel wil de raad dat er geen 86, maar maximaal 64 asielzoekers worden opgevangen. Op die manier voldoet de gemeente aan de spreidingswet.

8 uur geleden
Rapport: nachttrein tussen Schiphol en Lelystad niet rendabel

LELYSTAD (ANP) - De proef met een Arriva-nachttrein die op vrijdag- en zaterdagnacht van Schiphol naar Zwolle en terug rijdt is voor het eerste deel van het traject niet rendabel. Dat blijkt uit een rapport dat vervoersbedrijf Arriva heeft gedeeld met de gemeente Lelystad. Lelystad en Almere betalen voor de proef.

8 uur geleden
Rechter op Aruba veroordeelt agenten voor doodschieten 19-jarige

ORANJESTAD (ANP) - Op Aruba heeft de rechter donderdagmiddag (lokale tijd) twee agenten veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar, waarvan een jaar voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Ze schoten in januari 2025 de 19-jarige Ayden Lanoy dood.

8 uur geleden
Asscher moet kabinet helpen bij afspraak vergroening Tata Steel

DEN HAAG (ANP) - Lodewijk Asscher gaat het kabinet helpen om tot definitieve afspraken te komen met Tata Steel Nederland over vergroening van het staalbedrijf. De voormalige leider van de PvdA wordt ministerieel gezant, schrijft minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer.

8 uur geleden
Twintig aanhoudingen om bezetting gebouw universiteit Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twintig mensen aangehouden voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht (UM). Pro-Palestijnse actievoerders drongen donderdagochtend het pand aan de Oxfordlaan binnen. Rond 17.00 uur zijn zij door de politie uit het gebouw gehaald. Ze worden verdacht van huisvredebreuk en een activist ook van bedreiging.

13 uur geleden
NOS-correspondent Groot Koerkamp mag niet meer in Rusland werken

MOSKOU (ANP) - NOS-correspondent Geert Groot Koerkamp mag in Rusland niet langer zijn werkzaamheden als journalist uitvoeren. Dat heeft de NOS donderdagavond bekendgemaakt. Eerder deze week werd bekend dat een Nederlandse journalist Rusland uit zou worden gezet. Volgens de NOS is de persaccreditatie van Groot Koerkamp ingetrokken, maar mag hij voorlopig wel in Rusland blijven wonen.

13 uur geleden