Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra begeleiding Eurovisie Songfestival voor veilige omgeving

Extra begeleiding Eurovisie Songfestival voor veilige omgeving

GENÈVE (ANP) - Deelnemers aan en medewerkers van het Eurovisie Songfestival krijgen vanaf de komende editie extra begeleiding. Die wordt gegeven door een zogenoemde welfare producer. De introductie van de functie behoort tot de maatregelen die de European Broadcasting Union dinsdag aankondigde en bij moeten dragen aan een "veilige omgeving" voor en achter de schermen van het evenement.

Ook onderdeel van de maatregelen is het invoeren van gebieden waar niet gefilmd mag worden. Verder zullen er meer repetities achter gesloten deuren plaatsvinden om artiesten te helpen zich te concentreren op hun optredens zonder afleiding. Ook worden er aanpassingen in het repetitieschema aangebracht om ervoor te zorgen dat artiesten tijd hebben om "uit te rusten en te genieten van de gaststad".

De EBU introduceert daarnaast een nieuwe gedragscode en zorgplicht, die woensdag worden gedeeld. "Voor het eerst zal accreditatie voor het evenement alleen mogelijk zijn als men akkoord gaat met de gedragscode", aldus de EBU.

Joost Klein

De maatregelen volgden op de ophef die was ontstaan over de werkomgeving bij de vorige editie van het Eurovisie Songfestival. Zo was er bijvoorbeeld het incident met de Nederlandse kandidaat Joost Klein. Hij mocht niet meedoen aan de finale na een aanvaring met een cameravrouw. Ook andere landen hadden kritiek op de gang van zaken bij het songfestival. Afgelopen zomer liet de EBU onafhankelijk onderzoek doen naar de afgelopen editie. Daaruit kwamen aanbevelingen naar voren om het evenement te verbeteren.

Het was lange tijd onduidelijk of Nederland aan de komende editie zou meedoen. Na gesprekken met de EBU liet de verantwoordelijke omroep AVROTROS weten dat er "voldoende garanties" waren dat er structurele veranderingen worden doorgevoerd bij het muziekfestival. AVROTROS liet dinsdag weten "content" te zijn met de aangekondigde maatregelen. Wie namens Nederland meedoet in Basel is nog onbekend.

Meer uit Binnenland

SCP: betere afstemming nodig voor werkende mantelzorgers

DEN HAAG (ANP) - Werkende mantelzorgers die langdurig of intensief voor een naaste zorgen, lopen vast door de combinatie van werk, zorgtaken en ingewikkelde regels voor professionele ondersteuning. Dat stellen het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) en de Vrije Universiteit Amsterdam. Volgens hen is een betere afstemming tussen werkgevers, zorgorganisaties en de overheid nodig om overbelasting van deze groep te voorkomen.

1 uur geleden
Treinverkeer tussen Rotterdam en zuiden nog dagen ontregeld

ROTTERDAM (ANP) - De brand in een kabelgoot naast het spoor in Rotterdam-Zuid heeft grotere gevolgen dan eerder ingeschat. Spoorbeheerder ProRail verwacht nu dat pas donderdagavond weer treinen kunnen rijden tussen Rotterdam en het zuiden. Dat geldt zowel voor het treinverkeer richting Breda, dat normaal gesproken over de hogesnelheidslijn rijdt, als voor de treinen naar Dordrecht.

5 uur geleden
Grote steden voorbereid op nachtelijke WK-wedstrijd

DEN HAAG (ANP) - De grote steden zijn voorbereid op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Marokko die om 03.00 uur begint. Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Den Haag en Amersfoort houden rekening met festiviteiten maar ook met eventuele ongeregeldheden na afloop. Over specifieke veiligheidsmaatregelen doen zij geen uitspraken.

9 uur geleden
Duitsland en Nederland gaan speciale eenheden bij elkaar inzetten

DEN HAAG (ANP) - Duitsland en Nederland gaan speciale eenheden van de politie bij elkaar inzetten, meldt justitieminister David van Weel. Maandagavond zullen de VVD-bewindsman en Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat aankondigen vanuit Berlijn. De ministers verwachten zo beter op te kunnen treden tegen terroristische dreigingen en georganiseerde misdaad in de grensregio.

12 uur geleden
Politiechef Zeeland op non-actief gesteld

TILBURG (ANP) - Tim de Kraker, de hoogste baas van de politie Zeeland, is op non-actief gesteld, bevestigt een woordvoerder van de politie aan het ANP na berichtgeving van Omroep Zeeland. "Er loopt een intern onderzoek, op verdere vragen gaan we niet in."

12 uur geleden
Geen hoger beroep Fotomuseum in ontslagzaak Donker

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum gaat niet in hoger beroep in de ontslagzaak van oud-directeur Birgit Donker. De rechter heeft maandag vastgesteld dat er geen goede reden was voor haar ontslag. Donker krijgt een vergoeding van 400.000 euro. Het museum noemt de uitspraak "teleurstellend".

12 uur geleden
Ruim 9 ton op giro 5125 voor hulp na aardbevingen Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Op gironummer 5125 van het Rode Kruis is sinds eind vorige week 925.000 euro gedoneerd voor de slachtoffers van de aardbevingen in Venezuela. De hulporganisatie opende het rekeningnummer donderdag na twee zware bevingen. Die hebben aan zeker 1450 mensen het leven gekost, tienduizenden mensen worden nog steeds vermist.

13 uur geleden