Extra aanklacht tegen agent in George Floyd-zaak
MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechtbank is akkoord gegaan met een extra aanklacht tegen de belangrijkste verdachte in de George Floyd-zaak. De ontslagen agent wordt nu ook verdacht van moord in de derde graad, een begrip uit het strafrecht van de Verenigde Staten. Hij staat al terecht voor tweedegraadsmoord en -doodslag.
Bij een derdegraadsmoord is iemand onopzettelijk gedood als gevolg van een gevaarlijke daad. Daar staat een celstraf van maximaal 25 jaar op, terwijl dat bij een tweedegraadsmoord veertig jaar is. In dat laatste geval is geen sprake van moord met voorbedachten rade, maar had de dader wel de intentie om te doden. Doodslag, waar tien jaar op staat, is de minst zware aanklacht van de drie. Daarbij is volgens het Amerikaanse rechtssysteem sprake van dood door nalatigheid.
De extra aanklacht wordt gezien als een overwinning voor de aanklagers. Indien Derek Chauvin niet schuldig wordt bevonden aan moord in de tweede graad, kan hij namelijk nog wel worden veroordeeld voor derdegraadsmoord. De advocaten van Chauvin hadden de aanklacht eerder met succes aangevochten, maar een rechtbank heeft dit besluit donderdag teruggedraaid.
Black Lives Matter-protesten
Floyd overleed vorig jaar tijdens zijn arrestatie in de stad Minneapolis (Minnesota), nadat hij ervan werd beschuldigd een vals biljet van 20 dollar te hebben gebruikt. De zwarte man werd bij zijn arrestatie door meerdere agenten tegen de grond gedrukt. Hij overleed toen Chauvin langdurig met zijn knie op Floyds nek drukte. Zijn dood zorgde wereldwijd voor een heropleving van de Black Lives Matter-protesten.
Het proces tegen de 44-jarige Chauvin begon eerder deze week. Op dit moment worden de juryleden in het proces gekozen. Het vonnis wordt eind april verwacht. Het proces tegen de drie andere betrokken agenten, die verdacht worden van medeplichtigheid, begint op 23 augustus.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron is afgereisd naar Saint-Pierre en Miquelon, dat voor de kust van Canada ligt. Hij bezoekt het Franse gebied enkele weken nadat de Amerikaanse president Donald Trump online een afbeelding had gedeeld waarop de eilanden en de rest van Noord-Amerika tot de Verenigde Staten behoorden.
18 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft informatie ontvangen dat de Verenigde Staten zich voorbereiden om weer acties uit te voeren tegen Iran. Dat meldt de Iraanse krijgsmacht volgens staatsmedia in een verklaring. Een aantal landen in de regio zou hier toestemming voor hebben gegeven.
39 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft zondag in enkele uren tijd twee raketten afgevuurd. Dat melden omliggende landen, die verontwaardigd reageren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister Vanessa Matz kan niet naar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. Ze heeft om medische redenen een speciale zuurstoffles nodig en die mocht het vliegtuig niet in, meldt haar kabinet.
2 uur geledenSEOUL/TOKIO (ANP/RTR/AFP) - In Oost-Azië wordt opnieuw een raketlancering door Noord-Korea gemeld. Zuid-Korea stelde dat een ballistische raket is waargenomen en ook Japan maakte melding van de lancering.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De burgemeester van Moskou stelt dat grote droneaanvallen op zijn land verband houden met de parlementsverkiezingen. "De ongekende aanval was overduidelijk gepland met als doel om de verkiezingen te ontwrichten. De vijand is er niet in geslaagd", schreef Sergej Sobjanin in een bericht op Telegram.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een weekend op Camp David ingekort om zaterdag onverwacht terug te keren naar het Witte Huis. De regering heeft geen verklaring gegeven waarom Trump niet langer op zondag zou terugkeren vanaf Camp David, een afgezonderd presidentieel complex op het platteland van Maryland, zoals eerder was aangekondigd.
9 uur geleden