Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra aanklacht tegen agent in George Floyd-zaak

Extra aanklacht tegen agent in George Floyd-zaak

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechtbank is akkoord gegaan met een extra aanklacht tegen de belangrijkste verdachte in de George Floyd-zaak. De ontslagen agent wordt nu ook verdacht van moord in de derde graad, een begrip uit het strafrecht van de Verenigde Staten. Hij staat al terecht voor tweedegraadsmoord en -doodslag.

Bij een derdegraadsmoord is iemand onopzettelijk gedood als gevolg van een gevaarlijke daad. Daar staat een celstraf van maximaal 25 jaar op, terwijl dat bij een tweedegraadsmoord veertig jaar is. In dat laatste geval is geen sprake van moord met voorbedachten rade, maar had de dader wel de intentie om te doden. Doodslag, waar tien jaar op staat, is de minst zware aanklacht van de drie. Daarbij is volgens het Amerikaanse rechtssysteem sprake van dood door nalatigheid.

De extra aanklacht wordt gezien als een overwinning voor de aanklagers. Indien Derek Chauvin niet schuldig wordt bevonden aan moord in de tweede graad, kan hij namelijk nog wel worden veroordeeld voor derdegraadsmoord. De advocaten van Chauvin hadden de aanklacht eerder met succes aangevochten, maar een rechtbank heeft dit besluit donderdag teruggedraaid.

Black Lives Matter-protesten

Floyd overleed vorig jaar tijdens zijn arrestatie in de stad Minneapolis (Minnesota), nadat hij ervan werd beschuldigd een vals biljet van 20 dollar te hebben gebruikt. De zwarte man werd bij zijn arrestatie door meerdere agenten tegen de grond gedrukt. Hij overleed toen Chauvin langdurig met zijn knie op Floyds nek drukte. Zijn dood zorgde wereldwijd voor een heropleving van de Black Lives Matter-protesten.

Het proces tegen de 44-jarige Chauvin begon eerder deze week. Op dit moment worden de juryleden in het proces gekozen. Het vonnis wordt eind april verwacht. Het proces tegen de drie andere betrokken agenten, die verdacht worden van medeplichtigheid, begint op 23 augustus.

Meer uit Buitenland

Benin meldt 14 arrestaties om poging tot staatsgreep

COTONOU (ANP/RTR/AFP) - Een woordvoerder van de regering in Benin zegt dat veertien mensen zijn opgepakt voor de couppoging, die volgens de autoriteiten is mislukt. Militairen claimden eerder op nationale televisie dat ze de macht in het West-Afrikaanse land hadden overgenomen, maar de regering ontkent dat.

42 minuten geleden
Netanyahu verwacht dat tweede fase bestand snel ingaat

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.

2 uur geleden
Tientallen doden in Soedan na droneaanval op ziekenhuis en crèche

KALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.

4 uur geleden
Deel luchthaven Heathrow afgesloten na melding incident met gas

LONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.

5 uur geleden
Groep militairen claimt staatsgreep te hebben gepleegd in Benin

COTONOU (ANP/AFP/RTR) - Militairen in het West-Afrikaanse Benin hebben op de staatstelevisie gezegd dat ze president Patrice Talon hebben afgezet. De 67-jarige zakenman en politicus Talon werd in 2016 tot president gekozen. Hij zou in april volgend jaar afstand doen van de macht. Volgens ministers is de poging tot staatsgreep mislukt.

6 uur geleden
Gevaar bosbranden zuidoosten Australië afgenomen

SYDNEY (ANP/RTR) - Het gevaar van de bosbranden in het zuidoosten van Australië is volgens de autoriteiten afgenomen. De brandweer liet weten dat de bosbranden niet langer een gevaar zijn voor bewoners.

6 uur geleden
Moskou noemt buitenlands beleidsdocument VS positief

MOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin verwelkomt een nieuwe 'nationale veiligheidsstrategie' van de Amerikaanse regering. Die werd afgelopen week gepresenteerd om het buitenlandbeleid op af te stemmen. Rusland wordt er niet meer in genoemd als directe dreiging en dat is volgens het Kremlin een positieve stap.

7 uur geleden