Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra aanklacht tegen agent in George Floyd-zaak

Extra aanklacht tegen agent in George Floyd-zaak

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechtbank is akkoord gegaan met een extra aanklacht tegen de belangrijkste verdachte in de George Floyd-zaak. De ontslagen agent wordt nu ook verdacht van moord in de derde graad, een begrip uit het strafrecht van de Verenigde Staten. Hij staat al terecht voor tweedegraadsmoord en -doodslag.

Bij een derdegraadsmoord is iemand onopzettelijk gedood als gevolg van een gevaarlijke daad. Daar staat een celstraf van maximaal 25 jaar op, terwijl dat bij een tweedegraadsmoord veertig jaar is. In dat laatste geval is geen sprake van moord met voorbedachten rade, maar had de dader wel de intentie om te doden. Doodslag, waar tien jaar op staat, is de minst zware aanklacht van de drie. Daarbij is volgens het Amerikaanse rechtssysteem sprake van dood door nalatigheid.

De extra aanklacht wordt gezien als een overwinning voor de aanklagers. Indien Derek Chauvin niet schuldig wordt bevonden aan moord in de tweede graad, kan hij namelijk nog wel worden veroordeeld voor derdegraadsmoord. De advocaten van Chauvin hadden de aanklacht eerder met succes aangevochten, maar een rechtbank heeft dit besluit donderdag teruggedraaid.

Black Lives Matter-protesten

Floyd overleed vorig jaar tijdens zijn arrestatie in de stad Minneapolis (Minnesota), nadat hij ervan werd beschuldigd een vals biljet van 20 dollar te hebben gebruikt. De zwarte man werd bij zijn arrestatie door meerdere agenten tegen de grond gedrukt. Hij overleed toen Chauvin langdurig met zijn knie op Floyds nek drukte. Zijn dood zorgde wereldwijd voor een heropleving van de Black Lives Matter-protesten.

Het proces tegen de 44-jarige Chauvin begon eerder deze week. Op dit moment worden de juryleden in het proces gekozen. Het vonnis wordt eind april verwacht. Het proces tegen de drie andere betrokken agenten, die verdacht worden van medeplichtigheid, begint op 23 augustus.

Meer uit Buitenland

Duizenden deelnemers aan pro-Palestijnse protesten in Europa

LONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben in Londen, Berlijn en Dublin deelgenomen aan pro-Palestijnse demonstraties. Ze riepen op tot een einde aan de Israëlische aanvallen op Gaza.

11 minuten geleden
Pentagon: 21 Amerikanen omgekomen bij operaties tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Er zijn volgens het Pentagon tot nu toe 21 Amerikaanse militairen omgekomen in het Midden-Oosten bij operaties tegen Iran. De officiële telling is naar boven bijgesteld, meldt The Washington Post. 865 militairen raakten gewond.

36 minuten geleden
Trump: tijd dat Oekraïne nieuwe president krijgt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky en stelt dat het "tijd is dat Oekraïne een nieuwe president krijgt".

1 uur geleden
Twee doden na orkaan Isaias in VS

HOUSTON (ANP/RTR) - Twee mensen zijn in de Verenigde Staten om het leven gekomen nadat orkaan Isaias in de nacht van vrijdag op zaterdag aan land is gekomen. Ongeveer 800.000 inwoners van Florida, Alabama en Georgia zaten zonder stroom. Inmiddels is Isaias afgezwakt, maar zorgt naar verwachting nog tot ver landinwaarts voor windvlagen.

2 uur geleden
Christa Pike ontslagen uit ziekenhuis, terug in gevangenis

NASHVILLE (ANP) - Christa Pike is uit het ziekenhuis ontslagen, anderhalve week na de mislukte executiepoging in de Amerikaanse staat Tennessee. Dat melden het lokale tv-station WVLT en andere Amerikaanse media. Ze is teruggebracht naar de gevangenis waar ze al meer dan dertig jaar vastzit, laten haar advocaten weten.

3 uur geleden
Duizenden arrestaties bij jongerenprotest in India

NEW DELHI (ANP/RTR/DPA) - De politie in India heeft in New Delhi duizenden demonstranten opgepakt. De hoofdstad werd eerder op de dag zo goed als afgesloten in de aanloop naar een jongerenprotest.

5 uur geleden
Palestijnse leider Abbas wil verkiezingen nu in september 2027

RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - De Palestijnse leider Mahmoud Abbas heeft de parlementsverkiezingen van komende maand officieel geannuleerd. Het is nu de bedoeling dat zowel de presidents- als parlementsverkiezingen gaan plaatsvinden in september volgend jaar, schrijft persbureau WAFA.

6 uur geleden