Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extinction Rebellion wil snelweg A12 naast Tweede Kamer blokkeren

Extinction Rebellion wil snelweg A12 naast Tweede Kamer blokkeren

DEN HAAG (ANP) - Klimaatactivisten van de groep Extinction Rebellion willen woensdag de snelweg A12 in hartje Den Haag blokkeren. Ze hopen dat ze met genoeg mensen zijn om rond het middaguur het verkeer stil te leggen op het stuk snelweg. Aan de ene kant van dat stuk snelweg ligt het tijdelijke gebouw van de Tweede Kamer, aan de overkant staat het ministerie van Economische Zaken en Klimaat.

Extinction Rebellion heeft al vaker wegen geblokkeerd, in Nederland en in andere landen. De groep wil dat de overheid stopt met subsidies geven voor olie, kolen en gas. Het protest is niet aangemeld bij de gemeente. Die zegt dat blokkades niet zijn toegestaan. "Blokkeren van wegen kan levensgevaarlijk zijn, niet alleen voor mensen die de weg blokkeren, maar ook voor andere verkeersdeelnemers", aldus een woordvoerder van de gemeente.

Rond hetzelfde tijdstip is mogelijk ook een andere demonstratie bij het gebouw van de Tweede Kamer, onder het motto 'Blauw wit rood, Nederland in nood'. Ook dat protest is niet aangemeld bij de gemeente. Tegenstanders van onder meer het coronabeleid van de overheid hangen regelmatig uit protest de Nederlandse vlag ondersteboven. Dit symbool is ook te zien bij boerenprotesten.

Meer uit Binnenland

Jongens (16 en 17) weer vrij in zaak dood 60-jarige man Schiedam

ROTTERDAM (ANP) - De twee jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam, die vorige week maandag betrokken waren bij een incident in Schiedam waarbij een 60-jarige man om het leven kwam, komen weer op vrije voeten. Het Openbaar Ministerie verdenkt hen van mishandeling en openlijk geweld met de dood tot gevolg.

6 minuten geleden
Tot zeker woensdag water koken in regio Amersfoort

AMERSFOORT (ANP) - Het advies om drinkwater voor gebruik te koken in Amersfoort en omliggende gemeenten als Bunschoten-Spakenburg, Leusden en Soest geldt in ieder geval tot woensdagmiddag. De "lichte verontreiniging" met de bacterie enterokokken die vorige week maandag werd gevonden, is nog niet weg, meldt drinkwaterbedrijf Vitens.

6 minuten geleden
NS schaalt dienstregeling dinsdag weer op

UTRECHT (ANP) - De NS gaat dinsdag grotendeels weer de reguliere dienstregeling rijden. De vervoerder kampte sinds begin januari met grote problemen door sneeuw en bevroren wissels. Anderhalve week lang konden treinen daardoor niet het normale rooster rijden.

1 uur geleden
OM heeft geen vertrouwen meer in rechters mondkapjeszaak

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft geen vertrouwen meer in de rechters in de mondkapjeszaak. Dit heeft het OM maandag gezegd in de rechtbank in Rotterdam. Het OM vroeg de wrakingskamer van de rechtbank daarom de drie rechters te vervangen.

1 uur geleden
OM eist 6 jaar cel tegen zoon Ridouan Taghi na procesafspraken

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zes jaar cel geƫist tegen Faissal T. De oudste zoon van Ridouan Taghi wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan uit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De 25-jarige T. heeft procesafspraken gemaakt met het Openbaar Ministerie.

2 uur geleden
Verzekeraars schatten schade jaarwisseling op 9 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De schade die particulieren hebben geleden door vuurwerk tijdens oud en nieuw bedraagt ten minste 9 miljoen euro. Dat meldt het Verbond van Verzekeraars maandag in een eerste schatting. Het schadebedrag door vuurwerk rond de jaarwisseling is fors lager dan een jaar geleden, toen het ging om ongeveer 15,5 miljoen euro.

2 uur geleden
Nog geen uitspraak in zaak over doodsteken vrouw Tilburg

BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft maandag geen uitspraak gedaan in de zaak tegen Werner de R. uit Tilburg, die terechtstaat voor het doodsteken van de Tilburgse Hennie de Laat (58). De rechtbank heeft nog vragen aan de DNA-deskundige.

4 uur geleden