Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extinction Rebellion wil opnieuw actie tegen fossiele subsidies

Extinction Rebellion wil opnieuw actie tegen fossiele subsidies

DEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion wil opnieuw in actie komen tegen subsidies aan de fossiele industrie. Maandag kondigt de klimaatactiegroep in Den Haag aan wat het plan is voor de actie. XR heeft eerder meer dan dertig keer de Utrechtsebaan (A12) in Den Haag geblokkeerd uit protest tegen fossiele subsidies. Nu zegt de actiegroep dat het daar niet bij zal blijven.

In oktober zei Extinction Rebellion voorlopig te stoppen met A12-blokkades omdat de Tweede Kamer een motie had aangenomen om voor kerst te onderzoeken hoe fossiele subsidies afgebouwd kunnen worden. Volgens XR lijkt de politiek nu terug te krabbelen. De deadline van voor de kerst is niet gehaald en er zijn twee wetsvoorstellen verworpen in de Eerste Kamer waarmee bepaalde subsidies voor fossiele brandstoffen zouden stoppen.

Een eerste "stap" wordt volgens Extinction Rebellion maandag gezet. Overigens had de gemeente eerder al bekendgemaakt dat de Utrechtsebaan dan gesloten is door werkzaamheden. De weg is daarom in elk geval gesloten tot 4 februari.

Meer uit Binnenland

ProRail: treinverkeer in noorden weer gedeeltelijk opgestart

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer in Groningen, Friesland en Drenthe komt weer op gang. Hoewel code rood in Groningen nog tot 15.00 uur van kracht is, beginnen de treinen in de drie noordelijke provincies weer te rijden, meldt ProRail.

34 minuten geleden
Lenny Kuhr kondigt 'met pijn in het hart' afscheid aan

DEN HAAG (ANP) - Lenny Kuhr heeft woensdag op Instagram haar muzikale afscheid aangekondigd. De Nederlandse zangeres schrijft in haar bericht dat naast de gezondheid van haar man Rob ook "de verdeeldheid" een rol speelt.

40 minuten geleden
Kneecap, S10 en Antoon naar festival Lowlands

BIDDINGHUIZEN (ANP) - De omstreden Noord-Ierse rapgroep Kneecap staat dit jaar op Lowlands. Rapper Mo Chara, een van de leden, was vorig jaar aangeklaagd omdat hij tijdens een optreden in Londen met een vlag van de radicale beweging Hezbollah zou hebben gezwaaid. De Britse rechtbank besloot uiteindelijk om de zaak niet te behandelen vanwege een procedurefout.

41 minuten geleden
OM: verdachten fatale babbeltruc betrokken bij andere oplichting

AMSTERDAM (ANP) - Twee van de drie verdachten die betrokken zouden zijn bij de dood van de 80-jarige Irene Winkel na een confrontatie met een nepagent in haar woning in Amsterdam Nieuw-West, zouden ook betrokken zijn bij een oplichting in Haarlem. De officier van justitie ziet hierbij "hetzelfde patroon", zei hij woensdag op een voorbereidende zitting in de rechtbank in Amsterdam.

1 uur geleden
Nog geen treinen in Groningen door verlenging code rood

GRONINGEN (ANP) - In de provincie Groningen rijden tot zeker 14.00 uur geen treinen door de aanhoudende weerswaarschuwing in de vorm van code rood. Het KNMI heeft code rood woensdag een aantal keer verlengd.

1 uur geleden
19-jarige Rotterdammer overleden na schietincident in Delfshaven

ROTTERDAM (ANP) - De man die dinsdagavond rond 21.00 uur in een woning aan de Zoutziedersstraat in de Rotterdamse wijk Delfshaven zwaargewond raakte bij een schietincident, is later in het ziekenhuis overleden. Het slachtoffer is een 19-jarige Rotterdammer, meldt de politie.

2 uur geleden
Code rood opnieuw langer van kracht in noordelijke provincies

GRONINGEN (ANP) - In Groningen, het noordoosten van Friesland en het noorden van Drenthe kan het ook later op de dag nog erg glad zijn, waarschuwt het KNMI. Daarom geldt code rood nog een paar uur langer in de drie noordelijke provincies.

2 uur geleden