Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extinction Rebellion protesteert bij route naar circuit Zandvoort

Extinction Rebellion protesteert bij route naar circuit Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Enkele tientallen klimaatactivisten van Extinction Rebellion demonstreren langs één van de looproutes naar het circuit van Zandvoort tegen de Formule 1-competitie die er wordt gehouden. De betogers hebben zich verzameld op een duin langs de Burgemeester van Alphenstraat, waar racebezoekers vanaf het treinstation naar het circuit langslopen.

Op de duin maken de betogers lawaai en liggen ze enige tijd op de grond om te doen alsof ze dood zijn. "Daarmee beelden we onze toekomst uit", aldus een van de deelnemers. De groep is vanaf Haarlem naar Zandvoort gefietst als onderdeel van de actie. Enkelen hebben protestborden mee met leuzen als "Slechte formule voor deze tijd klimaatcrisis".

De groep is onder meer tegen het feit dat het circuit naast het Natura-2000 duingebied Kennemerland-Zuid ligt en tegen de geluidsoverlast die de racewagens veroorzaken. De activisten verwijzen ook naar Formule 1-coureur Sebastian Vettel, die stopt na dit seizoen. Vettel spreekt zich regelmatig uit voor bescherming van het milieu.

Meer uit Binnenland

Kind overleden door ongeluk in Bergen op Zoom

BERGEN OP ZOOM (ANP) - Een jong kind is omgekomen door een ongeluk in Bergen op Zoom. Een auto heeft het slachtoffer aangereden op de Noordsingel. Dit gebeurde donderdag rond 00.15 uur, meldt de politie.

1 uur geleden
Voorzitter politiebond: ongekend veel geweld tegen politie

AMSTERDAM (ANP) - Er is ongekend veel geweld tegen politie en hulpverleners tijdens de jaarwisseling, meldt voorzitter van de Nederlandse Politiebond Nine Kooiman op X. Zelf draait ze een dienst mee in Amsterdam, waar ze al drie keer bekogeld zou zijn.

2 uur geleden
Brand in toren Vondelkerk in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In de toren van de Vondelkerk in Amsterdam is tijdens de nieuwjaarsnacht brand uitgebroken. Dat ziet een verslaggever. De kerk staat bij het Vondelpark in de hoofdstad.

3 uur geleden
NL-Alert: extreem druk bij 112, bel alleen bij levensgevaar

DEN HAAG (ANP) - Het is "extreem druk" bij het alarmnummer 112, meldt NL-Alert kort na de jaarwisseling. Mensen moeten het nummer alleen bellen bij levensbedreigende situaties.

3 uur geleden
Hoofdprijs Oudejaarstrekking gevallen in Amstelveen en Nuenen

RIJSWIJK (ANP) - De hoofdprijs van de Oudejaarstrekking van de Staatsloterij is gevallen op twee halve Oudejaarsloten die zijn verkocht in Amstelveen en Nuenen. De winnaars krijgen elk 15 miljoen euro belastingvrij.

3 uur geleden
Uitslaande brand in vuurwerkwinkel in Hillegom

HILLEGOM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Hillegom woedt brand bij een vuurwerkverkooppunt. Dat meldt de Veiligheidsregio Hollands Midden. De brand is uitslaand, wat betekent dat de vlammen buiten te zien zijn.

3 uur geleden
Nieuwe jaar in Nederland begonnen

DEN HAAG (ANP) - 2026 is officieel begonnen in Nederland. Op veel plekken wordt het nieuwe jaar ingeluid met vuurwerk.

3 uur geleden