Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extinction Rebellion blokkeert sluizen in IJmuiden

Extinction Rebellion blokkeert sluizen in IJmuiden

IJMUIDEN (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion (XR) zijn aangekomen bij de sluizen in IJmuiden. Ze zitten daar op de Noordersluis en de Zeesluis en hebben zich vastgeketend. De activisten hopen zo het cruiseschip MSC Virtuosa tegen te houden. De klimaatactiegroep voerde de afgelopen tijd vaker actie in de Noord-Hollandse plaats tegen "de schadelijke impact op het klimaat" van cruiseschepen.

De actievoerders kwamen op de fiets en te voet in gele pakken aan bij de sluizen. Een groep van ongeveer zestig tegendemonstranten begroette de klimaatactivisten met luid boegeroep. De klimaatactivisten hebben XR-vlaggen bij zich en een spandoek met daarop in grote letters 'Maak schoon schip' en draaien muziek uit de film Titanic.

De tegendemonstranten stellen dat de sluizen en schepen hun broodwinning zijn en dat het schip gewoon zijn weg moet kunnen vervolgen. Zij worden door de politie op afstand gehouden. Ook de ME staat paraat om confrontaties te voorkomen.

Meer uit Binnenland

Mogelijk glasdeeltjes in potjes ansjovisfilets

AMSTERDAM (ANP) - Potjes met ansjovisfilets van het merk Fish Tales bevatten mogelijk glasdeeltjes. De fabrikant roept de potjes met filets in olijfolie daarom terug.

1 uur geleden
Ruim 9000 meldingen bij Discriminatie.nl over post Wilders

DEN HAAG (ANP) - Het landelijke meldpunt Discriminatie.nl heeft inmiddels ruim 9000 meldingen gekregen over een post van PVV-leider Geert Wilders van eerder deze week, zegt een woordvoerster. Dat is het hoogste aantal meldingen over één incident sinds de lancering van het landelijke meldpunt begin 2024.

1 uur geleden
Twee mannen aangehouden voor bedreigen schrijfster Lale Gül

UTRECHT (ANP) - Twee mannen zijn aangehouden omdat ze schrijfster en columnist Lale Gül zouden hebben bedreigd. "Ik ben verheugd dat deze mensen - die op dagelijkse basis mijn vrijheid beperken en mijn leven heel ingewikkeld maken en verzuren - hun verdiende loon krijgen. Politie, bedankt", schrijft Gül op X.

2 uur geleden
Introductieweken studenten nemen maatregelen bij hitte

UTRECHT (ANP) - Organisatoren van introductieweken voor studenten nemen maatregelen bij hoge temperaturen. Komende week kan het op veel plekken tropisch warm worden, voorspelt Weeronline. Onder meer in Utrecht en Leiden beginnen maandag de introductieweken.

2 uur geleden
Veldkamp noemt plan Israël voor bezetten Gaza-Stad verkeerde stap

DEN HAAG (ANP) - Minister Caspar Veldkamp van Buitenlandse Zaken noemt het "een verkeerde stap" dat Israël Gaza-Stad wil bezetten. In een interview met het Nederlands Dagblad zegt de NSC-minister dat hij geen nieuwe sancties wil instellen na het besluit van de regering van premier Benjamin Netanyahu.

3 uur geleden
Media willen Wiersma tot openbaarheid uitstootgegevens dwingen

DEN HAAG (ANP) - Follow the Money, Omroep Gelderland en NRC stappen naar de rechter om demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw) te dwingen uitstootgegevens van landbouwbedrijven te openbaren. Ze spannen een kort geding aan tegen de minister, omdat die geen gehoor geeft aan een eerdere uitspraak van de rechtbank in Zwolle om de gegevens te openbaren. Volgens de betrokken media is Wiersma, tegen het advies van haar ambtenaren in, in beroep gegaan tegen die uitspraak.

3 uur geleden
Tegelveiling Pieterburen levert 10.000 euro op

PIETERBUREN (ANP) - De veiling van tegeltjes uit de bassins in de voormalige zeehondenopvang in Pieterburen heeft ruim 10.000 euro opgebracht. Het geld is bestemd voor het zeehondenziekenhuis in de nieuwe opvang in Lauwersoog.

3 uur geleden