Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extinction en Scientist Rebellion in actie bij Eindhoven Airport

Extinction en Scientist Rebellion in actie bij Eindhoven Airport

EINDHOVEN (ANP) - Extinction Rebellion (XR) en Scientist Rebellion (SR) voeren zaterdagmiddag actie bij Eindhoven Airport. De klimaatactivisten willen dat Eindhoven Airport het aantal vluchten halveert en per direct stopt met privéjets. De actie bestaat uit een manifestatie met muziek, dans en sprekers voor het hoofdgebouw en "een verrassingsdeel" waarmee XR en SR "op een ludieke maar duidelijke manier" hun eisen kracht willen bijzetten.

De luchthaven heeft luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat zij tijdens de klimaatactie hun toestellen mogelijk niet kunnen bijtanken. Meerdere maatschappijen hebben hierop besloten vluchten te vervroegen, annuleren of naar een ander vliegveld te verplaatsen. Eindhoven Airport adviseert reizigers om zaterdag goed voorbereid op reis te gaan en de vliegtijden te checken. XR en SR lieten eerder weten dat ze niet van plan zijn vluchten te blokkeren of te vertragen.

De gemeente Eindhoven zegt de demonstratie te faciliteren in overleg met onder andere de politie, de Koninklijke Marechaussee en de luchthaven zelf. "Het recht op demonstratie is een belangrijk grondrecht. We nemen gezamenlijk maatregelen om de veiligheid op en om Eindhoven Airport te waarborgen voor de demonstranten, reizigers en het vliegverkeer." Over specifieke veiligheidsmaatregelen en inzet doet de gemeente geen uitspraken.

Meer uit Binnenland

Kersttoespraak koning iets langer dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - De kersttoespraak van koning Willem-Alexander telt dit jaar 757 woorden, dat is 11 woorden meer dan vorig jaar. De lengte van de kersttoespraak van de koning daalde de afgelopen jaren.

18 minuten geleden
Koning Willem-Alexander: wees zuinig op wat ons verbindt

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander zou het mooi vinden als "iedere generatie als eerste doel zou hebben om de wereld in een iets betere toestand over te dragen aan de generatie erna". Dat is niet eenvoudig, zei de koning donderdag in zijn jaarlijkse kersttoespraak.

55 minuten geleden
Zeer grote brand in kraakpand in Zaandam

ZAANDAM (ANP) - In een woning aan de Westzijde in Zaandam heeft een zeer grote brand gewoed. Het ging om een kraakpand, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Rond 12.15 uur meldde de brandweer dat de brand uit is.

2 uur geleden
Olifantje geboren op kerstavond in Artis

AMSTERDAM (ANP) - In Artis is op kerstavond een olifantje geboren. Het kalf, een bul, stond al binnen enkele minuten op vier poten en dronk al snel bij moeder. In de Amsterdamse dierentuin leven nu vijf Aziatische olifanten: matriarch van de kudde Thong Thai en haar vier nakomelingen.

2 uur geleden
Kans op hooikoorts door vroege bloei hazelaars

WAGENINGEN (ANP) - De hazelaars staan dit jaar eerder in bloei dan ooit. Dat kan leiden tot hooikoortsklachten, meldt Nature Today. "Niet eerder stonden hazelaars zo vroeg zo uitgebreid te bloeien als dit jaar. En niet eerder telde het LUMC zoveel hazelaarpollen in december als dit jaar."

2 uur geleden
Automobilist komt om door ongeval in Maasdijk

MAASDIJK (ANP) - Een automobilist is om het leven gekomen door een ongeval in Maasdijk, waarbij zijn auto in brand vloog. Het ongeluk gebeurde rond 4.30 uur op de Coldenhovelaan in de Zuid-Hollandse plaats, meldt de politie op X.

3 uur geleden
Schaatsbanen geopend op koude Eerste Kerstdag

DEN HAAG (ANP) - In meerdere plaatsen in het land kunnen mensen de schaatsen onderbinden. Zo hebben in De Lier (Zuid-Holland) en in Zeist (Utrecht) de vorst en het werk van vrijwilligers ervoor gezorgd dat schaatsers vanaf 8.30 uur over de baan kunnen rijden.

4 uur geleden