Extinction en Scientist Rebellion in actie bij Eindhoven Airport
EINDHOVEN (ANP) - Extinction Rebellion (XR) en Scientist Rebellion (SR) voeren zaterdagmiddag actie bij Eindhoven Airport. De klimaatactivisten willen dat Eindhoven Airport het aantal vluchten halveert en per direct stopt met privéjets. De actie bestaat uit een manifestatie met muziek, dans en sprekers voor het hoofdgebouw en "een verrassingsdeel" waarmee XR en SR "op een ludieke maar duidelijke manier" hun eisen kracht willen bijzetten.
De luchthaven heeft luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat zij tijdens de klimaatactie hun toestellen mogelijk niet kunnen bijtanken. Meerdere maatschappijen hebben hierop besloten vluchten te vervroegen, annuleren of naar een ander vliegveld te verplaatsen. Eindhoven Airport adviseert reizigers om zaterdag goed voorbereid op reis te gaan en de vliegtijden te checken. XR en SR lieten eerder weten dat ze niet van plan zijn vluchten te blokkeren of te vertragen.
De gemeente Eindhoven zegt de demonstratie te faciliteren in overleg met onder andere de politie, de Koninklijke Marechaussee en de luchthaven zelf. "Het recht op demonstratie is een belangrijk grondrecht. We nemen gezamenlijk maatregelen om de veiligheid op en om Eindhoven Airport te waarborgen voor de demonstranten, reizigers en het vliegverkeer." Over specifieke veiligheidsmaatregelen en inzet doet de gemeente geen uitspraken.
Meer uit Binnenland
WEESP (ANP) - Het explosief dat woensdagmiddag bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp werd gevonden, is een 500-ponder, een vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog. Dat meldt een woordvoerder van de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD). Het gebied eromheen is afgezet en wordt naar verwachting rond 17.15 uur weer vrijgegeven.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Onder meer Tilburg University, Maastricht University (UM) en de Universiteit van Amsterdam (UvA) zijn geraakt door een cyberaanval op Instructure, het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas. De universiteiten zeggen woensdag dat Instructure hen heeft laten weten dat hun Canvas-omgevingen zijn getroffen.
25 minuten geledenWEESP (ANP) - Bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp is een explosief gevonden. Het gebied eromheen is afgezet, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. NS meldt dat het gaat om een bom uit de Tweede Wereldoorlog die onschadelijk moet worden gemaakt.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De rechter heeft woensdag besloten dat de overheid de overeenkomst met IT-dienstverlener Solvinity mag verlengen. Drie burgers waren naar de rechter gestapt om verlenging te voorkomen, omdat zij zich zorgen maken over de voorgenomen overname van het Nederlandse bedrijf Solvinity door een Amerikaans bedrijf.
50 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Zwolle vier jaar geëist tegen de 35-jarige Sana C., waarvan een jaar voorwaardelijk. De uit Woerden afkomstige vrouw heeft bekend dat zij als medewerkster van de rechtbank in Amsterdam gegevens uit de systemen voor geld heeft verkocht. Daarnaast zou ze een man voor bijna een ton hebben afgeperst, over een periode van twee jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft woensdag vier mensen uit Den Haag aangehouden, omdat ze mogelijk hebben gesjoemeld met 8 miljoen euro aan coronasteun. Tijdens de coronacrisis konden werkgevers met wie het slecht ging geld krijgen van de overheid om salarissen door te betalen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip waarop het hantavirus uitbrak, zullen na aankomst op het Spaanse eiland Tenerife worden overgebracht naar hun thuisland als zij geen symptomen hebben. Dat meldt de Spaanse minister van Volksgezondheid.
2 uur geleden