Extinction en Scientist Rebellion in actie bij Eindhoven Airport
EINDHOVEN (ANP) - Extinction Rebellion (XR) en Scientist Rebellion (SR) voeren zaterdagmiddag actie bij Eindhoven Airport. De klimaatactivisten willen dat Eindhoven Airport het aantal vluchten halveert en per direct stopt met privéjets. De actie bestaat uit een manifestatie met muziek, dans en sprekers voor het hoofdgebouw en "een verrassingsdeel" waarmee XR en SR "op een ludieke maar duidelijke manier" hun eisen kracht willen bijzetten.
De luchthaven heeft luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat zij tijdens de klimaatactie hun toestellen mogelijk niet kunnen bijtanken. Meerdere maatschappijen hebben hierop besloten vluchten te vervroegen, annuleren of naar een ander vliegveld te verplaatsen. Eindhoven Airport adviseert reizigers om zaterdag goed voorbereid op reis te gaan en de vliegtijden te checken. XR en SR lieten eerder weten dat ze niet van plan zijn vluchten te blokkeren of te vertragen.
De gemeente Eindhoven zegt de demonstratie te faciliteren in overleg met onder andere de politie, de Koninklijke Marechaussee en de luchthaven zelf. "Het recht op demonstratie is een belangrijk grondrecht. We nemen gezamenlijk maatregelen om de veiligheid op en om Eindhoven Airport te waarborgen voor de demonstranten, reizigers en het vliegverkeer." Over specifieke veiligheidsmaatregelen en inzet doet de gemeente geen uitspraken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen (CDA) heeft Defensie gevraagd om te helpen Nederlanders terug te halen die in het Midden-Oosten zijn gestrand. Dat zei hij in Café Kockelmann.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de gevangenissen ontstaat dit jaar een tekort van 265 cellen als er niet wordt ingegrepen, verwacht staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie). Door allerlei noodmaatregelen is er op dit moment geen cellentekort, hoewel de gevangenissen overvol zijn. In een Kamerbrief kondigt de D66'er aan dat ze dit najaar "aanvullende maatregelen" wil nemen om dit te voorkomen. Ze schrijft nog niet welke.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afgelopen week was "exemplarisch" voor de zwakke positie die de Europese Unie heeft op het wereldtoneel, zei Rob Jetten. Het ging in zijn wekelijkse persconferentie over de uiteenlopende standpunten van EU-landen rond de oorlog in Iran. "Wil Europa de taal van de macht leren spreken en serieus meedoen op het wereldtoneel, dan zal ook op dit vlak de Europese samenwerking aanzienlijk moeten verbeteren."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse militairen kunnen mogelijk slachtoffer worden van de oorlog met Iran, zei Rob Jetten vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "We schatten de kans heel klein in dat dit risico er is. Maar 100 procent uitsluiten kan in deze snel escalerende geweldssituatie denk ik nooit." De D66-premier had het specifiek over de mogelijke inzet van een Nederlands marinefregat in de Middellandse Zee. Frankrijk heeft hierom gevraagd en het kabinet wil hier maandag een besluit over nemen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een toeslagenouder mag een bronzen standbeeld in de tuin van de ministeries van Binnenlandse Zaken en Justitie & Veiligheid niet laten veilen, oordeelt de rechter vrijdag in een kort geding. Yasmin Molleman had beslag laten leggen op het standbeeld om te zorgen dat de staat haar nog 15.000 euro betaalt aan dwangsommen, maar opnieuw beslist de rechter dat ze daar geen recht op heeft.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg blijft bij het standpunt geen nieuwe spoorverbinding voor goederentreinen tussen België en Duitsland over Limburgs grondgebied te willen. Die verbinding was er ooit via de zogenoemde IJzeren Rijn, een oude spoorlijn die al jaren buiten gebruik is. Met name vanuit België leeft de wens om een nieuw traject op te zetten via Limburg, maar de provincie en andere Limburgse overheden vinden dat de lasten voor omwonenden en de natuur niet opwegen tegen de baten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De zoektocht naar nieuwe advocaten die Ridouan Taghi kunnen bijstaan in het hoger beroep van het grote Marengo-proces, heeft tot nu toe nog niets opgeleverd, meldt de toezichthouder op de advocatuur. Het dekenberaad deed in december een oproep aan alle strafrechtadvocaten die Taghi konden en wilden bijstaan om zich te melden. De zoektocht wordt daarom vanaf maandag verlengd met acht weken.
9 uur geleden