Externe apps voor Twitter verliezen toegang
SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - Een aantal externe apps om Twitter te bekijken heeft de toegang tot het socialemediaplatform deels of helemaal verloren. Het gaat onder andere om Tweetbot en Twitterrific. Hun software krijgt geen verbinding meer met de interface van Twitter, waardoor ze niet meer werken.
Technieuwssite The Information schrijft op basis van interne berichten bij Twitter dat het door Elon Musk overgenomen bedrijf de toegang opzettelijk heeft geblokkeerd. De reden daarachter is niet bekend. De ontwikkelaars van Tweetbot en Twitterific schrijven dat ze Twitter om opheldering hebben gevraagd maar geen antwoord kregen.
Musk wil Twitter meer geld laten verdienen nadat veel adverteerders, de grootste inkomstenbron voor het bedrijf, zich na zijn aantreden als topman terugtrokken van het platform. In de eigen app en webversie van Twitter verschijnen advertenties tussen de tweets, maar dat is bij apps als Tweetbot niet zo.
De app Tweetbot, die gebruikers gemakkelijker vanuit twee profielen tegelijk laat werken, functioneert op geen enkel apparaat meer. Twitterific doet het niet meer op iPhones, maar nog wel op Mac-computers van Apple. De app Fenix werkt nog wel op iPhones, maar niet langer op smartphones met Android als besturingssysteem.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders melden steeds vaker dat ze zijn benaderd door onbetrouwbare verkopers van onder meer thuisbatterijen, warmtepompen en verduurzamingsadvies. Soms gaat het om mensen die honderden euro's betalen voor misleidend verduurzamingsadvies; een andere keer gaat het om senioren die worden misleid en ongewild een overeenkomst sluiten voor bijvoorbeeld een thuisbatterij van tienduizenden euro's.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het huidige forse groeitempo van de Nederlandse industrie dreigt halverwege volgend jaar terug te zakken doordat de mondiale industrie niet snel genoeg kan opschalen, voorziet ABN AMRO. Volgens sectoreconoom Albert Jan Swart van de bank zorgt stormachtige groei van AI-investeringen voor grotere tekorten aan materialen, chips en printplaten en andere elektronische componenten.
49 minuten geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Ryanair gaat de kosten verlagen om de stijgende brandstofkosten volgend jaar deels op te vangen. De Ierse budgetvlieger verwacht volgend jaar een stijging van 2 miljard euro in de kosten voor brandstof door de gestegen kerosineprijzen.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS pleiten voor een constructie waarin Rusland de verkoop van aardgas aan Europa via pijpleidingen door Oekraïne zou hervatten, meldt de Wall Street Journal. Het plan zou in september door Amerikaanse gezanten Jared Kushner en Steve Witkoff zijn voorgelegd tijdens bezoeken aan Moskou en Kyiv.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een aanzienlijk deel van de Nederlanders heeft een beroep waarin de opmars van kunstmatige intelligentie (AI) voor grote verandering kan zorgen. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) in een nieuw rapport over de economische impact van AI in Nederland. Een belangrijke conclusie is dat de gevolgen voor de arbeidsmarkt en economie tot op zekere hoogte nog open liggen en bijvoorbeeld afhangen van hoe bedrijven AI in de praktijk inzetten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenuitvoerders moeten beter hun best doen om te voorkomen dat nabestaanden onbewust niet gedekt zijn bij het overlijden van een partner, vindt de Autoriteit Financiële Markten (AFM). De toezichthouder ziet nog te vaak tekortkomingen in de informatievoorziening rond het nabestaandenpensioen.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De bedrijvigheid in de Nederlandse industrie is in oktober fors doorgegroeid, constateert de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi). Hoewel de groei kleiner was dan de maand ervoor, was de productiestijging volgens een peiling van de organisatie fors en een van de grootste in meer dan vierenhalf jaar.
1 uur geleden