Expositie Van Kooten en De Bie verlengd
HILVERSUM (ANP) - De expositie over het 50-jarig bestaan van het Simplisties Verbond wordt verlengd. De expositie zou tot 20 januari te zien zijn, maar is nu tot en met zondag 16 maart te bezoeken in het Mediamuseum in Hilversum.
Kees van Kooten en Wim de Bie richtten het Simplisties Verbond op in 1974. In de gelijknamige serie, die ze tot 1998 maakten, bekritiseerde het duo op komische wijze de Nederlandse samenleving.
De expositie is sinds oktober te zien. Volgens Beeld & Geluid is ten opzichte van 2023 een stijging van 40 procent te zien in het aantal verkochte tickets van het Mediamuseum in het laatste kwartaal.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Van de 29 mensen die zaterdagavond in de Haagse Schilderswijk werden aangehouden tijdens ongeregeldheden na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada, zijn er 25 in de nacht vrijgelaten met een boete. Dat laat een woordvoerster van de politie weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aan de Slotermeerlaan in Amsterdam zijn in de nacht van zaterdag op zondag drie mensen gewond geraakt door een aanrijding tussen een motorscooter en een fatbike. De 18-jarige Amsterdamse bestuurder van de motorscooter is aangehouden. Een politiewoordvoerder laat weten dat het voertuig als gestolen te boek stond en dat de man zonder rijbewijs reed.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam en Dordrecht zijn in totaal tien aanhoudingen verricht die de politie linkt aan de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada van zaterdagavond. Dat meldt een woordvoerder.
2 uur geledenZEELAND (ANP) - Bij een ongeval in het Noord-Brabantse dorp Zeeland zijn zondagochtend vroeg twee inzittenden van een auto overleden. Een van de slachtoffers is een 15-jarige jongen uit Uden. De identiteit van het andere slachtoffer is nog niet bekend, meldt een politiewoordvoerder.
2 uur geledenASSEN (ANP) - Bij een steekpartij in een horecapand aan de Kerkstraat in Assen zijn twee mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Drenthe op X. De slachtoffers werden ter plaatse aangetroffen. Een van hen is ernstig gewond.
8 uur geledenLEENDE (ANP) - Bij een steekpartij in Leende is in de nacht van zaterdag op zondag een persoon gewond geraakt. Het incident gebeurde rond 03.00 uur in een woning aan de Oostrikkerstraat. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de Schilderswijk in Den Haag heeft de politie zaterdagavond 29 aanhoudingen verricht. Feestvreugde om de WK-zege van Marokko sloeg daar om in ongeregeldheden. Twee agenten en een verkeersregelaar raakten daarbij gewond. Dat meldt de politie.
10 uur geleden