Expositie over Anne Frank met nagebouwd Achterhuis in New York
AMSTERDAM (ANP) - Een tentoonstelling over Anne Frank, met een nagebouwd Achterhuis, is vanaf 27 januari te zien in New York. Anne Frank The Exhibition belicht het leven en het dagboek van Anne (1929-1945). Het Achterhuis, waar Anne, haar ouders en zus en vier andere Joden twee jaar lang zaten ondergedoken, is op ware grootte nagebouwd. Dat heeft de Anne Frank Stichting laten weten.
De expositie bevat verder ruim honderd originele stukken uit de collectie van de Anne Frank Stichting. Zoals het eerste fotoalbum, een getypte en handgeschreven uitnodiging aan vriendin Jacqueline van Maarsen voor een filmvoorstelling bij haar thuis, en handgeschreven versjes in poëziealbums van vriendinnen. Ook wordt een replica getoond van Annes eerste, rood-geruite dagboek.
Ronald Leopold, algemeen directeur van de Anne Frank Stichting: "Door de tentoonstelling naar New York te brengen - een plek met sterke banden met het verhaal van Anne Frank - vergroten we als stichting de reikwijdte van onze missie. Wij willen niet alleen de herinnering aan Anne Frank levend houden maar ook jongeren aansporen te reflecteren en te reageren op haar geschiedenis en betekenis voor vandaag."
De tentoonstelling is te zien bij het Center for Jewish History in Manhattan in New York en opent op 27 januari 2025, International Holocaust Remembrance Day, ter gelegenheid van de 80e herdenking van de bevrijding van kamp Auschwitz.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
38 minuten geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
1 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
3 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
6 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
9 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
10 uur geleden