Expositie over Anne Frank met nagebouwd Achterhuis in New York
AMSTERDAM (ANP) - Een tentoonstelling over Anne Frank, met een nagebouwd Achterhuis, is vanaf 27 januari te zien in New York. Anne Frank The Exhibition belicht het leven en het dagboek van Anne (1929-1945). Het Achterhuis, waar Anne, haar ouders en zus en vier andere Joden twee jaar lang zaten ondergedoken, is op ware grootte nagebouwd. Dat heeft de Anne Frank Stichting laten weten.
De expositie bevat verder ruim honderd originele stukken uit de collectie van de Anne Frank Stichting. Zoals het eerste fotoalbum, een getypte en handgeschreven uitnodiging aan vriendin Jacqueline van Maarsen voor een filmvoorstelling bij haar thuis, en handgeschreven versjes in poëziealbums van vriendinnen. Ook wordt een replica getoond van Annes eerste, rood-geruite dagboek.
Ronald Leopold, algemeen directeur van de Anne Frank Stichting: "Door de tentoonstelling naar New York te brengen - een plek met sterke banden met het verhaal van Anne Frank - vergroten we als stichting de reikwijdte van onze missie. Wij willen niet alleen de herinnering aan Anne Frank levend houden maar ook jongeren aansporen te reflecteren en te reageren op haar geschiedenis en betekenis voor vandaag."
De tentoonstelling is te zien bij het Center for Jewish History in Manhattan in New York en opent op 27 januari 2025, International Holocaust Remembrance Day, ter gelegenheid van de 80e herdenking van de bevrijding van kamp Auschwitz.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".
2 uur geledenBALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.
4 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PRO Amsterdam en D66 moeten zo snel mogelijk beginnen met onderhandelingen voor een coalitie voor het Amsterdamse stadsbestuur. Dat adviseert verkenner Hendrik Jan Biemond maandag in een verslag van de twee gespreksrondes die hij vorige week met verschillende partijen heeft gevoerd.
8 uur geleden