Expositie over Anne Frank met nagebouwd Achterhuis in New York
AMSTERDAM (ANP) - Een tentoonstelling over Anne Frank, met een nagebouwd Achterhuis, is vanaf 27 januari te zien in New York. Anne Frank The Exhibition belicht het leven en het dagboek van Anne (1929-1945). Het Achterhuis, waar Anne, haar ouders en zus en vier andere Joden twee jaar lang zaten ondergedoken, is op ware grootte nagebouwd. Dat heeft de Anne Frank Stichting laten weten.
De expositie bevat verder ruim honderd originele stukken uit de collectie van de Anne Frank Stichting. Zoals het eerste fotoalbum, een getypte en handgeschreven uitnodiging aan vriendin Jacqueline van Maarsen voor een filmvoorstelling bij haar thuis, en handgeschreven versjes in poëziealbums van vriendinnen. Ook wordt een replica getoond van Annes eerste, rood-geruite dagboek.
Ronald Leopold, algemeen directeur van de Anne Frank Stichting: "Door de tentoonstelling naar New York te brengen - een plek met sterke banden met het verhaal van Anne Frank - vergroten we als stichting de reikwijdte van onze missie. Wij willen niet alleen de herinnering aan Anne Frank levend houden maar ook jongeren aansporen te reflecteren en te reageren op haar geschiedenis en betekenis voor vandaag."
De tentoonstelling is te zien bij het Center for Jewish History in Manhattan in New York en opent op 27 januari 2025, International Holocaust Remembrance Day, ter gelegenheid van de 80e herdenking van de bevrijding van kamp Auschwitz.
Meer uit Binnenland
GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
6 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.
23 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - Een deelnemer van hardloopevenement Leiden Marathon is zondag overleden. De politie bevestigt dat, maar heeft verder geen informatie over de doodsoorzaak en de overledene.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft in totaal 26 mensen aangehouden bij een protest tegen noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn. Betogers bekogelden zaterdagavond onder meer de politie met vuurwerk, hinderden het verkeer en belaagden een voertuig, somt de politie op. Een 58-jarige man uit Apeldoorn werd opgepakt voor mishandeling van een boa van de gemeente.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De medische controle van de Nederlandse opvarenden van de m/v Hondius is afgerond, meldt het ministerie van Volksgezondheid zondag. Ze zullen naar verwachting om 14.30 uur plaatselijke tijd met het vliegtuig van Tenerife naar Eindhoven vertrekken. Het is op Tenerife een uur vroeger dan in Nederland.
2 uur geledenZUTPHEN (ANP) - Op de slaapkamer van een 23-jarige Zutphenaar heeft de politie begin mei 340.000 euro cash, drugs en onder andere een gasalarmpistool gevonden. De politie deed onderzoek nadat de man eerder in een park was gezien bij een kennelijk heimelijke overdracht van vermoedelijk drugs. Dat maakte de politie zondag bekend.
3 uur geleden