Expositie over Anne Frank met nagebouwd Achterhuis in New York
AMSTERDAM (ANP) - Een tentoonstelling over Anne Frank, met een nagebouwd Achterhuis, is vanaf 27 januari te zien in New York. Anne Frank The Exhibition belicht het leven en het dagboek van Anne (1929-1945). Het Achterhuis, waar Anne, haar ouders en zus en vier andere Joden twee jaar lang zaten ondergedoken, is op ware grootte nagebouwd. Dat heeft de Anne Frank Stichting laten weten.
De expositie bevat verder ruim honderd originele stukken uit de collectie van de Anne Frank Stichting. Zoals het eerste fotoalbum, een getypte en handgeschreven uitnodiging aan vriendin Jacqueline van Maarsen voor een filmvoorstelling bij haar thuis, en handgeschreven versjes in poëziealbums van vriendinnen. Ook wordt een replica getoond van Annes eerste, rood-geruite dagboek.
Ronald Leopold, algemeen directeur van de Anne Frank Stichting: "Door de tentoonstelling naar New York te brengen - een plek met sterke banden met het verhaal van Anne Frank - vergroten we als stichting de reikwijdte van onze missie. Wij willen niet alleen de herinnering aan Anne Frank levend houden maar ook jongeren aansporen te reflecteren en te reageren op haar geschiedenis en betekenis voor vandaag."
De tentoonstelling is te zien bij het Center for Jewish History in Manhattan in New York en opent op 27 januari 2025, International Holocaust Remembrance Day, ter gelegenheid van de 80e herdenking van de bevrijding van kamp Auschwitz.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Omwonenden die hun huis niet meer in kunnen na de grote explosie en brand in het centrum van Utrecht, worden opgevangen in hotel Karel V. Dat ligt niet ver van de getroffen Visscherssteeg. Een woordvoerster van de gemeente weet niet om hoeveel mensen het gaat.
24 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma is geraakt door de explosie en brand in het centrum van Utrecht en maakt zich zorgen over de mensen die gewond zijn geraakt. Dat zegt ze donderdagmiddag vlakbij de Visscherssteeg, waar de brand nog altijd woedt. Volgens Veiligheidsregio Utrecht gaat het om zeker vier gewonden. Mogelijk liggen er ook mensen onder het puin.
37 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Bij de explosie in het centrum van Utrecht zijn zeker vier mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Eerder sprak hij van zeker één gewonde.
38 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Rode Kruis meldt uit voorzorg vrijwilligers te hebben opgeroepen om naar het calamiteitenhospitaal in Utrecht te gaan, dat donderdagmiddag is geopend na een of meerdere explosies in de binnenstad. "Ons noodhulpteam is ter plaatse en ondersteunt de hulpdiensten in het centrum", laat de hulporganisatie weten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het UMC Utrecht opent een calamiteitenhospitaal wegens de explosie donderdagmiddag in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerster van het ziekenhuis.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van twaalf jaar geëist tegen de 66-jarige Ype van der M. uit Ridderkerk voor het opzettelijk veroorzaken van een explosie en een fatale brand in een woning in het Overijsselse Vroomshoop. Op 27 december 2024 kwamen daarbij de twee bewoners van de woning aan de Meidoornlaan en drie honden om het leven.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aan de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht is donderdagmiddag een "gigantische explosie" geweest, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Daarbij is zeker één gewonde gevallen. Hoe die persoon eraan toe is, weet hij niet.
1 uur geleden