Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Expositie over Anne Frank met nagebouwd Achterhuis in New York

Expositie over Anne Frank met nagebouwd Achterhuis in New York

AMSTERDAM (ANP) - Een tentoonstelling over Anne Frank, met een nagebouwd Achterhuis, is vanaf 27 januari te zien in New York. Anne Frank The Exhibition belicht het leven en het dagboek van Anne (1929-1945). Het Achterhuis, waar Anne, haar ouders en zus en vier andere Joden twee jaar lang zaten ondergedoken, is op ware grootte nagebouwd. Dat heeft de Anne Frank Stichting laten weten.

De expositie bevat verder ruim honderd originele stukken uit de collectie van de Anne Frank Stichting. Zoals het eerste fotoalbum, een getypte en handgeschreven uitnodiging aan vriendin Jacqueline van Maarsen voor een filmvoorstelling bij haar thuis, en handgeschreven versjes in poëziealbums van vriendinnen. Ook wordt een replica getoond van Annes eerste, rood-geruite dagboek.

Ronald Leopold, algemeen directeur van de Anne Frank Stichting: "Door de tentoonstelling naar New York te brengen - een plek met sterke banden met het verhaal van Anne Frank - vergroten we als stichting de reikwijdte van onze missie. Wij willen niet alleen de herinnering aan Anne Frank levend houden maar ook jongeren aansporen te reflecteren en te reageren op haar geschiedenis en betekenis voor vandaag."

De tentoonstelling is te zien bij het Center for Jewish History in Manhattan in New York en opent op 27 januari 2025, International Holocaust Remembrance Day, ter gelegenheid van de 80e herdenking van de bevrijding van kamp Auschwitz.

Meer uit Binnenland

Opnieuw doden bij Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.

3 uur geleden
Niet 200 maar ruim 400 aanhoudingen bij XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.

4 uur geleden
Iraanse delegatie vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.

4 uur geleden
Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

5 uur geleden
Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

7 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

8 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

8 uur geleden