Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Exportbedrijven stuwen Nikkei

Exportbedrijven stuwen Nikkei

TOKIO (ANP) - De Japanse effectenbeurs is vrijdag met winst gesloten. Een daling van de Japanse yen hielp exportbedrijven vooruit. Beleggers kregen daarnaast een reeks van economische cijfers uit China voor de kiezen. Zo bleek dat de Chinese economie vorig jaar in het traagste tempo is gegroeid in bijna drie decennia. De winkelverkopen en de industriële productie in China namen in de laatste maand van het jaar echter sterker dan verwacht toe.

De Nikkei in Tokio ging uiteindelijk met een plus van 0,5 procent het weekeinde in op 24.041,26 punten en bereikte het hoogste niveau in vijftien maanden. De Japanse hoofdindex won deze week, die in het teken stond van de ondertekening van het handelsakkoord tussen de Verenigde Staten en China, zo'n 0,8 procent. Bouwmachinemaker Komatsu, die veel producten verkoopt buiten Japan, profiteerde van de goedkopere yen en steeg 1,2 procent. Automaker Toyota dikte 0,1 procent aan.

De Chinese beurzen gingen licht omlaag. De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent in de min en ook de Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,1 procent. De op een na grootste economie ter wereld kampte in 2019 met de effecten van de handelsoorlog met de VS en groeide met 6,1 procent. Dat was in lijn met de verwachtingen van economen.

De Kospi in Seoul won 0,2 procent na het besluit van de Zuid-Koreaanse centrale bank om de rente conform verwachting onveranderd te laten op 1,25 procent. In Sydney sloot de All Ordinaries-index de week 0,3 procent hoger af onder aanvoering van de Australische mijnbouwbedrijven.

Meer uit Financieel

Iran mag tijdelijk weer olie exporteren na opschorting sancties

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben maandag aangekondigd bepaalde sancties tegen Iran tijdelijk op te schorten. Daardoor kan de Islamitische Republiek tot en met 21 augustus ruwe olie en aanverwante producten produceren, verkopen en leveren.

21 minuten geleden
Weinig beweging op Wall Street, SpaceX opnieuw omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York kwamen maandag bij de opening nauwelijks in beweging. Beleggers op Wall Street keerden terug van een lang weekend, want vrijdag waren de Amerikaanse beurzen dicht voor Juneteenth, waarbij de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten wordt herdacht. Handelaren volgden verder de ontwikkelingen rond de vredesgesprekken tussen Iran en de VS. De olieprijzen gingen omlaag.

1 uur geleden
FNV: Schipholbeveiligers hebben te weinig tijd voor controles

SCHIPHOL (ANP) - Meer dan de helft van de Schipholbeveiligers heeft te weinig tijd om veiligheidsprocedures goed uit te voeren. Dat concludeert FNV op basis van een analyse van bijna tweehonderd klachten die de vakbond ontving. FNV opende vorige maand een meldpunt voor de duizenden beveiligers op de luchthaven die zijn overgegaan naar een andere werkgever door de nieuwe aanbesteding van de beveiliging.

1 uur geleden
Storing Eindhoven Airport verholpen, vliegverkeer weer opgestart

EINDHOVEN (ANP) - De netwerkstoring op Eindhoven Airport is verholpen. Daardoor kan het vliegverkeer weer doorgang vinden op de luchthaven. Dat meldt een woordvoerder van de luchtmacht.

2 uur geleden
Rotterdams techbedrijf Nearfield 1,6 miljard waard na investering

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse maker van meetsystemen voor chips Nearfield Instruments heeft 380 miljoen dollar (331 miljoen euro) aan investeringen opgehaald. Daarmee is het bedrijf 1,6 miljard dollar waard. Met het geld wil Nearfield onder meer zijn producten doorontwikkelen, de productie opschalen en afdelingen in het buitenland uitbreiden, zegt topman Hamed Sadeghian.

2 uur geleden
DeGiro: aandelen SpaceX direct in trek bij Nederlandse beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De beursgang van SpaceX trok veel aandacht van Nederlandse beleggers. Het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk was in de eerste vijf handelsdagen direct het meest verhandelde aandeel onder beleggers uit Nederland op handelsplatform DeGiro. Dat stelt de broker op basis van een analyse van ruim 1,1 miljoen Nederlandse beleggers.

3 uur geleden
Voormalig Fed-voorzitter Alan Greenspan (100) overleden

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig voorzitter Alan Greenspan van de Amerikaanse centrale bank is maandag op 100-jarige leeftijd overleden. Hij was tussen 1987 en 2006 voorzitter van de Federal Reserve. Greenspan overleed aan de gevolgen van de ziekte van Parkinson.

3 uur geleden