Exportbedrijven stuwen Nikkei
TOKIO (ANP) - De Japanse effectenbeurs is vrijdag met winst gesloten. Een daling van de Japanse yen hielp exportbedrijven vooruit. Beleggers kregen daarnaast een reeks van economische cijfers uit China voor de kiezen. Zo bleek dat de Chinese economie vorig jaar in het traagste tempo is gegroeid in bijna drie decennia. De winkelverkopen en de industriële productie in China namen in de laatste maand van het jaar echter sterker dan verwacht toe.
De Nikkei in Tokio ging uiteindelijk met een plus van 0,5 procent het weekeinde in op 24.041,26 punten en bereikte het hoogste niveau in vijftien maanden. De Japanse hoofdindex won deze week, die in het teken stond van de ondertekening van het handelsakkoord tussen de Verenigde Staten en China, zo'n 0,8 procent. Bouwmachinemaker Komatsu, die veel producten verkoopt buiten Japan, profiteerde van de goedkopere yen en steeg 1,2 procent. Automaker Toyota dikte 0,1 procent aan.
De Chinese beurzen gingen licht omlaag. De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent in de min en ook de Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,1 procent. De op een na grootste economie ter wereld kampte in 2019 met de effecten van de handelsoorlog met de VS en groeide met 6,1 procent. Dat was in lijn met de verwachtingen van economen.
De Kospi in Seoul won 0,2 procent na het besluit van de Zuid-Koreaanse centrale bank om de rente conform verwachting onveranderd te laten op 1,25 procent. In Sydney sloot de All Ordinaries-index de week 0,3 procent hoger af onder aanvoering van de Australische mijnbouwbedrijven.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP/DPA) - Tesla heeft de naam van zijn rijassistentiesysteem in Europa veranderd, na jarenlange kritiek dat het Amerikaanse bedrijf het systeem te veel zou hebben aangeprezen als volledig zelfrijdend. Op de websites van de fabrikant van elektrische auto's in Nederland en andere Europese landen heet het systeem nu 'Tesla Assisted Driving'. Daarmee wordt direct duidelijk dat het slechts om een rijassistentiesysteem gaat.
12 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.
3 uur geledenBRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat diesel leveren aan de Verenigde Staten en de wereldwijde markt. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Volgens Trump heeft hij daarover gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Rusland levert per direct meer dan 300.000 ton diesel, aldus Trump.
14 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het grootste deel van de olieproductie in de Golf van Mexico is stilgelegd vanwege de orkaan Isaias en veel boorplatforms zijn geëvacueerd. Volgens overheidsbureau Marine Minerals Administration is 1,5 miljoen vaten aan dagelijkse productie stilgelegd, oftewel bijna 72 procent van de totale productie in het gebied.
16 uur geleden