
Export Zwitserse horloges naar recordwaarde in 2021
ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De export van Zwitserse horloges, met bekende merken als Rolex, Cartier, Patek Philippe, Breitling, Swatch en Omega, is vorig jaar naar een recordwaarde gestegen. Daarmee werd sterk herstel getoond van de forse daling een jaar eerder door de coronapandemie.
Volgens de Zwitserse federatie van horlogemakers klom de uitvoer met 31 procent naar een waarde van 22,3 miljard frank, omgerekend 21,6 miljard euro. In 2020 kromp de export nog met 22 procent omdat de verkoop van horloges hard werd geraakt door bijvoorbeeld winkelsluitingen en doordat Zwitserse horlogefabrieken dicht moesten vanwege lockdowns.
Met name de verkoop van duurdere horloges van Zwitserse makelij doet het goed. Vooral in de Verenigde Staten was de vraag groot. De VS hebben voor het eerst in meer dan tien jaar China van de troon gestoten als belangrijkste exportmarkt voor Zwitserse horloges.
Meer uit Financieel
DUIVEN (ANP) - Mitra is op zoek naar een nieuwe verpakkingsleverancier nu Paardekooper, waar de slijterijketen al 25 jaar zaken mee deed, failliet is verklaard. Volgens een woordvoerder zijn er echter genoeg alternatieven, waardoor klanten geschenken alsnog kunnen laten inpakken.
7 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - De uitbater van een luxe Japanse slaaptrein heeft een reis geannuleerd na de ontdekking dat personeelsleden jarenlang overmatig alcohol dronken. Dat deden zij zogenaamd voor kwaliteitscontroles. Lokale media melden dat tot nu toe zes mensen zijn ontslagen. Hierdoor kampt de East Japan Railway Company (JR East) met een personeelstekort.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel behoorde vrijdag tot de sterkste stijgers op de Amsterdamse beurs met een winst van ruim 4 procent. De opmars volgde op de bekendmaking dat de activistische investeerder Cevian Capital een belang heeft genomen van iets meer dan 3 procent in de verffabrikant.
1 uur geledenDEN HOORN (ANP) - Verpakkingsleverancier Paardekooper is failliet verklaard door de rechtbank in Rotterdam. Dit meldt de Koninklijke Paardekooper Group (KPG). Eerder deze week werd al bekend dat het bedrijf uitstel van betaling had aangevraagd.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP) - De economie van Duitsland is in het tweede kwartaal sterker gekrompen dan verwacht. Volgens het Duitse federale statistiekbureau Destatis daalde het bruto binnenlands product (bbp) van de grootste economie van Europa 0,3 procent ten opzichte van het eerste kwartaal. Een eerdere raming ging uit van 0,1 procent krimp.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Chipontwikkelaar Nvidia heeft toeleveranciers opdracht gegeven om de productie van onderdelen voor zijn AI-chip H20 te staken, meldt de technologienieuwssite The Information op basis van ingewijden. Volgens de site hebben onder andere Samsung en Amkor dit te horen gekregen. Mogelijk is de vraag naar deze speciaal voor China ontwikkelde chip zwak.
2 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Meta Platforms heeft een deal gesloten van minstens 10 miljard dollar (ruim 8,6 miljard euro) met Google voor cloudcomputingdiensten. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. De deal is onderdeel van de enorme investeringen van het socialemediabedrijf in kunstmatige intelligentie (AI).
2 uur geleden