Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Export nam in februari 2,8 procent toe, omstandigheden nu minder

Export nam in februari 2,8 procent toe, omstandigheden nu minder

DEN HAAG (ANP) - Nederland exporteerde in februari 2,8 procent meer goederen in vergelijking met dezelfde maand een jaar eerder. Daarmee was de stijging minder sterk dan in januari toen de uitvoer nog met 3,3 procent toenam op jaarbasis. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) zijn de omstandigheden nu ook minder dan in februari.

Het CBS kijkt in de exportradar, waar de omstandigheden in worden gemeten, vooral naar de situatie op de belangrijke afzetmarkten van Nederland zoals die van buurland Duitsland. Daar is bijvoorbeeld sprake van een afnemend producentenvertrouwen. Dat geldt overigens voor de hele eurozone. Ook verslechterde het oordeel van de Nederlandse ondernemers over hun buitenlandse orderpositie.

Het CBS geeft geen reden op voor het mindere vertrouwen van de bedrijven. Maar het lijkt erop dat dit alles te maken heeft met de impact van de oorlog in Oekraïne en de daarmee gepaard gaande prijsstijgingen en tekorten aan grondstoffen.

De export van goederen is ongeveer driekwart van de totale export. In de tweede maand van het jaar werden vooral meer metaalproducten en transportmiddelen uitgevoerd dan een jaar eerder. Het volume van de goederenimport was in februari 1 procent groter dan in februari 2021. Over de export van diensten rapporteert het CBS niet maandelijks.

Meer uit Financieel

Japan krijgt eerste olie uit Midden-Oosten geleverd sinds oorlog

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan krijgt voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten weer een lading ruwe olie uit die regio geleverd. Het schip komt volgens het Japanse ministerie van Handel maandag aan.

13 minuten geleden
AEX-index verder omhoog door hoop op einde Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag hoger begonnen. De hoop op een spoedig einde van de oorlog in het Midden-Oosten bleef de stemming op de beursvloeren ondersteunen. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump zal het conflict met Iran snel voorbij zijn. Ook de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde "goede tekenen" te zien in de besprekingen met Iran, ondanks dat de landen nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.

38 minuten geleden
Geen EU-steun voor extra fiscale ruimte energiecrisis

NICOSIA (ANP) - Het verzoek van Italië voor extra fiscale ruimte voor maatregelen tegen de energiecrisis vindt geen gehoor in de EU-lidstaten. Alleen Spanje steunt het verzoek, maar niet voor maatregelen op de korte termijn zoals Italië wil. Ministers van Financiën van onder meer België, Litouwen en Cyprus wijzen het idee resoluut van de hand, zo bleek vrijdag voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiën van de eurogroeplanden in Nicosia.

39 minuten geleden
CNV wil meer steun voor moeders op de werkvloer

UTRECHT (ANP) - CNV wil dat werkgevers moeders meer ondersteunen na de geboorte van een kind. De vakbond stelt wekelijkse gesprekken met leidinggevenden voor, meer betrokkenheid van de bedrijfsarts en een zogeheten mum-buddy, een ervaren collega die ook vertrouwenspersoon is.

1 uur geleden
Tientallen winkels Gall & Gall blijven dicht om staking, zegt FNV

UTRECHT (ANP) - Zo'n vijftig winkels van slijterijketen Gall & Gall blijven vrijdag dicht omdat medewerkers het werk opnieuw neerleggen, stelt FNV. De vakbond is ontevreden met het eindbod van Gall & Gall voor een nieuwe cao. Vooral in de regio's Rotterdam, Amsterdam en Eindhoven zouden veel vestigingen gesloten blijven.

2 uur geleden
Minder passagiers op Nederlandse luchthavens door weer en oorlog

DEN HAAG (ANP) - In het eerste kwartaal van dit jaar reisden minder passagiers via Nederlandse luchthavens, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Zo'n 16,2 miljoen reizigers maakten in de eerste drie maanden van dit jaar gebruik van Nederlandse vliegvelden. Winters weer in januari en het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten in februari zorgden voor veel geannuleerde vluchten en dus minder passagiers.

3 uur geleden
Koopwoningen opnieuw duurder, maar prijsstijging neemt af

DEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in april gemiddeld 4,3 procent duurder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van het Kadaster. Daarmee vlakt de stijging verder af. In maart lagen de huizenprijzen nog 5 procent hoger dan diezelfde maand vorig jaar.

3 uur geleden