Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Export China zakte weer weg in mei

Export China zakte weer weg in mei

PEKING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De export van China is in mei gedaald omdat door de coronacrisis en de lockdownmaatregelen de wereldwijde vraag naar Chinese goederen onder druk stond. Ook de import van de tweede economie van de wereld nam af.

De export naar de rest van de wereld kromp volgens de Chinese douane vorige maand met 3,3 procent op jaarbasis, na een onverwachte stijging met 3,5 procent in april. Daarmee ging de uitvoer wel minder sterk omlaag dan economen hadden verwacht, geholpen door hogere buitenlandse verkopen van medische apparatuur zoals bijvoorbeeld mondkapjes.

De Chinese import kromp met 16,7 procent, wat nog sterker is dan een maand daarvoor. Dat kwam onder meer door de gedaalde prijzen van grondstoffen zoals olie en gas en ook sojabonen. Het is de scherpste daling van de invoer sinds begin 2016. Het Chinese handelsoverschot steeg, uitgedrukt in dollars, naar het recordniveau van 62,9 miljard dollar.

Economen denken dat de komende tijd de export van China weer kan gaan aantrekken nu in steeds meer landen de quarantainemaatregelen tegen het coronavirus geleidelijk worden versoepeld. Dit herstel zal waarschijnlijk wel langere tijd gaan duren vanwege de klappen die de crisis heeft veroorzaakt in grote economieën zoals bijvoorbeeld de Europese Unie en de Verenigde Staten.

Meer uit Financieel

Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

1 uur geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

3 uur geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

4 uur geleden
Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

7 uur geleden
Ook AI van Google hackte andere bedrijven

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.

9 uur geleden
Nike verliest op Wall Street na vertrek voetballer Kylian Mbappé

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.

18 uur geleden
FNV sluit nieuwe acties niet uit na stakingsweek schoonmakers

UTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.

20 uur geleden