Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Export auto's uit China bereikt piek aan vooravond importheffing

Export auto's uit China bereikt piek aan vooravond importheffing

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - China heeft de afgelopen maand meer dan 60.000 elektrische voertuigen naar de Europese Unie verscheept, een stijging van 61 procent ten opzichte van vorig jaar. Eind deze maand worden de extra importheffingen van kracht die de Europese Commissie op Chinese elektrische auto's wil toepassen.

Uit de sterke toename van de verschepingen valt op te maken dat Chinese fabrikanten van elektrische voertuigen hopen dat ze de nieuwe tarieven nog even kunnen ontlopen. De EU voerde in juni al voorlopige heffingen in, maar functionarissen in Brussel zeiden dat deze niet met terugwerkende kracht geïnd zouden worden.

De lidstaten van de EU stemden onlangs voor het opleggen van nieuwe tarieven tot 35 procent. Hoewel China en de EU nog steeds onderhandelen over een alternatieve oplossing, wordt verwacht dat de tarieven eind deze maand van kracht worden.

Meer uit Financieel

BMW verlaagt winstverwachting voor tweede keer dit jaar

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - BMW heeft zijn winstverwachting voor de tweede keer in vijf maanden verlaagd. Dat meldt de Duitse autofabrikant, die woensdag met kwartaalcijfers komt. De autobouwer versnelt zijn herstructurering, terwijl het kampt met een tegenvallende vraag uit China naar zijn auto's.

51 minuten geleden
Duitse bankpresident verwacht renteverhoging ECB in december

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) zal de rente in december waarschijnlijk verhogen, zegt de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel. Nagel, die ook lid is van de raad van bestuur van de ECB, stelt dat op basis van de huidige inflatievooruitzichten een renteverhoging onvermijdelijk is.

1 uur geleden
Kabinet trekt extra geld uit voor industrie om hoge stroomprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 150 miljoen euro extra uit om de stroomkosten voor industriebedrijven te verlagen. Dat melden minister Stientje van Veldhoven en staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer. Het bedrag komt bovenop het geld dat daarvoor in het coalitieakkoord al was gereserveerd.

2 uur geleden
AEX-index eindigt lager, Philips wint na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met verlies gesloten. Philips behoorde tot de winnaars bij de hoofdfondsen na kwartaalcijfers. De omzet van het zorgtechnologieconcern is gestegen dankzij de verkopen van medische apparatuur, tandenborstels en scheerapparaten. Het aandeel klom bijna 5 procent.

3 uur geleden
Unilever wil 1 miljard besparen en reorganisatie versnellen

LONDEN (ANP) - De Britse producent van verzorgings- en voedingsmiddelen Unilever wil tegen eind 2029 1 miljard euro besparen om de reorganisatie van topman Fernando Fernandez te versnellen, maakte het concern dinsdag bekend.

4 uur geleden
Britse cybersecuritychef vreest sterke toename van cyberaanvallen

LONDEN (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op supermarktkoelingen in Europa zijn mogelijk een voorbode van steeds vaker voorkomende verstoringen. Dat zei het hoofd van de Britse cybersecuritydienst dinsdag. Volgens hem zullen dit soort incidenten toenemen doordat verouderde technologie de ontwikkelingen van hackers niet kan bijhouden.

4 uur geleden
Bloomberg: chipmaker Nexperia daagt Chinese eigenaar voor rechter

NIJMEGEN (ANP/BLOOMBERG) - De chipfabrikant Nexperia uit Nijmegen, die vorig jaar centraal stond in een diplomatiek conflict tussen Nederland en China, heeft een rechtszaak aangespannen tegen het Chinese moederbedrijf Wingtech Technology. Dat maakte Wingtech dinsdag bekend. Volgens de Chinezen eist Nexperia een schadevergoeding van meer dan 2 miljard dollar.

5 uur geleden