Explosieschade loopt in miljoenen, schatten verzekeraars
DEN HAAG (ANP) - De schade van explosies bij woningen en bedrijfspanden loopt in de miljoenen, schat het Verbond van Verzekeraars. Het is volgens de koepelorganisatie lastig onderscheid te maken in de soort schade, omdat de verzekeraars alle explosies registreren, inclusief ontploffingen door vuurwerk en gasexplosies.
Het verbond kan ook de schadekosten niet specificeren, omdat veel schades in portefeuilles van woningcorporaties en Verenigingen van Eigenaren terechtkomen. Daarvoor is nader onderzoek nodig, zegt de woordvoerder. De verzekeraars hebben geen signalen ontvangen dat verzekeringen zijn opgezegd omdat een verzekerde herhaaldelijk te maken heeft gehad met een explosie.
De explosies van de afgelopen maanden vormen "een groeiend probleem", zegt de woordvoerder. "Dit heeft de aandacht van verzekeraars, zeker gezien de maatschappelijke impact." Of premies of polissen worden aangepast, kon het verbond nog niet zeggen.
Consumenten kunnen zich volgens het verbond verzekeren tegen explosies via een opstalverzekering (het huis zelf) en een inboedelverzekering (spullen in het huis). Wat er precies vergoed wordt, hangt af van de polisvoorwaarden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.
16 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.
17 uur geleden