Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Explosies in Oekraïense steden na nieuwe Russische raketaanvallen

Explosies in Oekraïense steden na nieuwe Russische raketaanvallen

KIEV (ANP/RTR/AFP) - In verschillende steden in Oekraïne, waaronder in Kiev, waren donderdagochtend harde knallen te horen. Volgens de Oekraïense autoriteiten kwamen de explosies door luchtverdedigingssystemen die naderende Russische raketten uit de lucht schoten. Het Oekraïense leger spreekt van "enorme aanvallen".

De Oekraïense presidentiële adviseur Oleksi Arestovitsj zegt op Facebook dat er meer dan honderd raketten zijn afgevuurd. Door het hele land zijn luchtalarmen te horen geweest.

In Kiev zijn alle zestien raketten die op de stad zouden zijn afgevuurd, neergehaald, zegt burgemeester Vitali Klitsjko. Wel zouden onder meer meerdere huizen, een bedrijf en een speeltuin zijn geraakt door neervallend puin. Volgens Klitsjko zijn drie mensen gewond geraakt, onder wie een 14-jarig meisje. De slachtoffers liggen in het ziekenhuis.

Slachtoffers

Ook in onder meer de steden Charkov, Odessa en Zjitomir worden explosies gemeld, net als in de westelijke stad Lviv. Volgens de burgemeester van Charkov, Ihor Terekhov, wordt onderzocht wat er geraakt is en of er slachtoffers zijn.

Volgens de burgemeester van Lviv zit 90 procent van de stad zonder stroom na de luchtaanvallen en ook het openbaar vervoer ligt grotendeels stil. In Kiev zit volgens Klitsjko 40 procent van de bevolking zonder stroom. Hij had mensen al gewaarschuwd hun mobiele telefoons op te laden. In Odessa en in de regio rondom Dnipro zijn eveneens stroomonderbrekingen aangekondigd om het potentiële gevaar voor de energie-infrastructuur minimaal te houden.

Meer uit Buitenland

Rubio vertelt Lavrov dat VS gefrustreerd zijn over vredesproces

KUALA LUMPUR (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, heeft zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov verteld dat president Donald Trump "teleurgesteld en gefrustreerd" is over het gebrek aan voortgang in het vredesproces tussen Rusland en Oekraïne. "Hopelijk krijgen we de komende dagen meer duidelijkheid over wat het Russische standpunt is en wat hun prioriteiten zijn", zei Rubio na afloop van het gesprek. "Maar het gaat duidelijk moeizaam, zoals jullie allemaal hebben kunnen zien."

9 minuten geleden
Restauratie Lam Gods in Gent loopt vertraging op

GENT (ANP/BELGA) - De restauratie van het vijftiende-eeuwse kunstwerk Lam Gods duurt langer. Het altaarstuk van de gebroeders Van Eyck kan naar verwachting pas in de lente van 2027 weer worden bekeken in de Sint-Baafskathedraal in Gent, bleek tijdens een persmoment.

10 minuten geleden
Dodental aanvallen Gazastrook stijgt: tientallen mensen gedood

GAZA (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn opnieuw tientallen mensen om het leven gekomen door Israëlische aanvallen, meldt de burgerbescherming in het gebied. Die stelde een eerder dodental bij naar 52.

1 uur geleden
EU maakt afspraak met Israël over toelaten humanitaire hulp Gaza

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft afspraken gemaakt met Israël over het toelaten van meer humanitaire hulp aan Gaza, meldt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Deze deal betekent dat er meer grensovergangen worden geopend, dat er vrachtwagens met hulpgoederen en voedsel Gaza binnenkomen, dat de vitale infrastructuur wordt hersteld en dat hulpverleners worden beschermd", schrijft Kallas op X.

1 uur geleden
Motie van wantrouwen tegen Von der Leyen weggestemd

STRAATSBURG (ANP) - De motie van wantrouwen tegen voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is met een ruime meerderheid van het Europees Parlement verworpen. In de stemming van donderdag stemden 360 Europarlementariërs tegen en 175 voor de motie.

2 uur geleden
VK en Frankrijk gaan nucleaire samenwerking versterken

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk hebben afgesproken dat ze nauwer gaan samenwerken om vijanden met hun kernwapens af te schrikken. De twee naties blijven onafhankelijk opereren, maar zullen gezamenlijk reageren op "extreme dreiging" voor Europa. Ze willen overbrengen dat Europese bondgenoten op steun kunnen rekenen van de enige twee Europese kernmachten.

2 uur geleden
Von der Leyen gaat met gemak motie van wantrouwen overleven

STRAATSBURG (ANP) - De motie van wantrouwen tegen voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen zal later donderdag met een ruime meerderheid van het Europees Parlement worden verworpen. De sociaaldemocraten (S&D), de op een na grootste fractie, gaan ook tegenstemmen.

2 uur geleden