Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Explosies door brand bij opslagplaats munitie van politie Berlijn

Explosies door brand bij opslagplaats munitie van politie Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - In een bos in Berlijn is donderdagochtend een grote brand ontstaan na een explosie in een munitieopslagplaats van de Duitse politie. De brandweer meldt dat de brand woedt in het Grunewald, in het zuidwesten van de Duitse hoofdstad.

Een gebied van zo'n 15.000 vierkante meter staat volgens de brandweer in brand. Meer dan honderd brandweerlieden proberen het vuur onder controle te krijgen, maar dat verloopt uiterst moeizaam. Het is gevaarlijk om in de buurt te komen vanwege explosies en rondvliegend puin. De nooddiensten hebben zich teruggetrokken tot op zo'n 1000 meter afstand.

Ook de munitieopslagplaats staat in brand. Op het terrein maakt de politie normaliter explosieven onschadelijk, bijvoorbeeld door die gecontroleerd tot ontploffing te brengen. Volgens Bild zou er tot vijftig ton aan explosief materiaal liggen opgeslagen.

Geen gevaar

Er is volgens de brandweer geen gevaar voor woonwijken. De meest dichtstbijzijnde huizen liggen zo'n twee kilometer verderop. Burgers worden opgeroepen door de brandweer om weg te blijven uit het bos. De droogte en het hete weer in de regio spelen de hulpdiensten parten, aldus de brandweer.

Niemand is zover bekend bij de brand gewond geraakt. Hoe het vuur kon ontstaan is niet duidelijk. Er zijn onder meer militaire specialisten ingeroepen om te helpen bij de bestrijding van de vlammenzee. De brandweer gebruikt onder meer drones om het vuur te monitoren. Ook worden aangrenzende stukken bos natgemaakt.

De snelweg A115 die door het Grunewald loopt, in beide richtingen is afgesloten. Ook rijden er vanwege de brand geen treinen tussen het hoofdstation van Berlijn en Potsdam. Bewoners worden geadviseerd ramen en deuren gesloten te houden.

Meer uit Buitenland

Dodental van aardbeving in Colombia loopt verder op

PEREIRA (ANP/AFP) - Het dodental van de aardbeving die Colombia maandag trof, is verder opgelopen naar 69, melden de lokale autoriteiten. Eerder werd nog gesproken van ruim een twintigtal doden. In verschillende regio's wordt veel schade gemeld en er wordt nog gezocht naar mensen die onder het puin liggen.

30 minuten geleden
Dodental na aardbeving Colombia loopt op

PEREIRA (ANP/RTR) - Het dodental na de zware aardbeving in Colombia is opgelopen tot 22. Achttien van hen kwamen om in Pereira, drie in Manizales en een in de havenstad Buenaventura.

2 uur geleden
Celstraf voor Brit die ruim honderd meisjes online misbruikte

LEEDS (ANP) - Een 20-jarige Brit is veroordeeld tot twee jaar gevangenis, omdat hij meer dan honderd jongere meisjes online dwong tot seksuele handelingen en zelfverminking. Slachtoffers moesten onder meer zijn gebruikersnaam in hun huid kerven. De Britse opsporingsdienst National Crime Agency (NCA) identificeerde wereldwijd 117 slachtoffers tussen de 13 en 17 jaar.

2 uur geleden
Duitse media: drone Leipzig raakte Oekraïens vrachtvliegtuig

LEIPZIG (ANP) - De drone met explosieven die vorige week dinsdag is gevonden op het vliegveld van Leipzig heeft even voordien een Oekraïens vrachtvliegtuig geraakt. Die bevindingen, waarover Duitse media berichten, versterken de indruk dat het vliegtuig het doelwit was.

2 uur geleden
Nieuwe Colombiaanse president reist naar aardbevingsgebied

PEREIRA (ANP) - De net aangetreden president van Colombia, Abelardo de la Espriella, zegt naar het gebied te reizen dat is getroffen door een zware aardbeving. Op X schrijft hij "direct persoonlijk de leiding te hebben genomen" over de noodsituatie.

2 uur geleden
Zeker achttien doden bij aardbeving Colombia

PEREIRA (ANP/RTR) - Bij de zware aardbeving in het westen van Colombia zijn zeker achttien doden gevallen. Dat meldt de burgemeester van de stad Pereira. Ook in veel andere steden zijn gebouwen ingestort en wordt veel schade gemeld.

2 uur geleden
Natuurbrand bij Athene onder controle

ATHENE (ANP/AFP) - De natuurbrand die maandagochtend in de buurt van Athene uitbrak, is onder controle gebracht. Volgens de brandweer is er geen actief vuurfront meer. Wel blijven hulpdiensten uit voorzorg in het gebied vanwege de hoge temperaturen en harde wind.

3 uur geleden