
Explosies door brand bij opslagplaats munitie van politie Berlijn
BERLIJN (ANP/DPA) - In een bos in Berlijn is donderdagochtend een grote brand ontstaan na een explosie in een munitieopslagplaats van de Duitse politie. De brandweer meldt dat de brand woedt in het Grunewald, in het zuidwesten van de Duitse hoofdstad.
Een gebied van zo'n 15.000 vierkante meter staat volgens de brandweer in brand. Meer dan honderd brandweerlieden proberen het vuur onder controle te krijgen, maar dat verloopt uiterst moeizaam. Het is gevaarlijk om in de buurt te komen vanwege explosies en rondvliegend puin. De nooddiensten hebben zich teruggetrokken tot op zo'n 1000 meter afstand.
Ook de munitieopslagplaats staat in brand. Op het terrein maakt de politie normaliter explosieven onschadelijk, bijvoorbeeld door die gecontroleerd tot ontploffing te brengen. Volgens Bild zou er tot vijftig ton aan explosief materiaal liggen opgeslagen.
Geen gevaar
Er is volgens de brandweer geen gevaar voor woonwijken. De meest dichtstbijzijnde huizen liggen zo'n twee kilometer verderop. Burgers worden opgeroepen door de brandweer om weg te blijven uit het bos. De droogte en het hete weer in de regio spelen de hulpdiensten parten, aldus de brandweer.
Niemand is zover bekend bij de brand gewond geraakt. Hoe het vuur kon ontstaan is niet duidelijk. Er zijn onder meer militaire specialisten ingeroepen om te helpen bij de bestrijding van de vlammenzee. De brandweer gebruikt onder meer drones om het vuur te monitoren. Ook worden aangrenzende stukken bos natgemaakt.
De snelweg A115 die door het Grunewald loopt, in beide richtingen is afgesloten. Ook rijden er vanwege de brand geen treinen tussen het hoofdstation van Berlijn en Potsdam. Bewoners worden geadviseerd ramen en deuren gesloten te houden.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Een beschadigd vrachtschip in de Rode Zee wordt nog voortdurend aangevallen en heeft alle voortstuwing verloren. Dat meldt het maritieme monitoringscentrum UKMTO, dat stelt dat het schip wordt omringd door kleine bootjes.
16 minuten geledenDOHA (ANP/AFP/RTR) - Israël en Hamas gaan in Qatar door met indirecte onderhandelingen over een bestand in de Gazastrook. Het overleg in Doha heeft nog niet tot een doorbraak geleid, aldus een Palestijnse functionaris.
28 minuten geledenTARRAGONA (ANP) - De bosbrand bij het Spaanse Tarragona, in de regio Catalonië, heeft zich verder uitgebreid. Een gebied van 2300 hectare is inmiddels getroffen, berichten El País en andere Spaanse media.
1 uur geledenNARBONNE (ANP) - De Franse snelweg A9 richting de Spaanse grens is dinsdagochtend in beide richtingen weer open na de afsluiting van maandagavond vanwege een grote bosbrand bij Narbonne. Er staat nog wel een forse file, die volgens de ANWB goed is voor een half uur tot een uur vertraging. De weg was dicht tussen Narbonne en Perpignan.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk beperkt het gebruik van geheimhoudingsovereenkomsten door werkgevers. Medewerkers moeten de mogelijkheid krijgen om zich uit te spreken over seksueel wangedrag of discriminatie, schrijft de BBC.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Een meerderheid van de Duitsers (59 procent) wil in eigen land een vuurwerkverbod zoals in Nederland. Opiniepeiler Forsa onderzocht in opdracht van tijdschrift Stern hoe er in Duitsland gedacht wordt over een vuurwerkverbod. Vrouwen (67 procent) zijn vaker voor een vuurwerkverbod dan mannen (51 procent), komt naar voren uit de enquête die door duizend mensen is ingevuld.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan meer wapens aan Oekraïne leveren, zei president Donald Trump maandagavond in het Witte Huis. "We zullen meer wapens moeten sturen, voornamelijk defensieve wapens", zei Trump tegen journalisten. Volgens hem wordt Oekraïne momenteel "heel hard getroffen".
5 uur geleden