Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Explosies bij drie geldwisselkantoren in Amsterdam

Explosies bij drie geldwisselkantoren in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bij drie vestigingen in Amsterdam van een Surinaams geldwisselkantoor zijn in de nacht van dinsdag op woensdag explosies geweest. Niemand is gewond geraakt. De politie onderzoekt onder meer het motief: of de explosies plaatsvonden om iets weg te nemen of om te bedreigen, bevestigt een politiewoordvoerder berichtgeving van AT5.

De explosies vonden kort op elkaar rond 03.00 uur plaats bij vestigingen van Suri-Change aan de Jan Evertsenstraat, de Eerste van Swindenstraat en de Bijlmerdreef. Of er iets buit is gemaakt, is nog onbekend. Vooralsnog is er niemand aangehouden.

"Gelet op de werkwijze en het tijdstip van de drie explosies houdt het onderzoeksteam rekening met een mogelijk verband tussen de afzonderlijke explosies", aldus de politie, die getuigen oproept zich te melden.

Suri-Change kwam onlangs nog in het nieuws, omdat op 27 maart in Rotterdam, Barendrecht en Rhoon vijf personen werden aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij het op grote schaal ondergronds bankieren en het witwassen van crimineel geld, vermoedelijk afkomstig uit de cocaïnehandel. Het onderzoek richt zich op criminele geldstromen die via dit bedrijf zouden plaatsvinden, waarbij een van de verdachten gebruik zou hebben gemaakt van een crimineel financieel netwerk in Nederland, Slowakije en Suriname.

Meer uit Binnenland

Astrid Holleeder uit anonimiteit, wordt 'duider' bij talkshow

AMSTERDAM (ANP) - Astrid Holleeder is woensdag uit de anonimiteit getreden tijdens een uitzending van RTL Boulevard. Daarin werd ook bekendgemaakt dat de zus van de veroordeelde Willem Holleeder, tegen wie zij verklaringen aflegde, aan de slag gaat als 'duider' van onder meer rechtszaken in de talkshow RTL Tonight.

9 uur geleden
Baantjer komt volgend jaar weer terug op televisie

HILVERSUM (ANP) - De serie Baantjer komt weer terug op televisie, maakte Talpa woensdag bekend. De laatste uitzending van de originele serie werd eind 2006 uitgezonden, later volgde nog een prequel. De nieuwe reeks van tien afleveringen is vanaf het najaar van 2026 te zien op SBS6.

11 uur geleden
OM-onderzoek Saints & Stars onder meer naar mensenhandel

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar mensenhandel, arbeidsuitbuiting en valsheid in geschrifte bij Saints & Stars, bevestigt het OM na berichtgeving door Het Parool. Eind juli berichtte de krant dat de Amsterdamse luxe sportschoolketen Filipijnse en Indonesische schoonmakers zou uitbuiten. Zo zouden 23 van hen hun paspoort hebben moeten inleveren, werkten ze tot zeventien uur per dag en moesten ze met elkaar in één bed slapen.

11 uur geleden
Van Gogh Museum steggelt met overheid over financiering renovatie

AMSTERDAM (ANP) - Tussen het Van Gogh Museum en de overheid is een conflict ontstaan over de bekostiging van grootschalig onderhoud van de Amsterdamse kunstinstelling, zegt museumdirecteur Emilie Gordenker in een interview met The New York Times (NYT). Als er geen oplossing komt, moet het museum mogelijk dicht, zegt zij, want zonder de nodige werkzaamheden kan "de veiligheid van de collectie, bezoekers en medewerkers niet langer worden gegarandeerd". "Het is het laatste wat we willen, maar als het niet anders kan, zullen we het pand moeten sluiten."

14 uur geleden
Klacht gegrond, Taghi moet te lang wachten op post

VUGHT (ANP) - Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi moet geregeld te lang wachten voordat hij post ontvangt in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught waar hij sinds eind 2019 gedetineerd zit. "Een ansichtkaart met twee woorden liet maanden op zich wachten", aldus zijn advocaat Sjoerd van Berge Henegouwen. In oktober vorig jaar diende hij namens Taghi een klacht in tegen het Gedetineerden Recherche Informatiepunt (GRIP) van de politie Eenheid Landelijke Expertise en Operaties, die namens de EBI in- en uitgaande post controleert.

14 uur geleden
Meer mensen downloaden 112-app na dood Lisa

DEN HAAG (ANP) - De 112-app is sinds vorige week 85.000 keer gedownload, meldt de politie. Dat is volgens een woordvoerder flink meer dan gemiddeld. De politie verklaart de toename door de aandacht voor de app in de media en op sociale media, na de dood van de 17-jarige Lisa vorige week in Duivendrecht.

15 uur geleden
Van Vroonhoven wil 'vakministers' in kabinet na terugtrekken NSC

DEN HAAG (ANP) - De ministersposten die zijn vrijgevallen nadat NSC zich terugtrok uit het kabinet, zouden moeten worden bekleed door "vakministers". Daarvoor pleitte Nicolien van Vroonhoven (NSC) woensdag in een debat in de Tweede Kamer. "Mensen met kennis van zaken die het dossier begrijpen en die direct kunnen instappen", omschreef ze. Wat haar partij betreft is de partijkleur van die vakministers niet belangrijk.

16 uur geleden