Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Explosiegevaar door gekantelde oplegger defensie geweken

Explosiegevaar door gekantelde oplegger defensie geweken

HUIS TER HEIDE (ANP) - Bewoners die hun huis moesten verlaten na het kantelen van een oplegger met munitie en mortiergranaten bij Huis ter Heide, mogen terug naar huis. De Veiligheidsregio Drenthe meldde op Twitter dat het explosiegevaar is geweken.

Een oplegger van defensie kantelde woensdagochtend in de Kolonievaart bij Huis ter Heide. De oplegger bevatte kogels voor geweren en pistolen en mortiergranaten. Na het incident werd de weg afgesloten en het gebied binnen 300 meter rondom de vrachtwagen afgezet. Drie huizen werden ontruimd en de bewoners zorgden zelf voor tijdelijk onderkomen.

Na het incident werd de munitie opgeruimd. Tegen de avond konden de bewoners terug naar hun huis. De Kolonievaart blijft nog wel enige tijd gestremd voor herstelwerkzaamheden.

De oplegger kantelde door nog onbekende oorzaak. Niemand raakte gewond; de bestuurder van de vrachtwagen kon zelf uit de cabine komen.

Meer uit Binnenland

Veel meldingen van wateroverlast in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zorgt het noodweer voor veel wateroverlast. De veiligheidsregio vraagt mensen de hulpdiensten alleen nog te bellen bij direct gevaar, om zo de meldkamer niet te overbelasten.

4 uur geleden
Blikseminslag veroorzaakt door hele land branden

UTRECHT (ANP) - Op verschillende plekken in Nederland is brand uitgebroken door blikseminslag. In het hele land geldt code oranje vanwege zware onweersbuien, die gepaard gaan met bliksem.

5 uur geleden
Concert Lil Kleine in Olympisch Stadion eerder gestopt om onweer

AMSTERDAM (ANP) - Een concert van Lil Kleine in het Olympisch Stadion in Amsterdam is zaterdagavond voortijdig gestopt wegens het slechte weer. Een bezoeker van het concert heeft dat laten weten aan het ANP.

7 uur geleden
Geen treinen tussen Utrecht en Den Haag door blikseminslag

UTRECHT (ANP) - Er rijden zaterdagavond en zondagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. Door een blikseminslag op het traject is de treindienst verstoord. Wel kunnen reizigers nog naar Gouda, dat halverwege de twee steden ligt.

8 uur geleden
Medewerker Concert at SEA naar ziekenhuis na blikseminslag

SCHARENDIJKE (ANP) - Een medewerker van Concert at Sea die last had van de gevolgen van een blikseminslag bij het terrein van het festival blijft een nacht ter observatie in het ziekenhuis. Dat heeft de organisatie laten weten. Volgens de organisatie maakt deze medewerker het goed.

9 uur geleden
Code oranje in heel het land wegens zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel het land is code oranje van kracht wegens zware onweersbuien, meldt het KNMI. Eerst gold dit weeralarm in slechts vier provincies (Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel), maar dat is uitgebreid.

9 uur geleden
Storing Rijkswaterstaat opgelost, alles werkt weer

DEN HAAG (ANP) - De landelijke technische storing bij Rijkswaterstaat van zaterdag is verholpen. "Alle systemen werken weer", zegt een woordvoerster van de weg- en waterbeheerder. Volgens haar heeft de storing niet geleid tot grote ongeregeldheden in het verkeer en op het water.

10 uur geleden