Explosief ontploft in portiek in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - In een portiek aan de Taandersstraat in Rotterdam is in de nacht van vrijdag op zaterdag, net na middernacht, een explosief ontploft. Er is volgens de politie niemand gewond geraakt bij het incident in de wijk Delfshaven.
De politie heeft een onderzoek ingesteld en roept getuigen op zich te melden of beelden van het voorval te delen.
In de eerste vier maanden van dit jaar waren er in Rotterdam 54 incidenten met excessief geweld. Bij 37 incidenten ging het om explosies en bij zeventien incidenten om beschietingen. Van de 37 explosies waren er 36 gericht op een pand, waarvan 29 op een woning.
Van veel van die incidenten wordt door de politie vermoed dat ze verband houden met drugscriminaliteit. In Rotterdam zijn 33 verdachten aangehouden voor de extreem geweld-incidenten van dit jaar. Acht van de 33 verdachten waren jonger dan 18 jaar. De soms jonge leeftijd van de verdachten baart Rotterdam zorgen.
Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft dinsdag ingestemd met een wijzing van de Gemeentewet die burgemeesters ruimere bevoegdheden geeft om woningen te sluiten of op te treden tegen criminelen die met beschietingen en wapens wijken onveilig maken. Het stadsbestuur van Rotterdam heeft daar verheugd op gereageerd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) is in beroep gegaan tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag dat hij een asielzoeker niet mag terugsturen naar Italië. In Europa is afgesproken dat asielzoekers mogen worden teruggestuurd naar het land waar zij zich als eerste meldden. In het geval van Italië hield de rechter dat tegen, omdat de opvang daar niet op orde zou zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het grootste gedeelte van de Extinction Rebellion (XR) actievoerders die op 29 augustus de A12 in Den Haag blokkeerden wordt toch niet strafrechtelijk vervolgd, laat het Openbaar Ministerie weten. In totaal werden er 53 personen aangehouden. De politie zei eerder dat er strenger zou worden opgetreden bij snelwegblokkades.
3 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid schadelijke stoffen die in de omgeving van Tata Steel neerdalen, is volgens de laatste metingen iets afgenomen. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) meldt dat in vergelijking met eerdere meetronden lagere hoeveelheden PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen) en diverse metalen in stof op de grond zijn gemeten. "Er kan nog niet worden vastgesteld of de dalingen structureel zijn", zegt het instituut erbij.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Rondom Den Bosch rijden nagenoeg geen treinen op zaterdag 19, zondag 20, en zaterdag 26 september, omdat ProRail die dagen aan het spoor werkt. NS zet snelbussen en stopbussen in. Reizigers moeten volgens de NS rekening houden met een langere reistijd van ongeveer een half uur tot een uur. Ook moeten zij vaker overstappen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De advocaten van de twee verdachten in de Woudenbergse misbruikzaak hebben donderdag gepleit voor aanmerkelijk lagere straffen dan eerder deze week geëist door het Openbaar Ministerie. Justitie wil dertig en twintig jaar gevangenisstraf tegen het tweetal, de 57-jarige Richard van den B. en de 34-jarige Evertje van E. Ook wil het OM tbs met dwangverpleging voor beiden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam wil 2500 voltijdsbanen schrappen voor 2030, schrijft wethouder Hendrik Jan Biemond aan de gemeenteraad op basis van gemaakte afspraken in het coalitieakkoord. De reden is dat de organisatie te groot is geworden en de gemeente efficiënter te werk wil gaan, zodat geld overblijft om te investeren in de stad.
4 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie zoekt donderdag "extra" bij basisscholen in Overasselt en Heumen nadat de marechaussee woensdag vuurwapens vond in de buurt van een school in Overasselt. Een woordvoerder geeft daar geen precieze reden voor, maar meldt wel dat er geen signalen zijn dat er bij de scholen wapens liggen. Ook bij een buitenschoolse opvang in Overasselt wordt gezocht.
5 uur geleden