Explosief gevonden bij bedrijf in Breda
BREDA (ANP) - Bij een bedrijf in Breda is vrijdagochtend een explosief gevonden. Dat is inmiddels vernietigd door de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD). De politie onderzoekt de zaak.
De politie kreeg donderdagavond vlak voor middernacht een melding van een schietpartij bij een bedrijf aan de Kleine Krogt. Daar werd niets aangetroffen. Ruim een uur later vonden agenten bij een ander bedrijf, in dezelfde straat, enkele hulzen. De omgeving werd afgezet.
Daarna werd een verdacht pakketje ontdekt, wat een explosief bleek te zijn. De EOD bracht het naar een afgelegen plek waar het tot ontploffing is gebracht.
Meer uit Binnenland
STEENDAM (ANP) - Een 58-jarige surfer uit Delfzijl is overleden na een aanvaring met een bootje op het Groningse Schildmeer, meldt de politie. De politie heeft de bestuurder van de boot, een 19-jarige man uit Eemsdelta, aangehouden en verhoord. Hij is weer op vrije voeten, maar blijft verdachte.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Acteur en zanger Barrie Stevens leerde van Peter Faber dat je "altijd open moet blijven staan om nieuwe dingen te leren en inzichten te krijgen". Dat zegt de entertainer vrijdag in reactie op het overlijden van Faber. De twee waren samen tussen 2018 en 2020 te zien in de RTL4-realityserie Beter laat dan nooit, samen met Gerard Cox en Willibrord Frequin.
1 uur geledenVENRAY (ANP) - Tussen Boxmeer en Venray rijden tot en met zondag geen treinen, dat meldt een woordvoerder van Arriva. Eerder was al bekend dat er vrijdag geen treinen zouden rijden door de werkzaamheden na de brand in natuurgebied Boschhuizerbergen, ten oosten van Venray.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Acteur Peter Faber is overleden. Hij stierf donderdag op 82-jarige leeftijd "vredig in het bijzijn van zijn meest dierbaren", heeft zijn familie vrijdag bekendgemaakt. In zijn lange carrière speelde Faber in talloze films, series en theaterstukken. Twee keer won hij de toonaangevende toneelprijs Louis d'Or.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ouders hebben voor de dagopvang van hun kinderen afgelopen jaar relatief minder betaald dan in 2024, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 kregen ouders waarvan de kinderen naar een kinderdagopvang gingen gemiddeld 68 procent van deze kosten vergoed, ten opzichte van 65 procent in 2024. In totaal ontvingen 719.000 ouders kinderopvangtoeslag.
3 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Het mariniersdetachement op Sint Maarten heeft woensdag geholpen bij het doorzoeken van de Penitentiaire Inrichting Point Blanche op het eiland. Aanleiding hiervoor was een controle op het bezit van verboden goederen. Daarbij zijn drugs en slag- en steekwapens gevonden, meldt Defensie donderdag.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een brand in een flatgebouw aan de Watertorenweg in Rotterdam is een dode gevallen, zo laat een woordvoerder van de Veiligheidsregio Rijnmond weten.
8 uur geleden