Explosie Tarwekamp was volgens politie gericht op bruidsmodezaak
DEN HAAG (ANP) - De explosie aan de Tarwekamp in Den Haag die afgelopen zaterdag zes mensen het leven heeft gekost, was volgens aanwijzingen van de politie gericht tegen een bruidsmodezaak in het getroffen pand. Dat meldde de politie dinsdagavond bij Opsporing Verzocht.
De politie staat in contact met de verantwoordelijke van de onderneming in het pand. Ze vraagt mensen die meer weten over wat zich heeft afgespeeld rond de bruidswinkel of de getroffen locatie, dit te delen. Wat de explosie heeft veroorzaakt, is niet bekendgemaakt.
De politie meldde ook dat de auto die op hoge snelheid is weggereden na de explosie, mogelijk een donkerblauwe Toyota Yaris is. De politie zoekt informatie over die auto, evenals over een champagnekleurige Kia Ceed. De politie vraagt mensen die een van de auto's of beide auto's hebben zien rijden, dat te melden. Dat geldt ook voor mensen die mogelijk beelden hebben van de voertuigen. De politie wil graag weten wie de auto's zou kunnen linken aan de explosie, aan mogelijke conflicten of aan mogelijke betrokkenen.
De eigenaar van de bruidsmodezaak die gevestigd is in het getroffen pand, was dinsdagavond telefonisch niet bereikbaar. Het bedrijf lijkt nog niet heel lang te bestaan: op de website van de Kamer van Koophandel is te zien dat de zaak daar op 1 januari van dit jaar is ingeschreven. Daar valt ook te lezen dat de eigenaar van de bruidsmodezaak op hetzelfde adres als zelfstandige actief is als maatschappelijk werker. De politie kan daar niks over zeggen, zegt een woordvoerster desgevraagd.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
4 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
4 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.
6 uur geleden