Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Explosie Tarwekamp was volgens politie gericht op bruidsmodezaak

Explosie Tarwekamp was volgens politie gericht op bruidsmodezaak

DEN HAAG (ANP) - De explosie aan de Tarwekamp in Den Haag die afgelopen zaterdag zes mensen het leven heeft gekost, was volgens aanwijzingen van de politie gericht tegen een bruidsmodezaak in het getroffen pand. Dat meldde de politie dinsdagavond bij Opsporing Verzocht.

De politie staat in contact met de verantwoordelijke van de onderneming in het pand. Ze vraagt mensen die meer weten over wat zich heeft afgespeeld rond de bruidswinkel of de getroffen locatie, dit te delen. Wat de explosie heeft veroorzaakt, is niet bekendgemaakt.

De politie meldde ook dat de auto die op hoge snelheid is weggereden na de explosie, mogelijk een donkerblauwe Toyota Yaris is. De politie zoekt informatie over die auto, evenals over een champagnekleurige Kia Ceed. De politie vraagt mensen die een van de auto's of beide auto's hebben zien rijden, dat te melden. Dat geldt ook voor mensen die mogelijk beelden hebben van de voertuigen. De politie wil graag weten wie de auto's zou kunnen linken aan de explosie, aan mogelijke conflicten of aan mogelijke betrokkenen.

De eigenaar van de bruidsmodezaak die gevestigd is in het getroffen pand, was dinsdagavond telefonisch niet bereikbaar. Het bedrijf lijkt nog niet heel lang te bestaan: op de website van de Kamer van Koophandel is te zien dat de zaak daar op 1 januari van dit jaar is ingeschreven. Daar valt ook te lezen dat de eigenaar van de bruidsmodezaak op hetzelfde adres als zelfstandige actief is als maatschappelijk werker. De politie kan daar niks over zeggen, zegt een woordvoerster desgevraagd.

Meer uit Binnenland

Weeronline: stralend weer verwacht op Blue Monday

HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.

57 minuten geleden
Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

5 uur geleden
Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

8 uur geleden
Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

10 uur geleden
Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

18 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

19 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

21 uur geleden