Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Explosie op petrochemisch complex in Iran

Explosie op petrochemisch complex in Iran

TEHERAN (ANP) - In een petrochemisch complex in het zuidwesten van Iran heeft zich volgens lokale autoriteiten een explosie voorgedaan. Ook volgde er zondag een grote brand in het complex in de stad Mahschahr, meldt persbureau IRNA. De exacte oorzaak is nog steeds onduidelijk, maar de autoriteiten gaan uit van een olielek in de fabriek Tondgujan. Over slachtoffers en omvang van de schade is nog niks bekend..

Er zijn de afgelopen weken verschillende explosies en grote branden geweest in Iran. Die waren onder meer in het militaire kamp Parchin in het oosten van Teheran, een werkplaats in de nucleaire voorziening van Natans in het centrale deel van Iran en recent in een fabriek in een buitenwijk van Teheran waar twee arbeiders bij omkwamen.

Na de explosies in Parchin en Natans ontstond er speculatie over sabotage vanuit het buitenland.

Meer uit Buitenland

Poolse president annuleert reis na schorsing hoogste rechter

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn vliegtuig naar Senegal rechtsomkeert laten maken, nadat de hoogste rechter in zijn land werd geschorst en de politie het hoogste gerechtshof was binnengedrongen. De politie meldde het gebouw te zijn binnengedrongen nadat er incidenten rondom het hof ontstonden.

1 uur geleden
Meer dan 5000 eboladoden in Democratische Republiek Congo

KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 5000 mensen omgekomen door het ebolavirus. Het dodental stond dinsdag nog op 4887. Het aantal geregistreerde ebolagevallen staat op 10.060.

2 uur geleden
Amerikaanse regering keurt raketverkoop aan Oekraïne goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft goedkeuring gegeven voor de verkoop van vijfhonderd Patriot-raketten aan Oekraïne. Volgens Washington moet er zo'n 2,1 miljard dollar (1,9 miljard euro) gemoeid zijn met de deal, die wordt betaald door bondgenoten van Oekraïne.

3 uur geleden
Haaretz: politie vindt geen bewijs omkoping verkiezingen Israël

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische politie heeft geen bewijs gevonden dat drie gearresteerde mannen van de Arabische partij Ra'am kiezers wilden omkopen, meldt de Israëlische krant Haaretz. Naar verwachting zullen de drie vrijgelaten worden door de politie.

3 uur geleden
Brazilië ontbiedt Argentijnse diplomaat om vlucht Bolsonaro

BRASÍLIA (ANP/AFP) - Brazilië heeft een Argentijnse diplomaat ontboden om "uitleg te geven" over de reisbewegingen van Flávio Bolsonaro. Die politicus vluchtte na de door hem verloren presidentsverkiezingen via Argentinië naar de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Recordaantal vervroegde stemmen voor Amerikaanse midterms

WASHINGTON (ANP/AFP) - Al 47,9 miljoen Amerikanen hebben hun stem uitgebracht voor de midterms van volgende week. Dat is nu al meer dan het vorige record van 2022. Toen stemden 45,9 miljoen mensen voor de verkiezingsdag zelf.

5 uur geleden
Canada zegt 500 miljoen euro toe aan EU-lening voor Oekraïne

MONTREAL (ANP) - Canada gaat 500 miljoen euro bijdragen aan de EU-lening aan Oekraïne, maakt premier Mark Carney vrijdag bekend na afloop van de top met de EU in Montreal. Hij maakte die verduidelijking nadat de EU en Canada waren overeengekomen dat Canada zou bijdragen aan de lening aan Kyiv.

5 uur geleden