Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Explosie Nashville door bom in camper, drie gewonden

Explosie Nashville door bom in camper, drie gewonden

NASHVILLE (ANP) - Een bom in een camper heeft in het centrum van de Amerikaanse stad Nashville vroeg op de ochtend van eerste kerstdag veel schade veroorzaakt. Zeker drie mensen raakten gewond en zijn afgevoerd naar het ziekenhuis. Burgemeester John Cooper heeft de noodtoestand uitgeroepen. Die blijft zeker tot en met zondag van kracht. In het getroffen gebied is een avondklok ingesteld.

Een agent ontdekte een boodschap op de camper dat een bom binnen vijftien minuten zou ontploffen. De politie liet het gebied meteen ontruimen. De explosie in een straat in hartje centrum van de ook bij toeristen geliefde stad veroorzaakte aanzienlijke schade. Gevels van vooral oudere gebouwen stortten in of werden zwaarbeschadigd, blijkt uit beelden van de ravage. Tot ver in de omgeving sneuvelden ruiten. Door de ontruiming en het tijdstip van de explosie bleef het aantal slachtoffers voor zover bekend beperkt tot drie mensen die naar het ziekenhuis zijn gebracht. Ze hebben lichte verwondingen.

Tussen het puin zijn mogelijk menselijke resten aangetroffen, maakte politiechef John Drake vrijdag bekend. Onderzocht wordt of het daadwerkelijk gaat om menselijke resten, en of deze van de dader of een slachtoffer zijn. Drake zei tegen verslaggevers dat er vooralsnog geen dodelijke slachtoffers zijn gevallen.

De politie had eerder al gezegd dat de ontploffing een opzettelijke daad was. De politie kreeg een noodoproep dat in het gebied werd geschoten. Vervolgens ontdekten agenten de autobom met de waarschuwing.

President Donald Trump en aankomend president Joe Biden werden op de hoogte gebracht. Het onderzoek is in handen van de landelijke recherche FBI.

Zakenman en televisiepersoonlijkheid Marcus Lemonis, hoofdpersoon van het tv-programma The Profit dat in Nederland werd uitgezonden door RTL Z, heeft via Twitter een beloning uitgeloofd van 250.000 dollar voor de tip die leidt tot de arrestatie en de veroordeling van degene die verantwoordelijk is voor de aanslag. "We kunnen onze straten niet niet zo laten terroriseren", twitterde hij.

Door de explosie raakten onder meer klanten gedupeerd van het Amerikaanse telecombedrijf AT&T, omdat technische installaties beschadigd raakten. AT&T heeft vlakbij de plek van de ontploffing zijn hoofdkantoor voor de staat Tennessee. Sommige noodnummers in Tennessee en in het aangrenzende Alabama kampten met storingen, aldus lokale media. Het vliegverkeer werd vanwege problemen met de verbindingen tijdelijk stilgelegd.

Nashville, de hoofdstad van Tennessee, geldt ook als de hoofdstad van de countrymuziek.

Aanslagen met autobommen komen niet veel voor in de Verenigde Staten. In 1995 eiste een terreurdaad in Oklahoma City 168 mensenlevens. Dader Timothy McVeigh bracht bij een overheidsgebouw een truck volgeladen met onder meer chemicaliën tot ontploffing. Hij werd terechtgesteld. In 1993 ontplofte een autobom onder een toren van het World Trade Center in New York, waarbij zes doden vielen.

Meer uit Buitenland

Burnham stevent af op leiderschap Labour en premierschap

LONDEN (ANP) - De Britse parlementariër Andy Burnham lijkt verder af te stevenen op het leiderschap van regeringspartij Labour en daarmee ook het premierschap. Zodanig veel partijgenoten hebben inmiddels hun steun aan hem uitgesproken, dat een eventuele tegenkandidaat geen kans meer maakt.

1 uur geleden
Franse politie pakt verdachten op voor brand bij Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft twee verdachten opgepakt voor de brand ten zuidoosten van Parijs. De brand bij Fontainebleau heeft een gebied van zo'n 1000 hectare in de as gelegd.

2 uur geleden
Macron kondigt militaire oefeningen aan met Oekraïne

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft militaire oefeningen van een zogeheten multinationale troepenmacht voor Oekraïne aangekondigd. De exercities met het Oekraïense leger moeten in de komende maanden in buurlanden plaatsvinden.

3 uur geleden
EU-ministers verwerpen tolplan Trump voor Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken, onder wie minister Tom Berendsen, zijn faliekant tegen tolheffing in de Straat van Hormuz. Dat is maandag duidelijk geworden na de vergadering van de ministers in Brussel.

5 uur geleden
Trump wil dat zus overleden Graham hem vervangt in Senaat

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de zus van de overleden senator Lindsey Graham hem voorlopig vervangt. Hij zegt dat te hebben aanbevolen aan de gouverneur van South Carolina, waar Graham vandaan komt. "Dit zou een prachtig eerbetoon zijn aan Lindsey, die zielsveel van haar hield."

5 uur geleden
Hongaars parlement stemt voor afzetting president Sulyok

BOEDAPEST (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Hongaarse parlement heeft ingestemd met een grondwetswijziging waarmee president Tamás Sulyok uit zijn ambt wordt gezet. Premier Péter Magyar ziet Sulyok als een "marionet" van de vorige premier Viktor Orbán.

5 uur geleden
Minister Rubio: ICC in Den Haag voert oorlog tegen ons land

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister Marco Rubio van Buitenlandse Zaken bevestigt dat zijn land een grote campagne start om het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag aan te pakken. Hij zei in een videoboodschap dat "de ICC en vrienden van het hof een oorlog voeren tegen ons land" en daarbij de "zogenaamde internationale wetgeving" misbruiken.

6 uur geleden