Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Explosie Nashville door bom in camper, drie gewonden

Explosie Nashville door bom in camper, drie gewonden

NASHVILLE (ANP) - Een bom in een camper heeft in het centrum van de Amerikaanse stad Nashville vroeg op de ochtend van eerste kerstdag veel schade veroorzaakt. Zeker drie mensen raakten gewond en zijn afgevoerd naar het ziekenhuis. Burgemeester John Cooper heeft de noodtoestand uitgeroepen. Die blijft zeker tot en met zondag van kracht. In het getroffen gebied is een avondklok ingesteld.

Een agent ontdekte een boodschap op de camper dat een bom binnen vijftien minuten zou ontploffen. De politie liet het gebied meteen ontruimen. De explosie in een straat in hartje centrum van de ook bij toeristen geliefde stad veroorzaakte aanzienlijke schade. Gevels van vooral oudere gebouwen stortten in of werden zwaarbeschadigd, blijkt uit beelden van de ravage. Tot ver in de omgeving sneuvelden ruiten. Door de ontruiming en het tijdstip van de explosie bleef het aantal slachtoffers voor zover bekend beperkt tot drie mensen die naar het ziekenhuis zijn gebracht. Ze hebben lichte verwondingen.

Tussen het puin zijn mogelijk menselijke resten aangetroffen, maakte politiechef John Drake vrijdag bekend. Onderzocht wordt of het daadwerkelijk gaat om menselijke resten, en of deze van de dader of een slachtoffer zijn. Drake zei tegen verslaggevers dat er vooralsnog geen dodelijke slachtoffers zijn gevallen.

De politie had eerder al gezegd dat de ontploffing een opzettelijke daad was. De politie kreeg een noodoproep dat in het gebied werd geschoten. Vervolgens ontdekten agenten de autobom met de waarschuwing.

President Donald Trump en aankomend president Joe Biden werden op de hoogte gebracht. Het onderzoek is in handen van de landelijke recherche FBI.

Zakenman en televisiepersoonlijkheid Marcus Lemonis, hoofdpersoon van het tv-programma The Profit dat in Nederland werd uitgezonden door RTL Z, heeft via Twitter een beloning uitgeloofd van 250.000 dollar voor de tip die leidt tot de arrestatie en de veroordeling van degene die verantwoordelijk is voor de aanslag. "We kunnen onze straten niet niet zo laten terroriseren", twitterde hij.

Door de explosie raakten onder meer klanten gedupeerd van het Amerikaanse telecombedrijf AT&T, omdat technische installaties beschadigd raakten. AT&T heeft vlakbij de plek van de ontploffing zijn hoofdkantoor voor de staat Tennessee. Sommige noodnummers in Tennessee en in het aangrenzende Alabama kampten met storingen, aldus lokale media. Het vliegverkeer werd vanwege problemen met de verbindingen tijdelijk stilgelegd.

Nashville, de hoofdstad van Tennessee, geldt ook als de hoofdstad van de countrymuziek.

Aanslagen met autobommen komen niet veel voor in de Verenigde Staten. In 1995 eiste een terreurdaad in Oklahoma City 168 mensenlevens. Dader Timothy McVeigh bracht bij een overheidsgebouw een truck volgeladen met onder meer chemicaliën tot ontploffing. Hij werd terechtgesteld. In 1993 ontplofte een autobom onder een toren van het World Trade Center in New York, waarbij zes doden vielen.

Meer uit Buitenland

Rechter VS weigert jurylid te verwijderen in zaak Lindsay Clancy

PLYMOUTH (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft geweigerd om in te grijpen in de geruchtmakende moordzaak van Lindsay Clancy, die heeft toegegeven dat ze haar drie kinderen heeft gedood. De advocaat van Clancy eiste de vervanging van een jurylid dat dwars zou liggen, maar daar ging de rechtbank niet in mee.

1 uur geleden
Geen grote schade aan Tapijt van Bayeux: twee gebroken draadjes

LONDEN (ANP/AFP) - Het eeuwenoude Tapijt van Bayeux heeft tijdens de overplaatsing van Frankrijk naar het Verenigd Koninkrijk geen grote schade opgelopen. Volgens de Franse minister van Cultuur zijn er bij het transport twee draadjes gebroken, maar dat is niet zichtbaar.

1 uur geleden
Dodental Tibet na overstroming gestegen naar 31

LHASA (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingsramp in het Himalayagebergte is in Tibet is gestegen naar 31. Ook worden nog 531 mensen vermist, meldt staatspersbureau Xinhua.

3 uur geleden
EU-commissaris schrapt bezoek Servië om 'verheerlijking Mladić'

BRUSSEL (ANP/AFP) - Eurocommissaris voor EU-uitbreiding Marta Kos annuleert haar bezoek aan Servië dat voor september stond gepland, schrijft ze op X. Zij neemt dit besluit naar eigen zeggen vanwege "de verheerlijking" rond de dood van de voor genocide veroordeelde Bosnisch-Servische generaal Ratko Mladić.

3 uur geleden
Minister Tsjechië onder vuur door interview met vermomde activist

PRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische minister van Buitenlandse Zaken ligt onder vuur doordat hij onder vreemde omstandigheden meedeed aan een nepinterview. Een activistische groep deelde beelden waarop te zien is hoe minister Petr Macinka tegenover een man zit die een bivakmuts en zonnebril draagt.

4 uur geleden
Brussel trekt nog eens 500.000 euro uit voor hulp aan Nepal

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt een half miljoen euro extra beschikbaar voor hulp aan Nepal, heeft ze vrijdag bekendgemaakt. Het extra geld wordt toegevoegd aan het Noodfonds voor Rampenbestrijding van de Internationale Federatie van Rode Kruis en Rode Halve Maan. Lokaal werkende teams kunnen van daaruit getroffenen helpen met spullen waar dringende behoefte aan is.

5 uur geleden
Dodental door ongeluk met veerboot bij Cyprus verder opgelopen

NICOSIA (ANP/AFP) - Het dodental doordat voor de kust van Noord-Cyprus afgelopen weekend een hogesnelheidsveer is gezonken, is verder opgelopen. Reddingswerkers hebben vrijdagochtend de lichamen van twee vrouwen geborgen, waardoor het aantal doden nu op twaalf staat. Nog zestien mensen worden vermist, melden de autoriteiten.

5 uur geleden