Explosie in trein bij Castricum, 1 gewonde, honderden geëvacueerd
CASTRICUM (ANP) - Zo'n 650 mensen zijn geëvacueerd uit een trein die stilstond op het spoor ter hoogte van Castricum, meldt de veiligheidsregio. In een elektriciteitskast van de trein was zondagavond een explosie. Daarbij raakte één persoon gewond.
De elektriciteitskast zat achter een wand en bij de ontploffing sprong een deel van die wand weg. De persoon die daardoor gewond raakte, moest naar het ziekenhuis. Of het om ernstige verwondingen gaat, weet een woordvoerster van de veiligheidsregio niet.
Er kwam ook rook vrij. Drie personen moesten worden nagekeken omdat ze die hadden ingeademd. De elektriciteit werd van de trein afgehaald, aldus de veiligheidsregio. In het voertuig was het druk en de temperatuur liep op, zegt de woordvoerster. Inzittenden zijn met evacuatietreinen opgehaald. Alle reizigers hebben het treinstel inmiddels verlaten, melden de veiligheidsregio en spoorbeheerder ProRail.
Beperkingen voorbij
Op de website van de NS was te zien dat er tot het einde van de avond geen treinen reden tussen Alkmaar en Uitgeest. Volgens een woordvoerster van NS reden er wel bussen. Rond 23.00 uur waren de beperkingen voorbij.
Ze zegt verder dat nog niet duidelijk is wat er precies is gebeurd. Ze noemt het "heel naar dat reizigers dit hebben moeten meemaken". De oorzaak van het incident gaat worden onderzocht.
Meer uit Binnenland
'S-GRAVENZANDE (ANP) - Jade Kops, die via Instagram openhartig vertelde over haar leven met kanker, is overleden. Dat heeft haar familie bekendgemaakt op Instagram. Ze is 19 jaar geworden.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bestuurders van de corporale studentenvereniging A.S.C./A.V.S.V. uit Amsterdam kunnen weer een beurs krijgen. Na ophef over vrouwonvriendelijk gedrag besloten de Universiteit van Amsterdam, de Vrije Universiteit en de Hogeschool van Amsterdam het corps te straffen. Volgens de instellingen werkt de vereniging aan cultuurverandering en is er "voldoende vertrouwen om de banden te herstellen".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 17-jarige jongen uit het Noord-Hollandse Uithoorn is aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een explosie op 16 maart bij een pand aan de Strawinskylaan aan de Amsterdamse Zuidas. De explosie was bij het Atrium-gebouw. De politie onderzocht een verband met de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid enkele dagen eerder. Een politiewoordvoerder meldt vrijdag dat de politie er niet van uitgaat dat deze verdachte ook bij de explosie bij de school betrokken was.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie doet onderzoek naar de uit de hand gelopen azc-demonstraties bij Loosdrecht deze week, meldt justitieminister David van Weel. Hij sluit niet uit dat zulke demonstraties escaleren door de aanwezigheid van groepen die "niks goeds hebben in de zin, of die uit zijn op rellen of een ideologische overtuiging hebben".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) is "zeer bezorgd" om berichten over een angstcultuur bij opleidingsplekken voor verzekeringsartsen bij het UWV zelf. Het AD en EenVandaag berichtten eerder vrijdag dat vooral in Amsterdam verzekeringsartsen in opleiding een te hoge werkdruk en onveilige werkomgeving ervaren.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft vrijdag vier jaar cel opgelegd aan de 58-jarige Koert H. voor het stichten van brand in de Arnhemse binnenstad. Door de enorme brand werden in de nacht van 5 op 6 maart vorig jaar tien historische panden verwoest.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lidewij de Vos, fractievoorzitter van Forum voor Democratie, is in verwachting van haar eerste kind. Dat heeft ze vrijdagochtend bekendgemaakt op X.
4 uur geleden