Explosie in Rotterdam bij recent beschoten woning
ROTTERDAM (ANP) - Bij een woning aan de Kerkhoflaan in Rotterdam-Crooswijk is in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie geweest. Niemand is gewond geraakt. Diezelfde woning was twee weken geleden beschoten, waarvoor zes mannen zijn opgepakt. Dat bevestigt de politie.
Volgens een politiewoordvoerster gaat het vermoedelijk om een voorval in een serie van heftige geweldsincidenten. Aanleiding lijkt een poging van een nep-arrestatieteam eind januari om iemand te ontvoeren bij een huis in Rotterdam-Alexander. Twee mensen zijn daarvoor aangehouden.
Daarna volgde een reeks incidenten die mogelijk verband houden met die ontvoeringspoging. Zo ging op 5 februari een explosief af bij een huis aan de Ravelstraat in Capelle aan den IJssel. Op 11 februari is op de woning aan de Kerkhoflaan geschoten. Er was niemand in het pand aanwezig. Daarna zijn er explosies geweest op 17, 18 en 19 februari, op de Jacques Dutilhweg en opnieuw op de Ravelstraat.
Van de zes mannen die na de beschieting op 11 februari zijn aangehouden, zitten er nog drie vast. Een team van rechercheurs onderzoekt de zaak.
Meer uit Binnenland
SEXBIERUM (ANP) - Boeren hebben maandagavond in Friesland met trekkers over de snelweg gereden. Dat gebeurde na afloop van een protestactie in Sexbierum.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nog onduidelijk of er Nederlanders zijn onder de slachtoffers van de zware aardbeving maandag in Colombia. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten de situatie op de voet te volgen en te onderzoeken of en hoeveel Nederlanders zijn getroffen.
6 uur geledenSEXBIERUM (ANP) - Boeren houden maandagavond in het Friese Sexbierum een protestactie tegen de stikstofplannen van het kabinet. De boeren hebben zich met meer dan honderd trekkers verzameld op een weiland langs de A31.
7 uur geledenOMMEN (ANP) - Met tientallen trekkers zijn boeren maandagavond samengekomen bij het gemeentehuis van Ommen. Ze overhandigden daar een brandbrief aan het college van burgemeester en wethouders waarin ze hun zorgen uiten over de stikstofplannen van het kabinet. Locoburgemeester Alice van den Nieuwboer nam de brief in ontvangst.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie Sawadee heeft nog vier groepen Nederlanders van ieder ongeveer twintig reizigers in het door een aardbeving getroffen Colombia, zegt een woordvoerder. Volgens de zegsman is niemand gewond geraakt.
8 uur geledenENKHUIZEN (ANP) - De twee mannen die ervan worden verdacht dat ze vorige week iemand hebben doodgestoken in Enkhuizen blijven voorlopig vastzitten. De rechtbank heeft hun voorarrest met veertien dagen verlengd.
10 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - In en rond tien natuurgebieden in het werkgebied van Waterschap Rijn en IJssel mag vanaf woensdag geen grondwater meer worden opgepompt voor beregening. Het schap stelt dat de tijdelijke maatregel nodig is om in deze droge periode "onherstelbare schade aan kwetsbare natuur te voorkomen".
11 uur geleden