Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Explosie in Rotterdam bij recent beschoten woning

Explosie in Rotterdam bij recent beschoten woning

ROTTERDAM (ANP) - Bij een woning aan de Kerkhoflaan in Rotterdam-Crooswijk is in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie geweest. Niemand is gewond geraakt. Diezelfde woning was twee weken geleden beschoten, waarvoor zes mannen zijn opgepakt. Dat bevestigt de politie.

Volgens een politiewoordvoerster gaat het vermoedelijk om een voorval in een serie van heftige geweldsincidenten. Aanleiding lijkt een poging van een nep-arrestatieteam eind januari om iemand te ontvoeren bij een huis in Rotterdam-Alexander. Twee mensen zijn daarvoor aangehouden.

Daarna volgde een reeks incidenten die mogelijk verband houden met die ontvoeringspoging. Zo ging op 5 februari een explosief af bij een huis aan de Ravelstraat in Capelle aan den IJssel. Op 11 februari is op de woning aan de Kerkhoflaan geschoten. Er was niemand in het pand aanwezig. Daarna zijn er explosies geweest op 17, 18 en 19 februari, op de Jacques Dutilhweg en opnieuw op de Ravelstraat.

Van de zes mannen die na de beschieting op 11 februari zijn aangehouden, zitten er nog drie vast. Een team van rechercheurs onderzoekt de zaak.

Meer uit Binnenland

Grote brand in Weteringbrug onder controle

WETERINGBRUG (ANP) - De brand die zaterdagochtend rond 05.00 uur uitbrak in een pand aan de Lisserweg in Weteringbrug is onder controle. De brandweer heeft kunnen voorkomen dat het vuur oversloeg naar twee woningen op hetzelfde terrein, meldt de Veiligheidsregio Kennemerland.

46 minuten geleden
Zeer grote brand langs A4 bij Weteringbrug

WETERINGBRUG (ANP) - Langs de A4 en A44 bij Weteringbrug woedt zaterdagochtend een zeer grote brand. De brand woedt in een pand aan de Lisserweg. "De brand is ontstaan in een schuur, maar overgeslagen naar een naastgelegen meubelmakerij", zegt een woordvoerder van de veiligheidsregio Kennemerland. Er komt veel rook bij, die ook vanaf de snelweg duidelijk te zien is.

1 uur geleden
Agent omgekomen bij dodelijk ongeval langs kanaal in Lieren

LIEREN (ANP) - Bij een dodelijk ongeval vrijdagmiddag langs het kanaal in het Gelderse Lieren is een politieagent om het leven gekomen. Even na 13.30 uur was er een ernstige aanrijding tussen een vrachtwagen en een auto aan de Kanaal Zuid. "Met grote verslagenheid moeten wij meedelen dat dit onze politiecollega's in een burgervoertuig zijn", meldt de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag.

9 uur geleden
De Mos: COA vergeet dat er verkiezingen zijn geweest in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - "Het COA vergeet dat er verkiezingen zijn geweest." Zo reageerde Richard de Mos van Hart voor Den Haag op de stelling van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) dat het nieuwe Haagse stadsbestuur niet eenzijdig een overeenkomst kan opzeggen over de opvang van 440 asielzoekers in het oude HagaZiekenhuis aan de Sportlaan in de Hofstad.

10 uur geleden
MiGreat blijft hulp verlenen op voorterrein Ter Apel

TER APEL (ANP) - Hulporganisatie MiGreat blijft voorlopig hulp bieden aan mensen die wachten op het voorterrein bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. "We hebben de incidenten in overweging genomen, maar de hulpvraag vinden we voor nu te belangrijk", zegt een woordvoerder. Het Rode Kruis en VluchtelingenWerk maakten vrijdagavond bekend te stoppen met de hulpverlening, omdat de veiligheid van hulpverleners en asielzoekers niet kan worden gewaarborgd.

12 uur geleden
Van den Brink snapt 'machteloosheid' hulporganisaties Ter Apel

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink uit zijn waardering voor het Rode Kruis en Vluchtelingenwerk, kort na hun aankondiging dat zij hun hulp op het voorterrein van het aanmeldcentrum in Ter Apel stopzetten. "Ik snap de machteloosheid die zij voelen", zegt de CDA'er in een verklaring.

13 uur geleden
Westerwolde herkent door Rode Kruis geschetst beeld van Ter Apel

WESTERWOLDE (ANP) - De gemeente Westerwolde herkent het beeld dat het Rode Kruis en VluchtelingenWerk schetsen van de onveilige situatie buiten het aanmeldcentrum in Ter Apel. De twee hulporganisaties staken de hulpverlening op het voorterrein.

13 uur geleden