Explosie bij woning in Vlaardingen, politie doet onderzoek
VLAARDINGEN (ANP) - Bij een woning aan de Gretha Hofstralaan in Vlaardingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.30 uur een explosief ontploft, meldt de politie. Niemand is gewond geraakt. De politie doet onderzoek. Het gaat om de woning van een loodgieter, waar al eerder explosieven werden geplaatst, bevestigt de gemeente Vlaardingen.
De gemeente kon niet zeggen of er al contact geweest was met de Vlaardingse loodgieter. De man wilde niet reageren op vragen van ANP over de explosie.
Na de eerdere explosies nam de gemeente maatregelen voor de straat en de wijk waar de explosies plaatsvonden. Zo werd onder meer een mobiele camera geplaatst. Een woordvoerder zegt dat er na deze explosie extra gesurveilleerd wordt door de politie in de wijk. De gemeente wilde verder niet ingaan op vragen over andere veiligheidsmaatregelen.
Rotterdam
"Het is even rustig geweest, maar we hebben niet voor niets dit soort fikse maatregelen genomen. We gaan het zien, ik hoop dat het rustig wordt", zegt de woordvoerder. "De burgemeester heeft zich eerder uitgesproken: dit kan niet, samen verenigen we de krachten en we willen dat dit stopt", aldus de zegsman.
In dezelfde nacht ontplofte een explosief bij een huis aan de Jacques Dutilhweg in Rotterdam. Volgens de politie ontstond er brand, maar kon deze snel geblust worden. Ook hier raakte niemand gewond. De politie kon niet direct zeggen of er een verband is tussen de twee explosies.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.
5 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De commissaris van de Koning in Groningen, René Paas, doet maandag aangifte tegen actiegroep Farmers Defence Force (FDF). Die dreigt volgens hem met een "oorlog" als de provinciale fractie van de BBB niet terugkomt op haar steun voor de onteigening van een boerderij. "Dat is intimidatie. Dat gaat alle perken te buiten. En het is strafbaar", laat Paas zondag weten.
8 uur geleden