
Explosie bij woning in Vlaardingen, politie doet onderzoek
VLAARDINGEN (ANP) - Bij een woning aan de Gretha Hofstralaan in Vlaardingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.30 uur een explosief ontploft, meldt de politie. Niemand is gewond geraakt. De politie doet onderzoek. Het gaat om de woning van een loodgieter, waar al eerder explosieven werden geplaatst, bevestigt de gemeente Vlaardingen.
De gemeente kon niet zeggen of er al contact geweest was met de Vlaardingse loodgieter. De man wilde niet reageren op vragen van ANP over de explosie.
Na de eerdere explosies nam de gemeente maatregelen voor de straat en de wijk waar de explosies plaatsvonden. Zo werd onder meer een mobiele camera geplaatst. Een woordvoerder zegt dat er na deze explosie extra gesurveilleerd wordt door de politie in de wijk. De gemeente wilde verder niet ingaan op vragen over andere veiligheidsmaatregelen.
Rotterdam
"Het is even rustig geweest, maar we hebben niet voor niets dit soort fikse maatregelen genomen. We gaan het zien, ik hoop dat het rustig wordt", zegt de woordvoerder. "De burgemeester heeft zich eerder uitgesproken: dit kan niet, samen verenigen we de krachten en we willen dat dit stopt", aldus de zegsman.
In dezelfde nacht ontplofte een explosief bij een huis aan de Jacques Dutilhweg in Rotterdam. Volgens de politie ontstond er brand, maar kon deze snel geblust worden. Ook hier raakte niemand gewond. De politie kon niet direct zeggen of er een verband is tussen de twee explosies.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - Achttien bewoners van een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, zijn ongedeerd na een verwoestende brand in het pand, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.
3 uur geledenBREDA (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag heeft een grote brand gewoed in een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant. De brand is inmiddels onder controle. Volgens een woordvoerder van de brandweer is het nog steeds niet duidelijk of er mensen aanwezig waren in het pand op landgoed Burgst.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Limburg zijn hagelstenen zo groot als knikkers naar beneden gekomen, zegt Buienradar. Het KNMI waarschuwde eerder al voor onweer en mogelijk wateroverlast in het zuiden van de provincie.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet mede-aandeelhouder worden van 'strategisch relevante' defensiebedrijven, bepleit Frans Timmermans zaterdagavond in de talkshow Dit is Tijs. "Die bedrijven hebben maar één klant, en dat is de belastingbetaler", aldus de leider van de grootste oppositiepartij GroenLinks-PvdA. Daarom vindt hij dat de overheid er ook wat over te zeggen moet hebben.
17 uur geledenWEERT (ANP) - Een 42-jarige Poolse man is zaterdag overleden tijdens het zwemmen in een meer bij het Limburgse Weert. Het gaat volgens de politie om een noodlottig ongeval.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen over verwaarloosde huisdieren is vorig jaar verder toegenomen, meldt de Landelijke Inspectie Dierenwelzijn (LID). Vooral het aantal verwaarloosde katten is gestegen.
20 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het protest van enkele tientallen activisten van Extinction Rebellion (XR) op het Media Park in Hilversum, bij het gebouw van de NOS, is zonder incidenten verlopen. De actie, die rond het middaguur begon, is omstreeks 14.30 uur beëindigd.
21 uur geleden