Explosie bij woning in Vlaardingen, politie doet onderzoek
VLAARDINGEN (ANP) - Bij een woning aan de Gretha Hofstralaan in Vlaardingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.30 uur een explosief ontploft, meldt de politie. Niemand is gewond geraakt. De politie doet onderzoek. Het gaat om de woning van een loodgieter, waar al eerder explosieven werden geplaatst, bevestigt de gemeente Vlaardingen.
De gemeente kon niet zeggen of er al contact geweest was met de Vlaardingse loodgieter. De man wilde niet reageren op vragen van ANP over de explosie.
Na de eerdere explosies nam de gemeente maatregelen voor de straat en de wijk waar de explosies plaatsvonden. Zo werd onder meer een mobiele camera geplaatst. Een woordvoerder zegt dat er na deze explosie extra gesurveilleerd wordt door de politie in de wijk. De gemeente wilde verder niet ingaan op vragen over andere veiligheidsmaatregelen.
Rotterdam
"Het is even rustig geweest, maar we hebben niet voor niets dit soort fikse maatregelen genomen. We gaan het zien, ik hoop dat het rustig wordt", zegt de woordvoerder. "De burgemeester heeft zich eerder uitgesproken: dit kan niet, samen verenigen we de krachten en we willen dat dit stopt", aldus de zegsman.
In dezelfde nacht ontplofte een explosief bij een huis aan de Jacques Dutilhweg in Rotterdam. Volgens de politie ontstond er brand, maar kon deze snel geblust worden. Ook hier raakte niemand gewond. De politie kon niet direct zeggen of er een verband is tussen de twee explosies.
Meer uit Binnenland
HARDENBERG (ANP) - De gemeente Hardenberg heeft het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) definitief een last onder dwangsom opgelegd voor het niet volgens afspraak sluiten van twee asielopvanglocaties binnen de gemeente. Dat heeft het gemeentebestuur dinsdag besloten. Het COA krijgt van de gemeente een week om de overtreding te beëindigen.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-topvoetballer Quincy Promes (34) heeft toegegeven dat hij tijdens een feest in Abcoude een ver familielid "eenmaal met een zakmesje heeft gestoken". Dat zei een van de advocaten van Promes dinsdag tijdens een voorbereidende zitting in de strafzaak tegen hem. Promes heeft volgens raadsvrouw Carry Knoops zijn eerdere stilzwijgen doorbroken en "voor het eerst echt openheid van zaken gegeven".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in de rechtbank in Den Haag een celstraf van zeven maanden geëist tegen rapper Kempi, op verdenking van onder meer bedreiging en poging tot dwang. Ook wil het OM dat er een contactverbod van drie jaar wordt opgelegd aan de artiest, die eigenlijk Jerrely Slijger heet.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft ruim honderd tips binnengekregen over twee explosies in Amsterdam. Veel daarvan gaan over de scooter waarmee de verdachten bij de joodse school aan de Zeelandstraat aankwamen voordat daar een explosie plaatsvond, laat een woordvoerder weten.
2 uur geledenDENDERMONDE (ANP/BELGA) - Het Openbaar Ministerie in België heeft dertien jaar celstraf geëist tegen de veroordeelde Nederlandse drugshandelaar 'Bolle' Jos Leijdekkers voor zijn betrokkenheid bij de import van zo'n 11 ton cocaïne via de haven van Antwerpen in oktober 2023. In de rechtbank in Dendermonde stonden dinsdag 22 verdachten terecht.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten heeft de inwoners van Rotterdam beloofd dat ze van de Euromast gaat abseilen als het opkomstpercentage bij de gemeenteraadsverkiezingen woensdag hoger is dan in 2022. Schouten, die naar eigen zeggen last heeft van "enorme hoogtevrees", deed de belofte in een videoboodschap op Instagram.
5 uur geledenROERMOND (ANP) - Het aantal schademeldingen na de dubbele aardbeving in de buurt van Assen afgelopen weekend is opgelopen tot 450. Dat laat een woordvoerder van de Commissie Mijnbouwschade weten. Dat is een verdubbeling ten opzichte van maandag, toen de teller op 226 meldingen stond.
5 uur geleden