Explosie bij woning in Vlaardingen
VLAARDINGEN (ANP) - Bij een huis in Vlaardingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie geweest. Daarbij raakte niemand gewond. Wel is er schade aan de voordeur en de ramen van de woning.
Rond 04.00 uur kreeg de politie een melding dat er een ontploffing was geweest bij een woning aan de Hoflaan in de Hofbuurt in Vlaardingen. "De bewoner van de woning is gelukkig niet gewond geraakt maar wel enorm geschrokken", aldus de politie, die nog onderzoek doet naar de toedracht van het incident.
Vorig jaar was er ook een explosie in de Hoflaan, bij de woning van een voetbaltrainer van de plaatselijke voetbalclub VFC. Een half jaar eerder werd dat huis onder vuur genomen. Of die incidenten iets te maken hebben met de explosie van afgelopen nacht, of dat het om hetzelfde huis gaat, kon een politiewoordvoerder niet zeggen. "Dat moet nog onderzocht worden."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - DPG Media gaat in beroep tegen boetes die de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) heeft uitgedeeld vanwege berichtgeving in het AD en de Volkskrant over de medicijnen Ozempic, Wegovy en Mounjaro als afslankmiddel. "Wat ons betreft wordt de persvrijheid hier onterecht ingeperkt en daar verzetten we ons fel tegen", laat een woordvoerder weten.
49 minuten geledenASSEN (ANP) - Algemeen directeur Robert van Langh van het Drents Museum in Assen is op non-actief gesteld door de Raad van Toezicht (RvT) van het museum. Dat bevestigt een woordvoerder van de RvT. Ook loopt er een onafhankelijk onderzoek naar de werkcultuur binnen het museum.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De ouders van de 17-jarige Milou Verhoof hebben dinsdag de rechter in een emotioneel appel gevraagd om de namen van de ondertekenaars van een brief over euthanasie aan het Openbaar Ministerie. Dat wil die namen niet vrijgeven. Milou Verhoof overleed op 2 oktober 2023 door euthanasie. In de brief zou een aantal artsen aan het OM hebben gevraagd om een verkennend onderzoek te starten naar de ouders en de behandelaars van de jonge vrouw. Het OM interpreteerde de brief anders.
1 uur geledenEIJSDEN (ANP) - Een buschauffeur van Arriva is maandag in Eijsden mishandeld door twee personen die bij hem in de bus stapten. Hij raakte daarbij dusdanig gewond dat hij met een ambulance naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Eén verdachte is inmiddels aangehouden, de andere persoon wordt nog gezocht, meldt de politie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag besloten het voorarrest van de 33-jarige Anne Romke van der H. (33) uit het Groningse Uithuizen op te heffen. Maandag diende de strafzaak tegen de man die wordt verdacht van het bedreigen van de prinsessen Amalia en Alexia. Het Openbaar Ministerie eiste tbs met dwangverpleging tegen hem.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een werkstraf van tachtig uur en een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand geëist tegen acteur Marouane Meftah voor twee geweldsincidenten rond voetbalwedstrijden. De 22-jarige acteur uit de serie Mocro Maffia raakte binnen een halfjaar twee keer betrokken bij voetbalgeweld, eerst als speler en later als toeschouwer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) roept terugkerende vakantiegangers en de logistieke en handelssector op alert te zijn op meeliftende Japanse kevers. Eind juli is een dode Japanse kever meegekomen met een transport uit Italië. De NVWA meldt dat het insect "zeer schadelijk is voor de plantensector, natuur en ook voor tuinen en parken."
4 uur geleden