Explosie bij woning in Vlaardingen
VLAARDINGEN (ANP) - Bij een huis in Vlaardingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie geweest. Daarbij raakte niemand gewond. Wel is er schade aan de voordeur en de ramen van de woning.
Rond 04.00 uur kreeg de politie een melding dat er een ontploffing was geweest bij een woning aan de Hoflaan in de Hofbuurt in Vlaardingen. "De bewoner van de woning is gelukkig niet gewond geraakt maar wel enorm geschrokken", aldus de politie, die nog onderzoek doet naar de toedracht van het incident.
Vorig jaar was er ook een explosie in de Hoflaan, bij de woning van een voetbaltrainer van de plaatselijke voetbalclub VFC. Een half jaar eerder werd dat huis onder vuur genomen. Of die incidenten iets te maken hebben met de explosie van afgelopen nacht, of dat het om hetzelfde huis gaat, kon een politiewoordvoerder niet zeggen. "Dat moet nog onderzocht worden."
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag het aantal aanhoudingen in verband met de schietpartij in Overasselt naar beneden bijgesteld. Er zijn 34 mensen aangehouden in plaats van 35. Het is nog niet duidelijk of zij allemaal worden voorgeleid. Dat beslist het Openbaar Ministerie vrijdag, meldt de politie.
14 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag wederom wapens aangetroffen in het onderzoek naar de gebeurtenissen in Overasselt. Die worden meegenomen in het lopende onderzoek naar de schietpartij in de Gelderse plaats, meldt de politie. Een politiewoordvoerster wil niet zeggen waar de wapens gevonden zijn.
34 minuten geledenDE BILT (ANP) - In het westen van Nederland is vrijdagochtend code geel van kracht omdat daar sprake kan zijn van zware windstoten, meldt het KNMI. De waarschuwing gaat om 08.00 uur in en eindigt aan het begin van de middag.
1 uur geledenHEUMEN (ANP) - Het is juridisch niet mogelijk om het beschoten huis in Overasselt voorgoed te sluiten zodat de bewoners worden gedwongen het dorp te verlaten. Burgemeester Joerie Minses van de gemeente Heumen, waar Overasselt in ligt, zegt dat hij die bevoegdheid niet heeft. "Ik snap de wens van mensen die een permanente oplossing willen, maar die kan ik niet faciliteren. Ik zeg niet dat ik dat bevredigend vind. Je moet voor het maximale willen gaan, en dat is nu een sluiting van een jaar", voegde Minses eraan toe.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat Ongehoord Nederland (ON!) volgens het Commissariaat voor de Media (CvdM) niet langer voldoet aan de wettelijke eisen "is een nieuwe, zwaarwegende ontwikkeling". Dat laat minister Rianne Letschert (Media) via haar woordvoerder weten. Zij belooft snel te beslissen of de omroep uit het publieke bestel wordt gezet. "Na het weekend" komt daar duidelijkheid over.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet had geen tunnelvisie tijdens de coronapandemie, zei toenmalig zorgminister Hugo de Jonge. Volgens hem waren er voldoende reflectiemomenten en konden alle kabinetsleden altijd hun zegje doen, zei hij tegen de coronacommissie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woensdag 9 september rijden er de hele dag geen NS-treinen in Nederland door de landelijke 24-uursstaking in het openbaar vervoer. Alleen luchthaven Schiphol blijft wel beperkt bereikbaar, heeft NS bekendgemaakt.
3 uur geleden