
Explosie bij Russische pijpleiding die gas naar Oekraïne vervoert
MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Bij een Russische gaspijpleiding heeft een explosie plaatsgevonden die drie mensen het leven heeft gekost. Het gaat om een gedeelte van een pijplijn die naar Oekraïne loopt, van waaruit het gas richting Europa wordt vervoerd. Volgens de nooddiensten van de regio Tsjoevasjië is een brand die na de explosie ontstond gedoofd.
Volgens staatsgasbedrijf Gazprom heeft de explosie bij de Urengoi-Pomary-Uzhhorod-pijpleiding geen gevolgen voor leveringen van gas aan klanten, doordat parallelle pijpleidingen het werk opvangen. De voor Europees gas maatgevende prijs op de beurs in Amsterdam lag dinsdagmiddag 0,8 procent lager, na een korte piek in de prijs rond 13.00 uur.
Europa krijgt nog steeds gas via Oekraïne uit Rusland, ondanks de Russische inval in dat Oost-Europese land. Eerder sloot het Russische Gazprom de onderzeese gaspijpleiding naar Duitsland, Nord Stream 1, die later ook door een mysterieuze ontploffing onbruikbaar werd.
Meer uit Financieel
PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.
5 uur geledenSJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.
6 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.
6 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.
7 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.
9 uur geleden