Explosie bij Russische pijpleiding die gas naar Oekraïne vervoert
MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Bij een Russische gaspijpleiding heeft een explosie plaatsgevonden die drie mensen het leven heeft gekost. Het gaat om een gedeelte van een pijplijn die naar Oekraïne loopt, van waaruit het gas richting Europa wordt vervoerd. Volgens de nooddiensten van de regio Tsjoevasjië is een brand die na de explosie ontstond gedoofd.
Volgens staatsgasbedrijf Gazprom heeft de explosie bij de Urengoi-Pomary-Uzhhorod-pijpleiding geen gevolgen voor leveringen van gas aan klanten, doordat parallelle pijpleidingen het werk opvangen. De voor Europees gas maatgevende prijs op de beurs in Amsterdam lag dinsdagmiddag 0,8 procent lager, na een korte piek in de prijs rond 13.00 uur.
Europa krijgt nog steeds gas via Oekraïne uit Rusland, ondanks de Russische inval in dat Oost-Europese land. Eerder sloot het Russische Gazprom de onderzeese gaspijpleiding naar Duitsland, Nord Stream 1, die later ook door een mysterieuze ontploffing onbruikbaar werd.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.
6 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.
1 uur geledenTOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Air France-KLM verwacht zijn vliegschema deze zomer te kunnen uitvoeren, ondanks eerdere zorgen over mogelijke brandstoftekorten. "Air France, KLM en Transavia zullen al hun klanten deze zomer vervoeren", heeft topman Ben Smith van het luchtvaartconcern woensdag gezegd in een Franse persverklaring.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ov-bedrijf Transdev biedt buschauffeurs in Utrecht sinds deze week een hoger salaris voor extra diensten om een chauffeurstekort. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door RTV Utrecht. De regeling geldt in elk geval tot de zomer en wordt mogelijk verlengd als de personeelskrapte in die regio aanblijft.
1 uur geleden