Explosie bij pand in Schiedam is het 75e incident in de regio
SCHIEDAM (ANP) - Bij een bedrijfspand in Schiedam is in de nacht van dinsdag op woensdag een explosie geweest. Het is het 75e geweldsincident met ontploffingen bij en beschietingen van woningen en bedrijfspanden dit jaar in de regio Rotterdam, bevestigt de politie na berichtgeving op de regionale omroep Rijnmond.
Niemand raakte gewond door de ontploffing bij het pand aan de Koolhovenstraat, meldt de politie. Het gebouw heeft schade opgelopen. Een getuige heeft drie mensen zien wegrennen na het voorval. Er is nog niemand aangehouden.
Eerder in de nacht was het ook in de wijk Charlois in Rotterdam-Zuid raak. Bij een portiek van een woongebouw in de Flakkeesestraat is een ontploffing geweest. Volgens de politie is er schade aan de portiek, maar raakte niemand gewond. Een getuige heeft twee mannen zien wegrennen.
De gemeente heeft sinds vorige maand veiligheidsmaatregelen genomen zoals extra toezicht en de politie heeft de opsporingscapaciteit uitgebreid. De politie vermoedt dat een groot deel van dit geweld te maken heeft met conflicten in de drugshandel.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Met 31,7 graden in De Bilt is woensdag de warmste 29 juli ooit. Het oude record uit 1948 is verbroken, meldt Weeronline. Toen werd een temperatuur van 31,5 graden gemeten.
24 minuten geledenROERMOND (ANP) - De politie heeft de 14-jarige Nour, vermoedelijk doodgestoken door haar moeder, op 20 april gevonden op diens bed. Het meisje was met tape vastgebonden aan haar enkels en haar polsen. Ook ter hoogte van haar nek en mond was tape aangebracht. Dit zei het Openbaar Ministerie woensdag tijdens de eerste openbare zitting in de zaak tegen de moeder, de 59-jarige Fouzia R., bij de rechtbank in Roermond.
57 minuten geledenVOGELWAARDE (ANP) - De 20-jarige verdachte van het dodelijke ongeval op 11 juni in het Zeeuwse Vogelwaarde beging eerder al "meerdere malen grove verkeersovertredingen". Volgens de rechtbank ging de man, die is geboren in Litouwen, "keer op keer" in de fout en bracht hij daarbij andere verkeersdeelnemers in gevaar. De verdachte heeft "kennelijk weinig zelfinzicht" in zijn rijgedrag, staat in een woensdag gepubliceerd verslag van de raadkamer van de rechtbank.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinreizigers van de NS zijn in het eerste halfjaar iets vaker te laat op hun bestemming aangekomen. Dat meldt de spoorvervoerder bij de presentatie van zijn halfjaarcijfers. De NS kampte onder meer met overlast van zomerhitte, het winterweer in januari en een aantal grote verstoringen aan de infrastructuur.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant heeft twee van de vijf pluimveehouders die hun vergunning dreigen kwijt te raken opgedragen minder kippen te gaan houden. Volgens de provincie lopen op deze twee bedrijven veel meer dieren rond dan is toegestaan. Brabant wil daarom een zogenoemde last onder dwangsom opleggen, om met een dreigende boete de boeren te dwingen zich aan de maximale aantallen te houden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft weer drie gemeenten een laatste kans gegeven om genoeg asielzoekers met een verblijfsvergunning te huisvesten. Albrandswaard, Oegstgeest en Vlaardingen voldoen al zeker drie jaar niet aan hun taak. Ze krijgen tot 1 juli 2027 de tijd om alsnog genoeg statushouders onder te brengen, anders grijpt de provincie in.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 46-jarige Antonio L., die wordt verdacht van het doden van zijn partner, zegt dat hij door vergiftigde koekjes niet zichzelf was. De man zou de vrouw (45) op 17 april de keel hebben doorgesneden in een woning in de Madurastraat in Amsterdam-Oost. Nadat zij was overleden, belde L. zelf met de politie.
1 uur geleden