Experts: uitbarsting vulkaan IJsland mogelijk in komende dagen
REYKJAVIK (ANP/DPA/AFP) - De IJslandse weerdienst acht het waarschijnlijk dat ergens in de komende dagen een vulkaanuitbarsting plaatsvindt in het zuidwesten van IJsland. Er is daar al weken sprake van seismische activiteit en ongeveer 3700 inwoners van de plaats Grindavík werden een week geleden geëvacueerd.
Het landelijke weerbureau heeft vrijdag sinds middernacht ongeveer duizend aardbevingen waargenomen. Volgens deskundigen van de dienst zijn er aanwijzingen dat de magmatunnel onder de grond zich verder uitbreidt.
Grindavík, ongeveer 40 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Reykjavik, werd op 11 november geëvacueerd nadat magma onder de grond honderden bevingen veroorzaakte, wat kan wijzen op een naderende uitbarsting. In de regio zijn sindsdien duizenden kleine bevingen waargenomen. In Grindavík is grote schade ontstaan aan onder meer wegen en gebouwen.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR) - In een achtergestelde wijk van het chique district Gangnam in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul woedt een grote brand. Bijna 300 brandweerlieden bestrijden de brand. In totaal werden 85 brandweerwagens naar de plek gestuurd.
55 minuten geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
7 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
9 uur geleden