Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Experts somberder over economische groei Duitsland

Experts somberder over economische groei Duitsland

BERLIJN (ANP) - Adviseurs van de Duitse regering zijn somberder over het herstel van de grootste economie van Europa. Door de aanhoudende lockdownmaatregelen zien ze zich genoodzaakt een eerdere raming naar beneden bij te stellen. De nieuwe opleving van het aantal coronabesmettingen zou de economie nog meer schade kunnen toebrengen, zo waarschuwt de Duitse economische deskundigenraad de regering van bondskanselier Angela Merkel.

Voor heel 2021 rekent het adviescomité op 3,1 procent groei van de economie, terwijl in november nog werd gerekend op 3,7 procent groei. In de eerste drie maanden van dit jaar zal het bruto binnenlands product door de lockdown waarschijnlijk met zo'n 2 procent dalen. In 2022 kan de economie met 4 procent groeien, aldus de adviesraad.

Duitsland kondigde net als Nederland eind 2020 een nieuwe lockdown af, met de sluiting van cafés en veel winkels. Een deel van de maatregelen is weer versoepeld. Nu het land weer kampt met sterk oplopende besmettingsaantallen waarschuwen epidemiologen dat een derde besmettingsgolf aanstaande is, waardoor het verder loslaten van de coronamaatregelen veel te riskant zou zijn.

Derde golf

De deskundigenraad waarschuwt dat het economisch herstel nog meer onder druk komt te staan als zo'n derde golf leidt tot nog strenger ingrijpen door Berlijn. Zo heeft de omvangrijke Duitse industrie nu bijvoorbeeld nog weinig te lijden onder de lockdown, maar dat kan veranderen als ook fabrieken weer moeten sluiten.

Hoe snel de Duitse economie weer herstelt, hangt volgens de experts voor een groot deel af van de vordering van vaccinatiecampagnes tegen het coronavirus. Als de inentingen vertraging oplopen, blijft ook de heropening van de economie langer duren. Anderzijds kunnen de groeiramingen weer omhoog als het vaccineren van de Duitse bevolking sneller gaat dan verwacht.

Meer uit Financieel

AI-chipbedrijf Micron beloont personeel in Taiwan met forse bonus

BOISE (ANP/BLOOMBERG) - Micron Technology gaat zijn medewerkers in Taiwan belonen met een contante bonus van 1 miljoen Taiwanese dollar (ruim 27.000 euro) plus een beloning in aandelen van het bedrijf. Dit gebeurt nadat lokale vakbonden hadden aangedrongen op een extra uitkering als erkenning voor de bijdrage van het personeel aan de enorme winsten van de Amerikaanse chipfabrikant, die profiteert van de grote investeringen in datacenters en infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI).

43 minuten geleden
Roep in Verenigde Staten om nieuwe regels voor regulering van AI

WASHINGTON (ANP/RTR) - Steeds meer Amerikaanse politici dringen aan op nieuwe regels om AI-systemen aan banden te leggen. De oproepen volgen op waarschuwingen van twee onderzoekers van Anthropic, die stellen dat de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) in de nabije toekomst kan leiden tot het uitsterven van de mensheid.

57 minuten geleden
Nederlandse export van goederen stijgt ruim 2 procent in juli

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in juli opnieuw gestegen na een groei in juni. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) hebben bedrijven vooral meer machines en apparaten uitgevoerd. Ook de export van chemische producten en transportmiddelen was hoger. De exportgroei kwam uit op 2,1 procent.

2 uur geleden
Meer bedrijven failliet in augustus

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in augustus op jaarbasis met 9 procent toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 304 bedrijven failliet. Dat zijn 24 faillissementen meer dan in dezelfde maand een jaar eerder, en 38 meer dan in juli.

2 uur geleden
OpenAI staat open voor vertraging in ontwikkeling AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI overweegt de ontwikkeling van geavanceerde kunstmatige intelligentie af te remmen. Bronnen van persbureau Bloomberg melden dat topman Sam Altman dat deze week tijdens een vergadering aan zijn medewerkers heeft laten weten.

5 uur geleden
Wall Street omlaag door stijging olieprijzen en inflatiezorgen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag opnieuw met verliezen gesloten. De stemming op Wall Street werd gedrukt door de verder stijgende olieprijzen, waardoor de inflatiezorgen nog meer toenamen. De olieprijzen stegen meer dan 6 procent en staan nu op de hoogste niveaus sinds mei. Brentolie steeg tot 108 dollar per vat en Amerikaanse olie kost ruim 102 dollar per vat.

10 uur geleden
Emiraten kondigen aan 40 miljard euro in Duitsland te investeren

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben toegezegd 40 miljard euro te investeren in Duitsland. Het pakket bestaat onder andere uit geld dat naar de bouw van geavanceerde datacenters gaat, maakten de landen bekend in een gezamenlijke verklaring.

14 uur geleden