Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Experts somberder over Duitse economie in 2022

Experts somberder over Duitse economie in 2022

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse economie zal volgend jaar minder hard groeien dan eerder werd voorspeld. De opleving van het coronavirus zorgt voor een vertraging. Daarnaast kampen veel Duitse bedrijven met blijvende knelpunten in toeleveringsketens.

Het gezaghebbende onderzoeksinstituut Ifo verlaagt zijn verwachtingen voor de Duitse economische groei in 2022 naar 3,7 procent. Dat was eerder nog 5,1 procent. Vooral in de komende wintermaanden zullen coronabesmettingen een sterke impact hebben op de economische groei, zegt hoofdonderzoeker Timo Wollmershäuser.

Naast beperkende maatregelen wegens het coronavirus kampen veel bedrijven in de industrie met tekorten en vertraging bij de leveringen van onderdelen. Vooral elektronische componenten zoals chips zijn schaars, waar onder andere autofabrikanten onder lijden.

Inflatie

Het bruto binnenlands product van Duitsland, de grootste economie van Europa, zal in 2023 weer harder groeien dan eerder verwacht. Voor dat jaar rekent Ifo op 2,9 procent groei, tegenover een eerdere voorspelling van 1,5 procent.

De inflatie blijft door alle tekorten en hoge energieprijzen hoog, verwacht Ifo. Volgend jaar zal die uitkomen op 3,3 procent. Voor dit jaar rekent het economisch onderzoeksinstituut op een stijging van de consumentenprijzen met 3,1 procent.

Ifo-topman Clemens Fuest waarschuwt dat coronamaatregelen weliswaar impact hebben op de economie, maar dat de schade nog groter zou zijn zonder ingrepen om besmettingen met het longvirus tegen te gaan. Dan zou de pandemie langer voortduren, met grotere economische gevolgen.

Meer uit Financieel

Facebook-moeder Meta boekt flink meer winst en omzet

MENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, heeft in het afgelopen kwartaal flink hogere resultaten behaald. Dat maakte Meta na het slot van de beurshandel in New York bekend.

7 uur geleden
Beurzen New York gemengd na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten. Beleggers op Wall Street verwerkten het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente opnieuw onveranderd te laten, ondanks herhaalde oproepen van president Donald Trump voor een verlaging. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van Starbucks, Booking Holdings en Harley-Davidson.

7 uur geleden
Federal Reserve houdt rente onveranderd ondanks kritiek Trump

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten opnieuw onveranderd gelaten. Bij de vorige vier rentebesluiten hield de Fed de leenkosten ook al ongewijzigd. Het besluit zal naar verwachting opnieuw een stortvloed van kritiek opleveren van de Amerikaanse president Donald Trump die de centrale bank herhaaldelijk heeft opgeroepen om de rente te verlagen.

7 uur geleden
Tata Motors neemt Italiaanse truckbouwer Iveco over

TURIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Indiase Tata Motors neemt de Italiaanse truck- en bussenbouwer Iveco over voor in totaal 3,8 miljard euro. Daarnaast verkoopt het in Turijn gevestigde Iveco zijn activiteiten met militaire voertuigen aan het Italiaanse defensiebedrijf Leonardo voor 1,7 miljard euro.

7 uur geleden
Nieuwe topman voor autoconcern Renault

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault heeft een nieuwe topman benoemd na het onverwachte vertrek van de vorige bestuursvoorzitter. François Provost, het hoofd van de inkoopactiviteiten van het bedrijf, gaat nu de hoogste functie bij Renault bekleden. Hij werd eerder al genoemd als een van de kandidaten voor de topfunctie.

7 uur geleden
Airbus levert minder vliegtuigen af in eerste jaarhelft

PARIJS (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar minder nieuwe vliegtuigen aan klanten geleverd dan vorig jaar. De Europese vliegtuigbouwer kampt onder meer met beperkingen in de productiecapaciteit bij de A320-toestellen door vertragingen bij motorleveringen. De A320-vliegtuigen zijn de bestverkopende toestellen van Airbus.

11 uur geleden
Veel meer tijd voor UWV om bezwaren te behandelen

ROTTERDAM (ANP) - Het UWV krijgt veel meer tijd om te beslissen in zaken waarin een medisch advies van een verzekeringsarts noodzakelijk is. Dat heeft de rechter in Rotterdam geoordeeld in drie zaken.

12 uur geleden