Experts slaan alarm over uitstel faillissementswet
DEN HAAG (ANP) - Een wet die faillissementen makkelijker kan voorkomen, wordt waarschijnlijk uitgesteld omdat de Tweede Kamer vrijwel alle debatten op de lange baan heeft geschoven vanwege het coronavirus. Maar door die pandemie dreigen juist veel faillissementen. Daarom moet de wet snel behandeld worden, vinden juristen die zich met faillissementen bezig houden. Ze slaan alarm in een brandbrief aan politici en roepen op de wet snel te behandelen.
Het gaat om een wet die een zogenoemd dwangakkoord mogelijk maakt. Zo’n akkoord kan schuldeisers en aandeelhouders binden aan een overeenkomst waar schuldsanering deel van uitmaakt, ook als een aandeelhouder of schuldeiser eigenlijk niet wil instemmen. Als het akkoord aan bepaalde voorwaarden voldoet, kan het schuldeisers of aandeelhouders dus buitenspel zetten.
De faillissementswet werd vorige zomer door minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) naar de Kamer gestuurd. De regeling moet vooral bedrijven van faillissement redden als ze nog wel een levensvatbaar bedrijfsonderdeel hebben. Volgens de deskundigen kan de wet duizenden banen besparen en misschien wel miljarden aan schade voorkomen.
Omdat partijen zich nog extra wilden buigen over de wet, zou deze eind maart nog worden besproken in de Tweede Kamer. Nu wordt dat waarschijnlijk op de lange baan geschoven. Juist nu meer faillissementen dreigen vanwege de problemen door het coronavirus is het belangrijk dat deze wet er komt, vinden de juristen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft zondag op X gememoreerd dat de Winterspelen erop zitten voor Nederland. "Wat was het een ongelooflijk mooi feest en wat hebben we genoten van twee weken absolute topsport. Met tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles waren dit de meest succesvolle Winterspelen ooit."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het werk van Rob Jetten als formateur zit erop. De politiek leider van D66 heeft zaterdag zijn eindverslag overhandigd aan Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Maandag wordt hij beëdigd als minister-president.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen ligt "bovenop de stapel" als D66'er Eelco Eerenberg maandag begint als staatssecretaris van Financiën. De vervanger van Nathalie van Berkel - die zich deze week terugtrok na ophef over onjuistheden in haar cv - sprak dit vermoeden uit na zijn kennismaking met aanstaand premier Rob Jetten.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Aankomend premier Rob Jetten (D66) hoort graag "input" van partijen in de Tweede Kamer nu de planbureaus de kabinetsplannen hebben doorgerekend. "Dan kunnen we richting de zomer, als we de definitieve begroting van volgend jaar maken, daar goed naar kijken."
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitie van D66, VVD en CDA investeert onderaan de streep toch niet in ontwikkelingssamenwerking. Hoewel er jaarlijks 257 miljoen euro voor wordt uitgetrokken, gaat ongeveer hetzelfde bedrag de komende jaren vanuit dat potje naar asielopvang. Het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving noemen het een "ombuiging" in de doorrekening.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas stopt als partijleider en fractievoorzitter van de BBB. Dat meldt de partij. Tweede Kamerlid Henk Vermeer volgt haar op. Van der Plas blijft wel actief als Kamerlid.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens SP-leider Jimmy Dijk is "precies het tegenovergestelde nodig" van de plannen van de nieuwe coalitie. "Geen doorbraak, alleen afbraak. Het is de wereld op z'n kop", schrijft hij op X met twee tabellen uit de doorrekening van het coalitieakkoord door het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving.
3 dagen geleden