Experts: pro-Chinese informatie verspreid via nieuwssites
TORONTO (ANP) - Via een netwerk van zeker 123 websites wordt pro-Chinese informatie verspreid in tientallen landen, waaronder ook Nederland. Dat meldt de Canadese onderzoeksgroep The Citizen Lab, dat spreekt over sites die zich voordoen als lokale nieuwsmedia.
De websites worden volgens de onderzoekers aangestuurd vanuit China. Er worden onder meer berichten verspreid met kritiek op figuren die door de Chinese autoriteiten als lastpakken worden gezien. Ook duiken er complottheorieën op die schadelijk zijn voor de Verenigde Staten en hun bondgenoten, melden de onderzoekers.
Citizen Lab noemt het de campagne 'PAPERWALL' en stelt dat de sites erg op elkaar lijken en worden aangekleed als lokale nieuwssites. Bezoekers komen er in aanraking met een mengeling van informatie die is overgenomen uit echte media in het land, artikelen uit Chinese staatsmedia, commerciële persberichten en desinformatie.
PAPERWALL zou actief zijn in dertig landen in Europa, Azië en Latijns-Amerika. De experts identificeerden twee sites in Nederland. Ze waarschuwen in een rapport dat critici van Beijing die worden bekritiseerd op dergelijke sites daar ernstige gevolgen van kunnen ondervinden. Ze kunnen worden lastiggevallen of zakelijk in de problemen komen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
3 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.
5 uur geledenOSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".
5 uur geleden