Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Experts: pro-Chinese informatie verspreid via nieuwssites

Experts: pro-Chinese informatie verspreid via nieuwssites

TORONTO (ANP) - Via een netwerk van zeker 123 websites wordt pro-Chinese informatie verspreid in tientallen landen, waaronder ook Nederland. Dat meldt de Canadese onderzoeksgroep The Citizen Lab, dat spreekt over sites die zich voordoen als lokale nieuwsmedia.

De websites worden volgens de onderzoekers aangestuurd vanuit China. Er worden onder meer berichten verspreid met kritiek op figuren die door de Chinese autoriteiten als lastpakken worden gezien. Ook duiken er complottheorieën op die schadelijk zijn voor de Verenigde Staten en hun bondgenoten, melden de onderzoekers.

Citizen Lab noemt het de campagne 'PAPERWALL' en stelt dat de sites erg op elkaar lijken en worden aangekleed als lokale nieuwssites. Bezoekers komen er in aanraking met een mengeling van informatie die is overgenomen uit echte media in het land, artikelen uit Chinese staatsmedia, commerciële persberichten en desinformatie.

PAPERWALL zou actief zijn in dertig landen in Europa, Azië en Latijns-Amerika. De experts identificeerden twee sites in Nederland. Ze waarschuwen in een rapport dat critici van Beijing die worden bekritiseerd op dergelijke sites daar ernstige gevolgen van kunnen ondervinden. Ze kunnen worden lastiggevallen of zakelijk in de problemen komen.

Meer uit Buitenland

Leiders Congo en Rwanda ondertekenen vredesakkoord

WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.

11 uur geleden
Europese leiders wantrouwen Oekraïne-vredesgezant VS diep

DEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.

13 uur geleden
Rusland blokkeert nu ook Snapchat om terrorisme

MOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.

14 uur geleden
Britse sancties na rapport over vergiftigingen uit 2018

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.

18 uur geleden
Ex-buitenlandchef EU treedt af als rector om fraudeonderzoek

BRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.

18 uur geleden
Irak noemt vroegtijdige publicatie terrorismelijst een 'fout'

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.

19 uur geleden
Ingelast gesprek Merz met EU-chef en premier België

BERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.

19 uur geleden