Experts: pro-Chinese informatie verspreid via nieuwssites
TORONTO (ANP) - Via een netwerk van zeker 123 websites wordt pro-Chinese informatie verspreid in tientallen landen, waaronder ook Nederland. Dat meldt de Canadese onderzoeksgroep The Citizen Lab, dat spreekt over sites die zich voordoen als lokale nieuwsmedia.
De websites worden volgens de onderzoekers aangestuurd vanuit China. Er worden onder meer berichten verspreid met kritiek op figuren die door de Chinese autoriteiten als lastpakken worden gezien. Ook duiken er complottheorieën op die schadelijk zijn voor de Verenigde Staten en hun bondgenoten, melden de onderzoekers.
Citizen Lab noemt het de campagne 'PAPERWALL' en stelt dat de sites erg op elkaar lijken en worden aangekleed als lokale nieuwssites. Bezoekers komen er in aanraking met een mengeling van informatie die is overgenomen uit echte media in het land, artikelen uit Chinese staatsmedia, commerciële persberichten en desinformatie.
PAPERWALL zou actief zijn in dertig landen in Europa, Azië en Latijns-Amerika. De experts identificeerden twee sites in Nederland. Ze waarschuwen in een rapport dat critici van Beijing die worden bekritiseerd op dergelijke sites daar ernstige gevolgen van kunnen ondervinden. Ze kunnen worden lastiggevallen of zakelijk in de problemen komen.
Meer uit Buitenland
CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
54 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland probeert bondgenoot Belarus dieper in de oorlog met Oekraïne te trekken, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem zijn de Russen van plan om vanuit Belarus ofwel Oekraïne of een NAVO-land aan te vallen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese grensbewakingsdienst Frontex zag in de eerste vier maanden van dit jaar een forse afname van het aantal keren dat de grens naar de EU illegaal werd overgestoken. Er is een daling te zien van 40 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
5 uur geledenCARACAS (ANP) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben hoogverrijkt uranium uit Venezuela weggehaald en naar de VS gebracht. Dat meldden de landen in een verklaring. Het materiaal werd eind april verpakt en begin mei naar de Amerikaanse staat South Carolina gebracht.
5 uur geleden