Experts: pro-Chinese informatie verspreid via nieuwssites
TORONTO (ANP) - Via een netwerk van zeker 123 websites wordt pro-Chinese informatie verspreid in tientallen landen, waaronder ook Nederland. Dat meldt de Canadese onderzoeksgroep The Citizen Lab, dat spreekt over sites die zich voordoen als lokale nieuwsmedia.
De websites worden volgens de onderzoekers aangestuurd vanuit China. Er worden onder meer berichten verspreid met kritiek op figuren die door de Chinese autoriteiten als lastpakken worden gezien. Ook duiken er complottheorieën op die schadelijk zijn voor de Verenigde Staten en hun bondgenoten, melden de onderzoekers.
Citizen Lab noemt het de campagne 'PAPERWALL' en stelt dat de sites erg op elkaar lijken en worden aangekleed als lokale nieuwssites. Bezoekers komen er in aanraking met een mengeling van informatie die is overgenomen uit echte media in het land, artikelen uit Chinese staatsmedia, commerciële persberichten en desinformatie.
PAPERWALL zou actief zijn in dertig landen in Europa, Azië en Latijns-Amerika. De experts identificeerden twee sites in Nederland. Ze waarschuwen in een rapport dat critici van Beijing die worden bekritiseerd op dergelijke sites daar ernstige gevolgen van kunnen ondervinden. Ze kunnen worden lastiggevallen of zakelijk in de problemen komen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat de raketaanval op Israël van zondagavond een "waarschuwing" was, een reactie op de Israëlische aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet eerder die dag. Ook dreigde de IRG met grootschaligere aanvallen op Amerikaanse en Israëlische doelen in het geval van nieuwe agressie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een eerste reactie gegeven op de Iraanse raketaanvallen op Israël, die Teheran zei te hebben uitgevoerd ter vergelding van Israëlische aanvallen op Beiroet eerder op zondag. "Wat ik Iran zou willen voorhouden: jullie hebben jullie projectielen afgevuurd, nu is het genoeg", zei hij onder meer tegen de zender Fox News. "Keer terug naar de onderhandelingstafel en sluit een deal."
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger meldt dat het raketbeschietingen vanuit Iran heeft waargenomen. De raketten zouden richting Israëlisch grondgebied zijn gevlogen. Het zijn de eerste aanvallen sinds een staakt-het-vuren tussen Israël en Iran inging op 8 april.
3 uur geledenWASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.
5 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.
6 uur geleden