Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Experts: oorlog Oekraïne veroorzaakt 150 miljoen ton CO2-uitstoot

Experts: oorlog Oekraïne veroorzaakt 150 miljoen ton CO2-uitstoot

DUBAI (ANP/AFP) - De oorlog tussen Rusland en Oekraïne die sinds vorig jaar februari aan de gang is, heeft ongeveer 150 miljoen ton aan CO2-uitstoot veroorzaakt. Dat is meer dan de jaarlijkse uitstoot van een land als België, zei een Oekraïense onderminister maandag op de klimaattop in Dubai.

"De oorlog heeft een verwoestende invloed op het milieu. Lucht, bodem en water zijn vervuild als gevolg van de gevechten", zei Viktoria Kireyeva, onderminister van Milieubescherming. Zij baseert zich op berekeningen van experts.

De oorlogsvoering zelf is verantwoordelijk voor 25 procent van de uitstoot, vooral door het verbranden van brandstoffen door de Russische en Oekraïense legers. De talloze branden, die vooral veel voorkomen langs de frontlinie door de gevechten, zijn goed voor 15 procent. Het grootste deel, ongeveer een derde van het totaal, hangt samen met geschatte klimaatkosten van de wederopbouw van steden die door de oorlog zijn verwoest. Daarnaast hielden de experts rekening met uitstoot door de verplaatsing van vluchtelingen en omwegen voor vliegtuigen die Oekraïne mijden.

Meer uit Buitenland

Volgens Vance is Iran aan zet in onderhandelingen met VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zegt tegen Fox News dat Iran aan zet is in de onderhandelingen met de Verenigde Staten. Vance leidde afgelopen weekend in Pakistan de Amerikaanse delegatie die met Iran onderhandelde. Dat overleg eindigde in een patstelling.

3 uur geleden
Vance betreurt verkiezingsuitslag Hongarije

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is "verdrietig" over de uitslag van de Hongaarse verkiezingen, zei hij maandagavond tegen Fox News. Hij voegde daaraan toe dat hij niet verbaasd was dat Viktor Orbán er niet in slaagde de verkiezingen te winnen. De opmerking is de eerste erkenning van het Witte Huis dat niet Orbán, maar Péter Magyar van de Tisza-partij de parlementsverkiezingen in het Europese land won.

3 uur geleden
EU stelt hogere importheffingen in voor staal van buiten de unie

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie komt met hogere importheffingen en lagere quota voor staal van buiten de unie. Het Europees Parlement en de Europese Raad zijn het maandagavond eens geworden over de maatregelen om te voorkomen dat de Europese staalmarkt wordt overspoeld door buitenlands staal.

4 uur geleden
Koning benadrukt belang sterke democratische partners

WASHINGTON (ANP) - Volgens koning Willem-Alexander zijn de vrijheden die we het meest koesteren, "life, liberty and the pursuit of happiness", gebaat bij "stabiliteit en bij samenwerking met sterke, democratische, betrouwbare partners." Dat zei hij maandag tijdens een toespraak bij een netwerkreceptie in de Chamber of Commerce in Washington voor zijn bezoek aan Trump in het Witte Huis.

4 uur geleden
Democratisch Congreslid Swalwell stapt op om beschuldigingen

WASHINGTON (ANP) - Het Democratische Congreslid Eric Swalwell zegt te zullen vertrekken uit het Huis van Afgevaardigden. In een verklaring ontkent de Amerikaanse politicus beschuldigingen van seksueel misbruik waar hij de afgelopen dagen mee geconfronteerd werd, maar schrijft hij ook dat het "verkeerd is dat mijn achterban mij van mijn taken afleidt".

5 uur geleden
Spaanse premiersvrouw Gómez officieel beschuldigd van corruptie

MADRID (ANP/AFP) - Begoña Gómez, de vrouw van de Spaanse premier Pedro Sánchez, is officieel in staat van beschuldiging gesteld voor verschillende corruptiemisdrijven. Dit na een jarenlang strafrechtelijk onderzoek naar Gómez in haar rol als programmadirecteur aan de Madrileense universiteit Complutense. Die aanstelling kreeg ze in 2020, nadat Sánchez in 2018 premier was geworden.

8 uur geleden
Tienduizenden papegaaiduikers aangespoeld aan Franse kusten

PARIJS (ANP) - Aan de Atlantische kust in Frankrijk zijn afgelopen winter meer dan 45.000 aangespoelde papegaaiduikers geteld, meldt de Franse vogelbescherming (LPO). Een groot deel van de vogels werd dood aangetroffen. De LPO denkt dat het om slechts "een heel klein deel" van het totale aantal dode dieren gaat, schrijft het Franse medium Ici.

9 uur geleden