Experts: oorlog Oekraïne veroorzaakt 150 miljoen ton CO2-uitstoot
DUBAI (ANP/AFP) - De oorlog tussen Rusland en Oekraïne die sinds vorig jaar februari aan de gang is, heeft ongeveer 150 miljoen ton aan CO2-uitstoot veroorzaakt. Dat is meer dan de jaarlijkse uitstoot van een land als België, zei een Oekraïense onderminister maandag op de klimaattop in Dubai.
"De oorlog heeft een verwoestende invloed op het milieu. Lucht, bodem en water zijn vervuild als gevolg van de gevechten", zei Viktoria Kireyeva, onderminister van Milieubescherming. Zij baseert zich op berekeningen van experts.
De oorlogsvoering zelf is verantwoordelijk voor 25 procent van de uitstoot, vooral door het verbranden van brandstoffen door de Russische en Oekraïense legers. De talloze branden, die vooral veel voorkomen langs de frontlinie door de gevechten, zijn goed voor 15 procent. Het grootste deel, ongeveer een derde van het totaal, hangt samen met geschatte klimaatkosten van de wederopbouw van steden die door de oorlog zijn verwoest. Daarnaast hielden de experts rekening met uitstoot door de verplaatsing van vluchtelingen en omwegen voor vliegtuigen die Oekraïne mijden.
Meer uit Buitenland
TOEAPSE (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne heeft de olieterminal in de haven van het Russische Toeapse weer aangevallen, aldus de lokale autoriteiten. Dit was de vierde aanval op de olie-installaties in de afgelopen twee weken.
20 minuten geledenLONDEN (ANP) - De man die ervan wordt verdacht woensdag twee Joodse mensen te hebben neergestoken in Londen is aangeklaagd voor pogingen tot moord. De politie zei eerder al de steekpartij officieel te hebben aangemerkt als een terroristisch incident.
2 uur geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De gezamenlijke strijdmacht van Niger, Burkina Faso en Mali heeft luchtaanvallen uitgevoerd op rebellenposities in het noorden van Mali. Dat meldt de Nigerese regering na aanvallen van jihadisten en Toeareg-rebellen op Malinese militairen.
3 uur geledenHUNTSVILLE (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is James Broadnax geëxecuteerd voor de dood van twee mannen bij een roofoverval in 2008. De 37-jarige man kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis van Huntsville.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.
12 uur geleden