Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Experts onderzoeken mogelijkheden om Utrechtse wolf te zenderen

Experts onderzoeken mogelijkheden om Utrechtse wolf te zenderen

UTRECHT (ANP) - Experts die de provincie Utrecht adviseren over de aanpak van de wolf die vermoedelijk bij meerdere incidenten met kinderen en honden was betrokken, onderzoeken de mogelijkheden om het dier te zenderen. De deskundigen willen daarmee inzicht krijgen in het gedrag van het dier.

Vorig najaar was al geprobeerd een andere wolf te zenderen die was gesignaleerd in de bossen van de Utrechtse Heuvelrug en meerdere contacten met honden had gehad. Die pogingen werden gestaakt, omdat het niet mogelijk bleek de wolf eerst met een verdovingspijltje te treffen voordat het dier van een zender kon worden voorzien.

"Om die wolf te kunnen verdoven, zou het dier vanaf maximaal 30 meter beschoten moeten worden, maar het dier bleef verder weg", zegt Dick Klees van de Zoogdiervereniging. "Daarom zoeken we naar andere manieren om het dier te kunnen zenderen."

Habitatrichtlijn

Klees zegt dat bij het bestuderen van opties om de wolf te zenderen aan de internationale afspraken voor soortenbescherming, de zogenoemde habitatrichtlijn, moet worden voldaan. Klees laat zich niet uit over de opties die de Zoogdiervereniging bestudeert. Wel wil hij kwijt dat het vangen in een kooi niet werkt bij een wolf.

Bij een incident woensdag in Austerlitz is een meisje vermoedelijk door een wolf omvergelopen of geduwd. Uit aanvullende informatie die de provincie Utrecht een dag later kreeg, kwam naar voren dat de wolf vermoedelijk niet het meisje in het vizier had, maar op een hond was afgegaan. Daarbij heeft het dier het meisje overlopen. "Die wolf vertoont atypisch gedrag, omdat het dier zo dicht bij mensen komt en de aanwezigheid van mensen negeert", zegt Klees.

De Zoogdiervereniging werkt aan een advies aan de provincie Utrecht voor de aanpak van de wolf. De definitieve versie daarvan is vermoedelijk begin volgende week gereed. Ondertussen bereidt de provincie Utrecht een vergunning tot afschot van de wolf voor. Daarvoor heeft Klees begrip. "Zo'n vergunning tot afschot is niet acuut nodig, maar het is goed dat die klaar is voor het geval er door de wolf een dreigende situatie voor mensen ontstaat."

Meer uit Binnenland

Milieudefensie komt met dagvaarding in tweede zaak tegen Shell

DEN HAAG (ANP) - Milieudefensie dient dinsdag een dagvaarding in tegen Shell. De klimaatclub eist dat Shell stopt met het aanboren van nieuwe olie- en gasvelden en dat de multinational de uitstoot van broeikasgassen tussen 2030 en 2050 stapsgewijs vermindert.

6 uur geleden
Politie grijpt in na vuurwerk bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft maandagavond het gebied rond het gemeentehuis in het Noord-Hollandse dorp Loosdrecht ontruimd. Dat gebeurde tijdens een anti-azc-demonstratie. Dat bevestigt de gemeente, die spreekt van een grimmig einde. Eerder hadden de gemeente en politie nog aangekondigd "niet te zullen tolereren dat personen de demonstratie aangrijpen om strafbare feiten te plegen of ernstige wanordelijkheden te organiseren".

8 uur geleden
Opnieuw demonstratie tegen asielzoekerscentrum Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch werd maandagavond gedemonstreerd op de Beverspijken, op een bedrijventerrein waar een toekomstig azc moet komen. Het was het derde protest daar in een week tijd.

9 uur geleden
Drie verdachten vrij na steekpartij in onrustig Noardburgum

NOARDBURGUM (ANP) - Drie van de acht verdachten die afgelopen weekend zijn aangehouden na een steekpartij in het Friese dorp Noardburgum zijn vrijgelaten. Het gaat om een 18-jarige vrouw uit de gemeente Westerwolde en twee meisjes uit Franeker en Leeuwarden, meldt de politie. Ze blijven net als de vijf die nog vastzitten verdachten in het onderzoek.

11 uur geleden
Burgemeester Venlo geschokt door dood meisje in Blerick

VENLO (ANP) - De burgemeester van Venlo, Antoin Scholten, is "geschokt" door het nieuws dat een meisje is doodgestoken in Blerick, dat in de gemeente Venlo ligt. De burgemeester zal "zich vanzelfsprekend blijvend laten informeren door de politie", zo staat in een schriftelijke reactie. "Inhoudelijk zal de burgemeester niet op de zaak ingaan zolang het onderzoek door politie nog loopt."

13 uur geleden
NVWA: gevaarlijke stoffen in meerdere libidoverhogende middelen

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt voor vijf libidoverhogende middelen. Het gaat om LibiForMe, Mr Stiff (in vloeibare vorm en als capsules), Night Longer Mixed Herbal Blend en Ayibogan Natural.

14 uur geleden
Drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag in Dokkum

DOKKUM (ANP) - Bij de gemeente Noardeast-Fryslân zijn tot nu toe drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag. Dat meldt een woordvoerder van de Friese gemeente waar Dokkum onder valt, de stad waar koning Willem-Alexander en zijn familie maandag Koningsdag vieren. Demonstraties die vooraf zijn aangemeld, krijgen een vak toegewezen aan de route, "binnen hoor- en zichtafstand van de koninklijke familie", laat de woordvoerder weten.

14 uur geleden