Experts onderzoeken mogelijkheden om Utrechtse wolf te zenderen
UTRECHT (ANP) - Experts die de provincie Utrecht adviseren over de aanpak van de wolf die vermoedelijk bij meerdere incidenten met kinderen en honden was betrokken, onderzoeken de mogelijkheden om het dier te zenderen. De deskundigen willen daarmee inzicht krijgen in het gedrag van het dier.
Vorig najaar was al geprobeerd een andere wolf te zenderen die was gesignaleerd in de bossen van de Utrechtse Heuvelrug en meerdere contacten met honden had gehad. Die pogingen werden gestaakt, omdat het niet mogelijk bleek de wolf eerst met een verdovingspijltje te treffen voordat het dier van een zender kon worden voorzien.
"Om die wolf te kunnen verdoven, zou het dier vanaf maximaal 30 meter beschoten moeten worden, maar het dier bleef verder weg", zegt Dick Klees van de Zoogdiervereniging. "Daarom zoeken we naar andere manieren om het dier te kunnen zenderen."
Habitatrichtlijn
Klees zegt dat bij het bestuderen van opties om de wolf te zenderen aan de internationale afspraken voor soortenbescherming, de zogenoemde habitatrichtlijn, moet worden voldaan. Klees laat zich niet uit over de opties die de Zoogdiervereniging bestudeert. Wel wil hij kwijt dat het vangen in een kooi niet werkt bij een wolf.
Bij een incident woensdag in Austerlitz is een meisje vermoedelijk door een wolf omvergelopen of geduwd. Uit aanvullende informatie die de provincie Utrecht een dag later kreeg, kwam naar voren dat de wolf vermoedelijk niet het meisje in het vizier had, maar op een hond was afgegaan. Daarbij heeft het dier het meisje overlopen. "Die wolf vertoont atypisch gedrag, omdat het dier zo dicht bij mensen komt en de aanwezigheid van mensen negeert", zegt Klees.
De Zoogdiervereniging werkt aan een advies aan de provincie Utrecht voor de aanpak van de wolf. De definitieve versie daarvan is vermoedelijk begin volgende week gereed. Ondertussen bereidt de provincie Utrecht een vergunning tot afschot van de wolf voor. Daarvoor heeft Klees begrip. "Zo'n vergunning tot afschot is niet acuut nodig, maar het is goed dat die klaar is voor het geval er door de wolf een dreigende situatie voor mensen ontstaat."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Op Ibiza is vorige week woensdag een 23-jarige Nederlander uit Den Bosch aangehouden die 49,5 kilo ketamine en 56.000 xtc-pillen bij zich had. Hij zit nog vast op het Spaanse eiland, meldt de politie dinsdag.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is slecht gesteld met de arbeidsomstandigheden van sekswerkers. De overheid controleert nauwelijks, handhaving ontbreekt structureel. Dat stelt het Sekswerk Meld- en Adviespunt (SMAP) in een rapport. Bij het meldpunt komen veel klachten binnen over exploitanten.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Aanbevelingsalgoritmes van sociale media bedreigen de democratie, maar zijn wel te verbeteren. Tot deze conclusie komt het Commissariaat voor de Media (CvdM) op basis van een analyse van de gevolgen van feeds voor de vrije meningsvorming van consumenten. De mediawaakhond biedt het kabinet en toezichthouders daarom aanbevelingen voor wetgeving en naleving.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Aan de gemeenteraad van Den Bosch is maandag een petitie overhandigd met het verzoek de vijftig jonge asielzoekers die de gemeente wil opvangen, gastvrij te ontvangen. De petitie is zo'n achthonderd keer ondertekend. Volgens de indieners vooral door inwoners van het dorp Engelen, waar de opvang is gepland.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid heeft maandagavond ingegrepen bij een pro-Palestijns protest bij de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam, laat een woordvoerder van de politie weten. Actievoerders bezetten daar verschillende delen van de universiteit. Volgens de politiewoordvoerder ging het om tientallen demonstranten, van wie er 22 zijn aangehouden. De VU zegt aangifte te hebben gedaan van lokaalvredebreuk.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.
17 uur geleden