Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Experts en ervaren bestuurders praten Putters deze week bij

Experts en ervaren bestuurders praten Putters deze week bij

DEN HAAG (ANP) - Kim Putters laat zich deze week bijpraten door een uiteenlopende groep deskundigen en ervaren bestuurders. De informateur hoopt zo goed voorbereid te beginnen als hij volgende week in gesprekken met politiek leiders de impasse in de formatie probeert te doorbreken. Dinsdag heeft hij een telefoongesprek met Sybilla Dekker, minister van Staat en voormalig minister van Volkshuisvesting. Later in de week spreekt Putters onder meer met ervaren oudgedienden in de Tweede Kamer Gerdi Verbeet (PvdA) en Kees van der Staaij (SGP).

Woensdag heeft Putters een telefonisch onderhoud met de staatsrechtgeleerde en hoogleraar Ingrid Leijten van Tilburg University. Donderdag spreekt hij Verbeet telefonisch. De PvdA'er was van 2006 tot en met 2012 Kamervoorzitter en maakte van dichtbij mee hoe de PVV gedoogsteun verleende aan het eerste kabinet onder premier Mark Rutte. Op diezelfde dag heeft Putters de lokale politicus en bestuurder Marco Pastors aan de lijn, die voor Leefbaar Rotterdam in de gemeenteraad heeft gezeten en tegenwoordig directeur is van het Nationaal Programma Rotterdam Zuid.

De eerstvolgende fysieke afspraak heeft Putters vrijdag pas. Dan ontvangt hij eerst de historici en hoogleraren Carla van Baalen (Radboud Universiteit) en Henk te Velde (Universiteit Leiden). Tot slot gaat de informateur in gesprek met Kees van der Staaij, die onlangs na 25 jaar in de Tweede Kamer stopte als fractieleider van de SGP. De politicus heeft nooit in een kabinet gezeten, maar heeft in zijn carrière wel vaak constructieve steun verleend aan uiteenlopende coalities.

Volgende week maandag en dinsdag is Putters van plan om alle fractievoorzitters te ontvangen. Hij wil het dan onder meer hebben verschillende vormen van samenwerking, zoals een extraparlementair kabinet. Ook wil hij van de politiek leiders horen hoe het kabinet en het parlement zich tot elkaar moeten verhouden. DENK-leider Stephan van Baarle heeft de uitnodiging afgeslagen, omdat hij elke coalitie met de PVV onbespreekbaar vindt.

Meer uit Politiek

Bontenbal verwacht dat regeringsdeelname lastig gaat worden

DEN BOSCH (ANP) - Dat het CDA weer mee gaat regeren, betekent dat het lastig gaat worden, verwacht partijleider Henri Bontenbal. Op een partijcongres in Den Bosch blikt hij vooruit op de fase na het net gepresenteerde coalitieakkoord. "Als we verantwoordelijkheid dragen, worden we ook weer stevig aangesproken op het regeringsbeleid. Dat is nu eenmaal hoe het gaat."

19 minuten geleden
Rob Jetten zou jongste premier ooit worden

DEN HAAG (ANP) - Als Rob Jetten premier van Nederland wordt, is hij de jongste minister-president ooit. Dat blijkt uit data die het ANP vergeleek. In maart wordt Jetten 39 jaar. De gemiddelde leeftijd van Nederlandse premiers is 55,1 jaar.

7 uur geleden
Halsema doet verwachtingsvolle handreiking aan nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema verwacht een normaal gesprek te kunnen voeren met toekomstig premier Rob Jetten. Dat vertelt ze in Het Parool. Het vorige kabinet was Amsterdam volgens Halsema "liever kwijt dan rijk".

18 uur geleden
FVD: coalitie slaat met regeerakkoord verkeerde richting in

DEN HAAG (ANP) - Fractieleider Lidewij de Vos van het uiterst rechtse Forum voor Democratie heeft weinig goede woorden over voor het regeerakkoord van D66, VVD en CDA. "Op vrijwel alle vlakken slaan deze partijen de verkeerde richting in", laat De Vos in een verklaring weten.

21 uur geleden
Nieuw kabinet moet besluiten over medische evacuaties uit Gaza

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat geen nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza meer regelen. Het is aan het volgende kabinet om hierover een besluit te nemen, schrijven staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) en minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag aan de Tweede Kamer.

21 uur geleden
Wetten toetsen aan grondwet moet mogelijk worden, vindt coalitie

DEN HAAG (ANP) - De rechter moet wetten kunnen toetsen aan de grondwet, vindt de coalitie. D66, VVD en CDA willen daarvoor artikel 120 van de grondwet aanpassen, waarin het toetsingsverbod is vastgelegd.

22 uur geleden
BBB ziet veel tekentafelplannen in coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Wat Caroline van der Plas betreft staat het coalitieakkoord vol met "tekentafelplannen waarvan de rekening terechtkomt op de keukentafel". De BBB-leider vindt dat de partijen te weinig aandacht hebben voor gebieden buiten de Randstad en ziet forse lastenverzwaringen voor huishoudens. Het pakket aan plannen is volgens haar "desastreus voor het platteland".

22 uur geleden