
Experts: bevolking VS gaat deze eeuw krimpen
WASHINGTON (ANP) - De bevolking van de Verenigde Staten gaat mogelijk nog deze eeuw krimpen. Dat komt naar voren uit een voorspelling van het Census Bureau van de Amerikaanse overheid, dat bijhoudt hoe de bevolking zich ontwikkelt.
De VS tellen momenteel zo'n 331 miljoen inwoners. De bevolking groeit in het meest waarschijnlijke scenario nog tot 370 miljoen inwoners in 2080, maar dan is de piek bereikt. De VS zouden rond de eeuwwisseling zo'n 366 miljoen inwoners tellen, aldus de overheidsdienst. Die baseert zich op gegevens over verwachte geboortes, sterfgevallen en migratie.
Het Census Bureau houdt ook rekening met een scenario waarin de bevolking juist veel groter uitvalt. Als immigratie naar de VS blijft toenemen, zou het land in 2100 zo'n 435 miljoen inwoners kunnen tellen. In het onwaarschijnlijke geval dat internationale migratie helemaal stopt, zou de bevolking bij de eeuwwisseling een omvang kunnen hebben van 226 miljoen mensen.
Het bureau doet ook voorspellingen over de vergrijzing. In het meest waarschijnlijke scenario zijn er in 2029 meer 65-plussers dan minderjarigen. Tegen 2100 zou dan ruim 29 procent van de bevolking ouder zijn dan 65, terwijl 16,4 procent dan jonger is dan achttien.
Meer uit Buitenland
FAYETTEVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beweerd dat Los Angeles is binnengevallen door een "buitenlandse vijand". Trump had het over de aanhoudende protesten tegen zijn immigratiebeleid in de Californische stad. "We staan niet toe dat een Amerikaanse stad wordt binnengevallen en veroverd door een buitenlandse vijand", zei Trump tegen troepen in de legerbasis Fort Bragg in North Carolina. Hij omschreef de demonstranten als "relschoppers die de buitenlandse invasie van ons land voortzetten".
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - In delen van het centrum van Los Angeles wordt vanavond (lokale tijd) een avondklok ingesteld. Dat meldt CNN op gezag van een bron dicht bij burgemeester Karen Bass.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname hebben de verkiezingsautoriteiten de officiële verkiezingsuitslag bekendgemaakt, meldt nieuwssite StarNieuws. De zetelverdeling in De Nationale Assemblée (DNA) blijft ongewijzigd. De Nationale Democratische Partij (NDP) behaalt 18 zetels, de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) 17, de NPS en ABOP elk 6, de PL 2, de BEP en A20 elk 1 zetel.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De Franse president Emmanuel Macron heeft dinsdag gezegd dat Frankrijk sociale media gaat verbieden voor kinderen onder de 15 jaar, als dit niet snel op Europees niveau wordt geregeld. Hij reageert daarmee op een steekpartij bij een middelbare school in de plaats Nogent, waar een onderwijsassistente werd doodgestoken door een 14-jarige leerling.
7 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft dinsdag voor de rechter ontkend dat hij betrokken was bij een couppoging na zijn verkiezingsnederlaag in 2022. Bolsonaro verscheen voor het eerst in de beklaagdenbank in het proces tegen hem.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Californië heeft een federale rechter gevraagd om de inzet van de Nationale Garde en mariniers in Los Angeles onmiddellijk te blokkeren. De federale regering van Trump besloot de Nationale Garde en de mariniers naar LA te sturen om protesten tegen het immigratiebeleid de kop in te drukken.
8 uur geledenNABLUS (ANP/AFP) - Bij een grootschalige militaire operatie van Israël op de Westelijke Jordaanoever zijn minstens twee Palestijnen gedood in de bezette stad Nablus.
10 uur geleden