Experts adviseren toezichthouder VS positief over Pfizer-vaccin
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het coronavaccin van Pfizer en BioNTech is veilig genoeg om te worden toegediend aan Amerikanen, adviseert een onafhankelijk expertpanel aan de Amerikaanse toezichthouder FDA.
De FDA hoeft het positieve advies van de deskundigen niet te volgen, maar dat gebeurt doorgaans wel. De toezichthouder zou het Pfizer-vaccin binnen enkele dagen in een noodprocedure kunnen goedkeuren, mogelijk vrijdag al.
De FDA zei dinsdag in een voorlopige conclusie dat het middel aan de veiligheids- en effectiviteitseisen voldoet, maar er nog te weinig gegevens waren om conclusies te trekken over de veiligheid voor kinderen onder de 16 jaar, zwangere vrouwen en mensen die lijden aan immuunziekten. Ook zijn er vragen over mensen die kampen met allergische reacties.
Pfizer kan aan de Amerikaanse regering tot midden 2021 niet meer dan 100 miljoen vaccins leveren. Daarmee kunnen 50 miljoen Amerikanen worden ingeënt.
In de VS zijn al bijna 300.000 mensen overleden aan Covid-19. Momenteel komen er dagelijks zo’n 3000 bij.
In het Verenigd Koninkrijk worden al op grote schaal mensen ingeënt met het Pfizer-vaccin. Ook Canada heeft het middel versneld goedgekeurd. De Europese toezichthouder EMA verwacht eind deze maand een oordeel te vellen over het Pfizer-vaccin.
Meer uit Buitenland
CAMBRIDGE (ANP) - Margaret Hamilton, de baanbrekende onderzoekster die hielp het vakgebied software-engineering te creëren en wier code de Apollo-astronauten van NASA op de maan liet landen, is overleden. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder CNN. Ze werd 90 jaar.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) enkele dagen geleden opdracht gegeven de voorbereidingen af te ronden om de grootschalige gevechtsoperaties in Iran te hervatten, zeggen Amerikaanse functionarissen tegen Axios.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De wereldwijde soortenrijkdom blijft "in een alarmerend tempo" achteruitgaan, concludeert het Wereld Natuur Fonds (WWF) in een nieuwe editie van het Living Planet Report. In ruim een halve eeuw zijn populaties wilde dieren gemiddeld met 73 procent ingekrompen. Toch ziet het WWF ook hoopvolle ontwikkelingen.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) is bezorgd over de opzet van de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034) en waarschuwt voor het gevaar van nieuwe schulden. De financiële waakhond van de EU meldt die zorgen bij de presentatie van een rapport over de begroting van 2025.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat donderdag de National Medal of Science uitreiken aan SpaceX-topman Elon Musk. Dat meldt het Witte Huis. De medaille is de hoogste onderscheiding voor wetenschappers en ingenieurs in het land.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tegen de gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw komen nieuwe aanklachten, meldt de Amerikaanse nieuwssite CNN. Het zou gaan om onder meer de vermeende marteling van Amerikanen die vastzaten in Venezuela toen Maduro daar aan de macht was.
5 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - De Saudische autoriteiten zeggen dat er drie mensen zijn omgekomen bij luchtaanvallen op internationale vliegvelden. Onder meer de luchthaven van de hoofdstad Riyad is geraakt. De Jemenitische Houthi's hebben de aanvallen opgeëist.
6 uur geleden