Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Experts adviseren toezichthouder VS positief over Pfizer-vaccin

Experts adviseren toezichthouder VS positief over Pfizer-vaccin

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het coronavaccin van Pfizer en BioNTech is veilig genoeg om te worden toegediend aan Amerikanen, adviseert een onafhankelijk expertpanel aan de Amerikaanse toezichthouder FDA.

De FDA hoeft het positieve advies van de deskundigen niet te volgen, maar dat gebeurt doorgaans wel. De toezichthouder zou het Pfizer-vaccin binnen enkele dagen in een noodprocedure kunnen goedkeuren, mogelijk vrijdag al.

De FDA zei dinsdag in een voorlopige conclusie dat het middel aan de veiligheids- en effectiviteitseisen voldoet, maar er nog te weinig gegevens waren om conclusies te trekken over de veiligheid voor kinderen onder de 16 jaar, zwangere vrouwen en mensen die lijden aan immuunziekten. Ook zijn er vragen over mensen die kampen met allergische reacties.

Pfizer kan aan de Amerikaanse regering tot midden 2021 niet meer dan 100 miljoen vaccins leveren. Daarmee kunnen 50 miljoen Amerikanen worden ingeënt.

In de VS zijn al bijna 300.000 mensen overleden aan Covid-19. Momenteel komen er dagelijks zo’n 3000 bij.

In het Verenigd Koninkrijk worden al op grote schaal mensen ingeënt met het Pfizer-vaccin. Ook Canada heeft het middel versneld goedgekeurd. De Europese toezichthouder EMA verwacht eind deze maand een oordeel te vellen over het Pfizer-vaccin.

Meer uit Buitenland

Oekraïne meldt dat verbinding met Starlink is verbeterd

KYIV (ANP/AFP) - Het Oekraïense ministerie van Defensie meldt dat de verbinding met Starlink in het land is verbeterd. Al zou het bedrijf van Elon Musk wel beperkingen blijven hanteren voor hoe snel drones zich kunnen verplaatsen, terwijl ze verbonden blijven met de dienst.

9 minuten geleden
Gevangene in het Duitse Essen ontsnapt bij doktersafspraak

ESSEN (ANP/DPA) - In de Duitse stad Essen is een gevangene ontsnapt die naar een doktersafspraak werd gebracht. Twee gemaskerde mannen wisten de twee gevangenisbewaarders woensdagmiddag te overmeesteren bij de medische praktijk. De gevangene ging ervandoor op een elektrische scooter.

42 minuten geleden
Zelensky vindt verlies van VS als trouwe bondgenoot 'jammer'

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het is jammer dat Oekraïne de Verenigde Staten verliest als trouwe bondgenoot. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met de Britse presentator Piers Morgan.

2 uur geleden
Recordaantal scheepsaanvallen bij Straat van Hormuz

PORTSMOUTH (ANP/AFP) - Sinds zondag zijn er zeker tien schepen aangevallen in of bij de Straat van Hormuz, blijkt uit gegevens van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) en de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Dat is een recordaantal in zo'n korte periode sinds het uitbreken van de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran.

3 uur geleden
Rusland meldt aanvallen Oekraïne op raffinaderijen, Kyiv ontkent

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische vicepremier Aleksandr Novak zegt dat Oekraïne woensdag twee olieraffinaderijen in Rusland heeft aangevallen. Oekraïne heeft deze beschuldigingen ontkend.

4 uur geleden
Kenia meldt tweede besmetting met ebolavirus

NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is een tweede geval van ebola vastgesteld, meldt het ministerie van Volksgezondheid in dat land. Het gaat om een naaste van de 40-jarige zakenman bij wie een week eerder ebola werd vastgesteld.

4 uur geleden
Britse uitgever stopt samenwerking met Sally Rooney om activisme

CASTLEBAR (ANP) - De Britse uitgever Faber & Faber stopt met het aanbieden van de boeken van Sally Rooney. Dat zegt de Ierse bestsellerauteur tegen The Guardian. Reden voor de breuk is haar steun voor Palestine Action, een actiegroep die in juli 2025 door het VK werd verboden en is aangemerkt als terroristisch.

5 uur geleden