Experts adviseren toezichthouder VS positief over Pfizer-vaccin
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het coronavaccin van Pfizer en BioNTech is veilig genoeg om te worden toegediend aan Amerikanen, adviseert een onafhankelijk expertpanel aan de Amerikaanse toezichthouder FDA.
De FDA hoeft het positieve advies van de deskundigen niet te volgen, maar dat gebeurt doorgaans wel. De toezichthouder zou het Pfizer-vaccin binnen enkele dagen in een noodprocedure kunnen goedkeuren, mogelijk vrijdag al.
De FDA zei dinsdag in een voorlopige conclusie dat het middel aan de veiligheids- en effectiviteitseisen voldoet, maar er nog te weinig gegevens waren om conclusies te trekken over de veiligheid voor kinderen onder de 16 jaar, zwangere vrouwen en mensen die lijden aan immuunziekten. Ook zijn er vragen over mensen die kampen met allergische reacties.
Pfizer kan aan de Amerikaanse regering tot midden 2021 niet meer dan 100 miljoen vaccins leveren. Daarmee kunnen 50 miljoen Amerikanen worden ingeënt.
In de VS zijn al bijna 300.000 mensen overleden aan Covid-19. Momenteel komen er dagelijks zo’n 3000 bij.
In het Verenigd Koninkrijk worden al op grote schaal mensen ingeënt met het Pfizer-vaccin. Ook Canada heeft het middel versneld goedgekeurd. De Europese toezichthouder EMA verwacht eind deze maand een oordeel te vellen over het Pfizer-vaccin.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Het Iraanse leger heeft bekendgemaakt dat het donderdag Amerikaanse militaire bases en faciliteiten in Koeweit en Bahrein heeft aangevallen met drones. De aanvallen waren een reactie op nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran.
20 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Het zoeken naar vermisten na het kapseizen en zinken van een toeristenboot in de Baai van San Francisco is stopgezet. Er zijn volgens de autoriteiten waarschijnlijk vier doden gevallen. Het bootongeluk was dinsdag niet ver van het eiland Alcatraz. Er werd een slachtoffer gevonden dat snel overleed, drie vermisten worden verondersteld dood te zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het centrale commando van het Amerikaanse leger, CENTCOM, meldt dat het leger de laatste reeks aanvallen op Iran heeft voltooid. De aanvallen werden uitgevoerd in opdracht van president Donald Trump.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse krant The New York Times heeft een rechter verzocht om dagvaardingen van drie van zijn journalisten te blokkeren. De dagvaardingen hadden betrekking op hun berichtgeving over veiligheidskwesties rond een door Qatar aan president Donald Trump geschonken vliegtuig. Dat toestel moet het nieuwe presidentiële vliegtuig Air Force One worden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft agenten van immigratiedienst ICE woensdag opgedragen verkeersstops als arrestatiemethode te hervatten. "We moeten sterk, hard en slim zijn en we mogen absoluut niet afzien van een van de belangrijkste en meest effectieve middelen van ICE in de strijd tegen criminaliteit: de verkeersstop!", schreef Trump onder meer op Truth Social.
5 uur geledenTORONTO/NEW YORK (ANP) - Rook van bosbranden in het noordwesten van de Canadese deelstaat Ontario heeft Toronto bereikt. Volgens IQAir, een Zwitsers bedrijf gespecialiseerd in luchtkwaliteitstechnologie, is de luchtkwaliteit in Toronto daardoor momenteel de slechtste van alle grote steden ter wereld.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Meer dan honderd Democraten, onder wie voormalig voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi, hebben een voorstel gesteund om alle militaire hulp aan Israël te blokkeren. Na de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober 2023 steunden de Democraten deze Amerikaanse bondgenoot nog massaal.
8 uur geleden