Expertisecentrum: wachttijd voor euthanasieverzoek ggz loopt op
DEN HAAG (ANP) - Patiënten met een psychische aandoening moeten steeds langer wachten voordat hun euthanasieverzoek wordt beoordeeld. Sinds december vorig jaar is de wachttijd bij het Expertisecentrum Euthanasie opgelopen naar twee jaar. Dat zegt het centrum in Trouw.
Het verder oplopen van de wachttijd heeft slechts deels te maken met de coronacrisis, zegt Paulan Stärcke van het Expertisecentrum. Die heeft volgens haar maximaal twee maanden vertraging veroorzaakt. "Onze wachtlijst is vooral een signaal dat in de reguliere ggz nog steeds niet vaak serieus gehoor wordt gegeven aan een euthanasieverzoek. Er wordt te vaak naar ons doorverwezen", aldus Stärcke in de krant
Het centrum heeft net als negen maanden geleden zeven psychiaters in dienst, terwijl er meer nodig zijn. Volgens het centrum lukt het niet om extra werknemers te werven, terwijl het aantal hulpvragen maar blijft toenemen. Vorig jaar waren er 3122 hulpvragen, 22 procent meer dan in 2018.
Het Expertisecentrum Euthanasie, voorheen de Levenseindekliniek, verleende vorig jaar meer dan zestig keer euthanasie aan psychiatrisch patiënten. Artsen die niet aan het centrum zijn verbonden, deden dat maar zes keer. Stärcke wil dat meer psychiaters zelf euthanasie verlenen, omdat zij de patiënt het beste kennen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meerdere journalisten zijn zaterdagmiddag belaagd door actievoerders bij een extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Dat melden de politie en organisatie PersVeilig. De politie staat in contact met een journalist die tijdens de politie-inzet in het water belandde.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag 24 mensen aangehouden in verband met de rellen op het Malieveld. Zij zitten vast voor voor onder meer verboden wapenbezit en het negeren van het noodbevel.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) pleit ervoor dat het geweld tegen de politie in Den Haag "daadwerkelijke gevolgen krijgt en leidt tot strafrechtelijke vervolging van dit reltuig", meldt de bond in een verklaring. De bond roept de rechterlijke macht op "om met kracht op te treden; alleen zo sturen we een helder signaal".
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De grote brand aan de Keileweg in Rotterdam was toch niet overgeslagen naar kunstinstelling Brutus Art Space, hoewel de veiligheidsregio dat wel had gemeld. Die correctie op de berichtgeving meldt de veiligheidsregio.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met het geweld dat zaterdagmiddag losbarstte bij een manifestatie op het Malieveld is "een grens overschreden", stelt locoburgemeester Richard de Mos van Den Haag. In een verklaring laat hij weten dat dit "niets meer te maken heeft met demonstreren".
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De brand bij Brutus Art Space in Rotterdam is onder controle. "De brandweer is momenteel bezig met het ventileren van het pand en controleert het gebouw op eventuele resterende brandhaarden en smeulende delen", meldt de veiligheidsregio.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij Brutus Art Space in Rotterdam zijn hulpdiensten bezig aanwezigen veilig uit het gebouw te krijgen, meldt de veiligheidsregio. In het pand woedt een grote brand.
3 uur geleden