Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Expertisecentrum: wachttijd voor euthanasieverzoek ggz loopt op

Expertisecentrum: wachttijd voor euthanasieverzoek ggz loopt op

DEN HAAG (ANP) - Patiënten met een psychische aandoening moeten steeds langer wachten voordat hun euthanasieverzoek wordt beoordeeld. Sinds december vorig jaar is de wachttijd bij het Expertisecentrum Euthanasie opgelopen naar twee jaar. Dat zegt het centrum in Trouw.

Het verder oplopen van de wachttijd heeft slechts deels te maken met de coronacrisis, zegt Paulan Stärcke van het Expertisecentrum. Die heeft volgens haar maximaal twee maanden vertraging veroorzaakt. "Onze wachtlijst is vooral een signaal dat in de reguliere ggz nog steeds niet vaak serieus gehoor wordt gegeven aan een euthanasieverzoek. Er wordt te vaak naar ons doorverwezen", aldus Stärcke in de krant

Het centrum heeft net als negen maanden geleden zeven psychiaters in dienst, terwijl er meer nodig zijn. Volgens het centrum lukt het niet om extra werknemers te werven, terwijl het aantal hulpvragen maar blijft toenemen. Vorig jaar waren er 3122 hulpvragen, 22 procent meer dan in 2018.

Het Expertisecentrum Euthanasie, voorheen de Levenseindekliniek, verleende vorig jaar meer dan zestig keer euthanasie aan psychiatrisch patiënten. Artsen die niet aan het centrum zijn verbonden, deden dat maar zes keer. Stärcke wil dat meer psychiaters zelf euthanasie verlenen, omdat zij de patiënt het beste kennen.

Meer uit Binnenland

Een gewonde agent Overasselt weer thuis, andere van ic af

OVERASSELT (ANP) - Een van de twee agenten die eerder deze week gewond raakten bij de schietpartij in Overasselt heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt momenteel thuis van de verwondingen. De andere agent ligt nog in het ziekenhuis, maar is wel van de intensive care af. Dat zei Sara Cremers, hoofd operatiën van de politie Oost-Nederland in de talkshow Renze. Hoe zijn herstel verder zal gaan, is volgens haar onzeker.

9 minuten geleden
Irritatie in Limburgse politiek om geldproblemen vliegveld

MAASTRICHT (ANP) - De aanhoudend slechte financiële situatie van het vliegveld Maastricht Aachen Airport (MAA) leidde vrijdagavond in de Limburgse provinciale politiek tot flinke irritatie tussen gedeputeerde Stephan Satijn (economie) en de Partij voor de Dieren (PvdD). In de provincie bestaan grote zorgen over de miljoenenverliezen van de luchthaven, waarvan de provincie met 60 procent de grootste aandeelhouder is.

48 minuten geleden
Tweede dode na bedrijfsongeluk in Zwaag

ZWAAG (ANP) - De persoon die zwaargewond raakte bij een bedrijfsongeval in Zwaag, is overleden. Het gaat om een 40-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats, meldt de politie vrijdagavond. Eerder overleed al een andere medewerker van het coatingbedrijf.

1 uur geleden
Burgemeester begrijpt zorgen Overasselt, gaat niet in op kritiek

OVERASSELT (ANP) - Tijdens de inloopbijeenkomst in het Verenigingsgebouw in Overasselt hebben vrijdagavond "hele goede gesprekken" plaatsgevonden. Dat zei burgemeester Joerie Minses na afloop in een korte reactie aan de pers. Op vragen over kritiek van bewoners en op de zorgen die bij hen leven, wilde de burgemeester niet ingaan.

2 uur geleden
Veel meer winkels moeten gebruikte statiegeldflessen aannemen

DEN HAAG (ANP) - In veel meer winkels moet het mogelijk worden om gebruikte blikjes en plastic flessen waar statiegeld op zit in te leveren. Klimaatminister Stientje van Veldhoven denkt aan een grens ergens tussen de 43 en 50 vierkante meter aan verkoopoppervlakte, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Kleinere winkels worden uitgezonderd.

3 uur geleden
Politie: Donderdag 9 huiszoekingen in onderzoek geweld Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag negen huiszoekingen verricht in verband met het geweld in Overasselt. De politie wil niet zeggen waar deze waren, of er wat is gevonden en of er mensen hierbij zijn aangehouden.

3 uur geleden
Dinsdag gesprek tussen minister en algemeen directeur ON!

DEN HAAG (ANP) - Peter Vlemmix, de directeur van omroep Ongehoord Nederland (ON!), spreekt aankomende dinsdag met minister Rianne Letschert (Media, D66). Dat bevestigt het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

3 uur geleden