Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Expertisecentrum Euthanasie start weer op

Expertisecentrum Euthanasie start weer op

DEN HAAG (ANP) - Vanaf 13 mei neemt Expertisecentrum Euthanasie weer nieuwe hulpvragen in behandeling. De capaciteit van het expertisecentrum, dat begeleidt bij euthanasiewensen en die ook eventueel uitvoert, is wel beperkt. Het aantal beschikbare ambulante artsen en verpleegkundigen is 20 procent minder dan voor de coronacrisis. Patiënten moeten rekening houden met langere wachttijden. Door de patiëntenstop sinds half maart is er minder euthanasie verleend dan vorig jaar in deze periode.

Euthanasieverzoeken uit de provincie Zuid-Holland worden vanaf 20 mei opgepakt en daarmee is de patiëntenstop die sinds 20 maart gold dan in alle provincies opgeheven. Er zijn minder hulpverleners beschikbaar omdat sommigen zelf kwetsbaar zijn, of ook elders in de zorg werken. Het aantal beschikbare psychiaters is door de coronacrisis gehalveerd: er zijn nu nog slechts vier psychiaters actief voor het expertisecentrum. Steven Pleiter, bestuurder van het centrum: "Wij hebben al jaren zorgen over de lange wachtlijst voor hulpvragen op basis van psychiatrie. Dit probleem is door de coronacrisis verdubbeld. Er staan nu ruim honderd patiënten op de wachtlijst voor een onderzoek door een ambulant psychiater."

Euthanasiezorg voor hulpvragers die zich voor 17 maart bij het expertisecentrum hadden aangemeld, werd op 30 april al hervat. In de periode 17 maart tot 11 mei is 90 keer euthanasie verleend; 35 procent minder dan in dezelfde periode vorig jaar. "Het beperken van de euthanasiezorg was onvermijdelijk en pijnlijk", benadrukt Pleiter.

Het Expertisecentrum Euthanasie is gespecialiseerd in euthanasiezorg. Een netwerk van ruim 150 artsen en verpleegkundigen biedt zorg aan mensen met een euthanasieverzoek. Het centrum bekijkt euthanasiewensen, en ondersteunt collega-artsen bij de toetsing en uitvoering van een euthanasieverzoek. Ook is het er voor patiënten die met hun verzoek niet bij de behandelend arts terechtkunnen.

Meer uit Binnenland

Hamer wil beter toezicht op onderzoek grensoverschrijdend gedrag

DEN HAAG (ANP) - Er moet een nieuwe organisatie komen die toezicht houdt op onderzoeken naar (seksueel) grensoverschrijdend gedrag. Daarvoor pleit Mariëtte Hamer, regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld. Nu is het toezicht in handen van de politie en screeningsautoriteit Justis, maar zij hebben niet genoeg capaciteit en expertise, stelt Hamer.

4 minuten geleden
Bits of Freedom klaagt bij toezichthouder over menstruatie-app

AMSTERDAM (ANP) - Bits of Freedom wil dat de overheid meer doet tegen apps waarmee vrouwen hun menstruatiecyclus bijhouden. Die apps schenden namelijk de rechten van gebruikers, zegt de privacyorganisatie. Die dient daarom bij de Autoriteit Persoonsgegevens een klacht in tegen een van zulke apps, Flo. Die wordt door meer dan 200.000 vrouwen in Nederland gebruikt.

32 minuten geleden
Brandweer, gemeenten en VNG roepen Rijk op bouwregels te herzien

DEN HAAG (ANP) - De huidige landelijke bouwregels moeten "ingrijpend gemoderniseerd" worden om in de toekomst te kunnen bouwen, stellen gemeenten, provincies en Brandweer Nederland. Uit onderzoek van TNO blijkt dat de huidige regelgeving rond de bouw niet rijmt met "de maatschappelijke en technologische ontwikkelingen van deze tijd". Gezamenlijk roepen de organisaties het Rijk op de regelgeving te herzien.

1 uur geleden
Pieterpad krijgt rolstoelvriendelijke variant van 500 km

DEN HAAG (ANP) - Het Pieterpad heeft vanaf donderdag een rolstoelvriendelijke variant. Het bekende wandelpad van ruim 500 kilometer is daarmee ook toegankelijk voor mensen met scootmobiels, rollators en kinderwagens. De rolstoelroute biedt ook toegang tot bospaadjes, heidevelden en heuvelachtig terrein voor rolstoelgebruikers met dikke profielbanden en elektrische ondersteuning.

2 uur geleden
Aantal behandelingen voor online gokken en designerdrugs stijgt

HOUTEN (ANP) - Een groeiend aantal mensen zoekt hulp voor verslavingen aan online gokken en designerdrugs. Dat komt naar voren uit de jongste cijfers van het Landelijk Alcohol en Drugs Informatiesysteem (LADIS), dat trends in de verslavingszorg monitort.

2 uur geleden
Vier mensen naar ziekenhuis na woningbrand in Hellevoetsluis

HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

5 uur geleden
Onderwijsraad: toetsen op scholen moeten meer gaan over leren

DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.

8 uur geleden