Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Expert: doorstart Blokker kan alleen met 'steengoed plan'

Expert: doorstart Blokker kan alleen met 'steengoed plan'

BORNERBROEK (ANP) - Blokker is ten onder gegaan aan een combinatie van tegenvallende consumentenbestedingen, flinke concurrentie en verkeerde keuzes. Dat stelt retaildeskundige Paul Moers na het naar buiten komen van het faillissement van de keten. Een doorstart is volgens hem niet onmogelijk, maar dan moeten kopers wel met een "steengoed plan" komen. "Dan moet afscheid worden genomen van zeker een kwart van de winkels en dan moet Blokker zich op een hoger segment gaan richten. Van Action winnen ze het toch niet."

Volgens Moers is Blokker er onder andere slachtoffer van geworden dat consumenten in Nederland terughoudend zijn met hun uitgaven. "We sparen met z'n allen als gekken. Er staan miljarden op de bank. Dat heeft te maken met de onrust in de wereld, bijvoorbeeld de oorlog in Oekraïne."

Intussen is de concurrentie voor Blokker ook flink toegenomen, stipt de expert aan. Hij noemt niet alleen een keten als Action, maar ook HEMA en Dille & Kamille. Volgens Moers is woonwarenhuis IKEA voor sommige producten eveneens een rivaal van Blokker, net zoals webwinkel bol. Moers verwijt het bestuur van Blokker en moederbedrijf Mirage Retail Group ook verkeerde beslissingen. "Ze zijn te veel blijven hangen in oude tijden. Mensen gaan tegenwoordig naar de winkel voor service en om inspiratie op te doen. Daar hebben ze te weinig mee gedaan."

Ook zou er te veel zijn geleund op de grote bekendheid van Blokker als Nederlands merk met een lange geschiedenis. "Valse sentimenten" noemt Moers dat. "Bij het faillissement van V&D zeiden mensen ook: ah wat zonde. Maar als je dan vroeg: gingen jullie er ook heen? Dan was het antwoord 'nee'. Als je echt van een keten houdt moet je er ook heen gaan."

Meer uit Financieel

CNV: chaos in winkels Albert Heijn door IT-problemen

DEN HAAG (ANP) - Door problemen met de IT-systemen is het momenteel chaos in de winkels van Albert Heijn, zegt Jacqueline Twerda, vakbondsvrouw bij CNV. Volgens haar zijn medewerkers momenteel vooral bezig met het plakken van prijsstickers op de schappen, omdat de vermelde prijzen in de winkel regelmatig niet kloppen. De IT-systemen zijn naar verwachting pas dinsdagmiddag weer in de lucht, hoorde Twerda van medewerkers.

8 minuten geleden
Meta wil brillen met camera niet van de markt halen ondanks ophef

MENLO PARK (ANP) - Meta is niet van plan om zijn AI-brillen van de markt te halen ondanks de ophef over deze brillen met camera, ook wel gluurbrillen genoemd. Alex Himel, directeur van Meta's brillentak, heeft maandag in gesprek met Nederlandse journalisten gereageerd op de commotie, die hij op zichzelf niet verrassend vindt.

33 minuten geleden
Politie: nog geen strafbaar feit vastgesteld bij Albert Heijn

ZAANDAM (ANP) - De politie en Albert Heijn (AH) staan met elkaar in contact, nadat het bedrijf zondag te maken kreeg met een cybersecurityincident. Dat zegt een woordvoerder van de politie. "Tot op dit moment is nog geen strafbaar feit vastgesteld", aldus de politiezegsman.

1 uur geleden
Problemen moeder Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland

ZAANDAM (ANP/RTR) - De IT-problemen bij het moederbedrijf van Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland. Ook bij ketens van Ahold Delhaize in het buitenland doen diensten het niet of liggen websites eruit.

2 uur geleden
Lange wachttijden luchthavens door problemen grenscontrolesysteem

BRUSSEL (ANP) - De Europese luchthavenorganisatie ACI Europe en Airlines for Europe (A4E), de grootste brancheorganisatie van luchtvaartmaatschappijen in Europa, waarschuwen maandag opnieuw voor een falend nieuw digitaal grenscontrolesysteem. Hierdoor lopen de wachttijden bij de grenscontrole nog altijd op, wat leidt tot grote verstoringen voor passagiers, luchthavens en luchtvaartmaatschappijen in het Schengengebied.

2 uur geleden
Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten de komende dagen als gevolg van het cybersecurityincident bij het bedrijf. Eerder op de dag werd bekend dat in meerdere distributiecentra het werk stilligt als gevolg van het veiligheidsincident. "Naar verwachting blijven diepvriesproducten, brood en langer houdbare producten beter beschikbaar dan bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit", staat in een verklaring van het bedrijf.

3 uur geleden
Met problemen kampende moeder Albert Heijn grootste verliezer AEX

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was maandag de grootste verliezer bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs. Het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall kampt al sinds zondagmiddag met een cybersecurity incident. Om zijn IT-systemen te beschermen zag het concern zich genoodzaakt websites, apps en klantenservices van de winkels tijdelijk uit te schakelen. Ook worden er voorlopig geen online bestelde boodschappen bezorgd.

3 uur geleden