Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Expert: doorstart Blokker kan alleen met 'steengoed plan'

Expert: doorstart Blokker kan alleen met 'steengoed plan'

BORNERBROEK (ANP) - Blokker is ten onder gegaan aan een combinatie van tegenvallende consumentenbestedingen, flinke concurrentie en verkeerde keuzes. Dat stelt retaildeskundige Paul Moers na het naar buiten komen van het faillissement van de keten. Een doorstart is volgens hem niet onmogelijk, maar dan moeten kopers wel met een "steengoed plan" komen. "Dan moet afscheid worden genomen van zeker een kwart van de winkels en dan moet Blokker zich op een hoger segment gaan richten. Van Action winnen ze het toch niet."

Volgens Moers is Blokker er onder andere slachtoffer van geworden dat consumenten in Nederland terughoudend zijn met hun uitgaven. "We sparen met z'n allen als gekken. Er staan miljarden op de bank. Dat heeft te maken met de onrust in de wereld, bijvoorbeeld de oorlog in Oekraïne."

Intussen is de concurrentie voor Blokker ook flink toegenomen, stipt de expert aan. Hij noemt niet alleen een keten als Action, maar ook HEMA en Dille & Kamille. Volgens Moers is woonwarenhuis IKEA voor sommige producten eveneens een rivaal van Blokker, net zoals webwinkel bol. Moers verwijt het bestuur van Blokker en moederbedrijf Mirage Retail Group ook verkeerde beslissingen. "Ze zijn te veel blijven hangen in oude tijden. Mensen gaan tegenwoordig naar de winkel voor service en om inspiratie op te doen. Daar hebben ze te weinig mee gedaan."

Ook zou er te veel zijn geleund op de grote bekendheid van Blokker als Nederlands merk met een lange geschiedenis. "Valse sentimenten" noemt Moers dat. "Bij het faillissement van V&D zeiden mensen ook: ah wat zonde. Maar als je dan vroeg: gingen jullie er ook heen? Dan was het antwoord 'nee'. Als je echt van een keten houdt moet je er ook heen gaan."

Meer uit Financieel

Frauderende cryptobaas Bankman-Fried wil nieuw proces

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De veroordeelde oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, Sam Bankman-Fried, wil een nieuw proces. Daarvoor heeft hij een verzoek ingediend bij een rechtbank in New York. Bankman-Fried zit momenteel een gevangenisstraf van 25 jaar uit vanwege grote fraude rond het omgevallen cryptoplatform.

47 minuten geleden
Gemengd slot op beurzen New York, Coca-Cola bij dalers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag gemengde uitslagen zien. Beleggers keken vooral uit naar het Amerikaanse banenrapport dat woensdag op het programma staat. De banengroei in de grootste economie ter wereld speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. Kevin Hassett, economisch adviseur van het Witte Huis, zei maandag dat de banengroei de komende maanden lager zou kunnen uitvallen door een tragere groei van de beroepsbevolking en een hogere productiviteit.

49 minuten geleden
Alfen gaat bedrijf transformeren en wil naar winstgevende groei

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft een transformatie van het bedrijf ingezet die is gericht op "winstgevende groei en geografische expansie". Het bedrijf was vorig jaar opnieuw verlieslatend en zag de omzet met ruim een tiende terugvallen. Alfen ziet desondanks een structurele vraag naar nieuwe energie-infrastructuur en wil van deze kansen profiteren.

3 uur geleden
Lufthansa-personeel opgeroepen tot staking op donderdag

FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitse vakbonden hebben piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa opgeroepen donderdag de hele dag te staken. De actie is afgekondigd vanwege een conflict over salarissen en arbeidsvoorwaarden.

3 uur geleden
Meta-dochter moet Duitse telecomprovider miljoenen betalen

DÜSSELDORF (ANP/DPA/RTR) - Een dochteronderneming van het Amerikaanse techbedrijf Meta moet ongeveer 30 miljoen euro aan vergoedingen betalen aan een Duitse telecomprovider. Dat heeft een rechtbank in Düsseldorf dinsdag bepaald.

4 uur geleden
Philips wint in hogere AEX na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Philips was dinsdag de grote winnaar op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het zorgtechnologieconcern boekte de eerste jaarwinst sinds 2021. Het bedrijf hield de verkopen ondanks extra importheffingen in de Verenigde Staten op peil en de winstgevendheid verbeterde door kostenbesparingen.

5 uur geleden
EU keurt overname cybersecurity-startup Wiz door Google goed

BRUSSEL (ANP/AFP) - De EU heeft de overname van cybersecurity-startup Wiz door Google-moederbedrijf Alphabet voor 32 miljard dollar goedgekeurd. Volgens Brussel levert de overname geen mededingingsproblemen in Europa op.

5 uur geleden