Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Expert: doorstart Blokker kan alleen met 'steengoed plan'

Expert: doorstart Blokker kan alleen met 'steengoed plan'

BORNERBROEK (ANP) - Blokker is ten onder gegaan aan een combinatie van tegenvallende consumentenbestedingen, flinke concurrentie en verkeerde keuzes. Dat stelt retaildeskundige Paul Moers na het naar buiten komen van het faillissement van de keten. Een doorstart is volgens hem niet onmogelijk, maar dan moeten kopers wel met een "steengoed plan" komen. "Dan moet afscheid worden genomen van zeker een kwart van de winkels en dan moet Blokker zich op een hoger segment gaan richten. Van Action winnen ze het toch niet."

Volgens Moers is Blokker er onder andere slachtoffer van geworden dat consumenten in Nederland terughoudend zijn met hun uitgaven. "We sparen met z'n allen als gekken. Er staan miljarden op de bank. Dat heeft te maken met de onrust in de wereld, bijvoorbeeld de oorlog in Oekraïne."

Intussen is de concurrentie voor Blokker ook flink toegenomen, stipt de expert aan. Hij noemt niet alleen een keten als Action, maar ook HEMA en Dille & Kamille. Volgens Moers is woonwarenhuis IKEA voor sommige producten eveneens een rivaal van Blokker, net zoals webwinkel bol. Moers verwijt het bestuur van Blokker en moederbedrijf Mirage Retail Group ook verkeerde beslissingen. "Ze zijn te veel blijven hangen in oude tijden. Mensen gaan tegenwoordig naar de winkel voor service en om inspiratie op te doen. Daar hebben ze te weinig mee gedaan."

Ook zou er te veel zijn geleund op de grote bekendheid van Blokker als Nederlands merk met een lange geschiedenis. "Valse sentimenten" noemt Moers dat. "Bij het faillissement van V&D zeiden mensen ook: ah wat zonde. Maar als je dan vroeg: gingen jullie er ook heen? Dan was het antwoord 'nee'. Als je echt van een keten houdt moet je er ook heen gaan."

Meer uit Financieel

Nexperia beticht Chinese eigenaar van verschroeide-aardetactiek

AMSTERDAM (ANP) - Nexperia beschuldigt zijn Chinese eigenaar Wingtech van een tactiek "van de verschroeide aarde" in pogingen om de controle over de Nijmeegse chipmaker terug te krijgen, insinuerend dat de topman liever bedrijfswaarde vernietigt dan concessies doet. Dat zei een advocaat namens het bedrijf bij de ondernemingskamer in Amsterdam.

11 minuten geleden
Tsjechisch defensiebedrijf CSG wil beursnotering op Damrak

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - Defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil in de komende weken naar de beurs van Amsterdam. De in Praag gevestigde wapenproducent is van plan voor 750 miljoen euro aan nieuwe aandelen te verkopen op het Damrak. Ook wil een aandeelhouder al bestaande aandelen verkopen. Ingewijden spraken onlangs tegenover persbureau Bloomberg de verwachting uit dat het bedrijf met de beursnotering minstens 3 miljard euro zou kunnen ophalen.

42 minuten geleden
Franse bankpresident: land dreigt in gevarenzone te komen

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt in de problemen te komen als het begrotingstekort 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) overstijgt in 2026. Dat zegt de president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau.

1 uur geleden
AEX opent licht lager en beweegt van de 1000-puntengrens af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag licht lager geopend. Daarmee bewoog de hoofdindex iets weg van de historische mijlpaal van 1000 punten, na het bereiken van een nieuwe recordslotstand dinsdag.

1 uur geleden
Eurostar vervoert voor het eerst ruim 20 miljoen reizigers

LONDEN (ANP/BELGA) - Eurostar heeft vorig jaar meer dan 20 miljoen reizigers vervoerd via zijn hogesnelheidstreinen, een nieuw record. Vooral tussen Amsterdam en Londen groeide het aantal reizigers.

2 uur geleden
Reuters: China houdt nu zelf hoogwaardige AI-chips uit VS tegen

BEIJING (ANP) - China ontmoedigt lokale bedrijven nu zelf om hoogwaardige AI-chips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Autoriteiten hebben deze week tegen douanepersoneel gezegd dat de H200-chips het land niet in mogen. De overheid raadt bedrijven af de chips te kopen, tenzij dit noodzakelijk is, melden bronnen aan persbureau Reuters. "De bewoording is zo streng dat het in feite neerkomt op een verbod", zegt een van hen.

2 uur geleden
Handelsoverschot China groeit ondanks dalende export naar VS

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese handelsoverschot blijft groeien en is aan het eind van 2025 op een recordhoogte van 1,2 biljoen dollar uitgekomen. Dat terwijl de export naar de VS verder daalt. China richt zich nadrukkelijk op de rest van de wereld.

2 uur geleden