Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Experiment met digitale meldplicht voetbalhooligans in 3 steden

Experiment met digitale meldplicht voetbalhooligans in 3 steden

BREDA (ANP) - Het ministerie van Justitie, de KNVB en gemeenten gaan nog dit voetbalseizoen in drie gemeenten experimenteren met een digitale meldplicht voor voetbalhooligans met een stadionverbod. Dat heeft burgemeester Paul Depla van Breda maandag gezegd in een reactie op de ongeregeldheden rondom de voetbalwedstrijd Ajax - Feyenoord zondag in Amsterdam. Over zo'n digitale meldplicht wordt al jaren gesproken.

De digitale meldplicht moet het relschoppers onmogelijk maken om zich tijdens een voetbalwedstrijd van hun club in of bij het stadion te begeven. De burgemeester van Breda heeft namens de burgemeesters voetbalzaken in zijn portefeuille.

Depla noemt het "diep triest" wat er in Amsterdam is gebeurd. "Dit is het werk van zogenaamde voetballiefhebbers die zeggen dat ze handelen uit clubliefde. Het is een feit dat in sommige stadions tribunes in handen zijn van de harde kern, die zich aan niets of niemand meer storen. Ze eigenen zich het voetbalfeest toe. In de Johan Cruijff ArenA is dat waarschijnlijk ook zo."

Vuurwerk

Depla wijst erop dat er zondag vuurwerk of fakkels vanaf tribunes werden gegooid. "Dat is op de een of andere manier in het stadion terechtgekomen. Dit moet echt stoppen. De KNVB en de clubs moeten weer de baas zijn in het stadion. Niet die gasten die het altijd en overal weer verpesten voor alle goedwillende voetballiefhebbers." Volgens de burgemeesters zijn er steeds meer mensen die "echt helemaal klaar zijn" met het geweld rond wedstrijden. "Het maatschappelijk draagvlak voor voetbal kan zo verdwijnen."

Volgens Depla is een meldplicht voor hooligans tijdens voetbalwedstrijden juridisch en technisch niet eenvoudig te organiseren. "Je komt al gauw terecht bij grondrechten zoals bewegingsvrijheid. Het Openbaar Ministerie is daar terecht huiverig voor." En er is volgens Depla in de laatste jaren ook wel "keihard gewerkt" aan andere maatregelen tegen excessen in het stadion. "Zoals het stilleggen van wedstrijden als er gescholden of gegooid wordt. Dat helpt, maar het is een zaak van lange adem. Het is ook naïef om te denken dat je alle voetbalgeweld helemaal kunt uitbannen. Maar zolang we maar op de weg naar boven zijn, zodat ouders met hun kinderen gewoon naar een wedstrijd kunnen gaan kijken."

Meer uit Binnenland

Persoon overleden aan in Nederland opgelopen westnijlkoorts

UTRECHT (ANP) - In de provincie Utrecht is iemand overleden aan westnijlkoorts, meldt het RIVM. De persoon liep de infectie met het virus op in Nederland.

22 minuten geleden
Politiebond: extra politiecapaciteit nodig voor aanpak blokkades

BAARN (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) steunt de oproep om bij snelwegblokkades strafrechtelijk op te treden. Volgens de bond is dat wel alleen uitvoerbaar als er voldoende agenten beschikbaar zijn. "Anders wordt een bestuurlijke afspraak in de praktijk opnieuw een extra opdracht voor politiemensen die nu al structureel overvraagd worden."

1 uur geleden
Van der Weijden geeft cheque van ruim 7 ton voor kinderkanker

UTRECHT (ANP) - Maarten van der Weijden heeft een cheque van 704.127 euro overhandigd aan het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie in Utrecht. De 45-jarige zwemmer bracht het geld bijeen door een zwemtocht, die hij door ziekte eerder moest staken dan gepland. De opbrengst is bedoeld voor onderzoek naar de directe en latere gevolgen van kinderkanker. Er was geen streefbedrag.

1 uur geleden
Verdachte moord partner: ik zat in 'femicidale relatie'

DEN HAAG (ANP) - De 34-jarige Maxime A. heeft in juni tijdens een politieverhoor bekend dat zij op 26 april haar 44-jarige partner in hun woning in Scheveningen middelen heeft toegediend, die mogelijk tot zijn dood hebben geleid. Volgens de vrouw was er sprake van "intieme terreur" en zat zij in een "femicidale relatie". Volgens het Openbaar Ministerie is daarvoor nog geen "objectieve bevestiging" gevonden.

2 uur geleden
Ombudsman omroepen krijgt twintig klachten over fragment Hitler

HILVERSUM (ANP) - De ombudsman van de publieke omroepen heeft tot nu toe "ongeveer twintig" klachten ontvangen over het fragment in het onlineprogramma van Ongehoord Nederland waarin Adolf Hitler wordt aangehaald. Dat zei Margo Smit woensdag tegen het ANP. De klagers spreken zich uit over het gesprek en vragen zich af of de uitzending voldoet aan de journalistieke code van de NPO.

3 uur geleden
Geen Feyenoord-supporters bij NEC bij uitblijven aanhoudingen

NIJMEGEN (ANP) - Als er geen verdachten worden aangehouden voor het vuurwerkincident bij SC Cambuur, dan zijn Feyenoord-supporters niet welkom in Nijmegen wanneer de Rotterdamse club tegen NEC speelt. Dat heeft de burgemeester van Nijmegen Hubert Bruls gezegd bij WNL-talkshow Goedenavond Nederland.

13 uur geleden
XR niet van plan te stoppen met snelwegacties

DEN HAAG (ANP) - Milieuactiegroep Extinction Rebellion neemt de aankondiging dat snelwegblokkades voortaan mogelijk strafrechtelijk worden vervolgd voor kennisgeving aan. De organisatie zegt niet van plan te zijn om te stoppen met deze vorm van protest.

14 uur geleden