Experiment in verspringen om foutsprongen uit te bannen
LONDEN (ANP/RTR) - De mondiale atletiekbond World Athletics werkt aan een plan om het aantal foute sprongen bij het onderdeel verspringen uit te bannen. In de loop van het jaar start bij een aantal kleine wedstrijden een experiment waarbij de verspringers kunnen afzetten vanaf een startzone in plaats van vanaf de afzetbalk.
Directeur Jon Ridgeon van World Athletics hoopt op deze manier de sport aantrekkelijker te maken voor het publiek. Uit onderzoek is gebleken dat tijdens de WK van vorig jaar in Boedapest een derde van alle sprongen in het verspringen ongeldig werd verklaard doordat de voet de afzetbalk had overschreden.
"Dat werkt niet, dat is tijdverspilling", zei Ridgeon tegen persbureau Reuters. "Dus testen we met een startzone zodat we meten vanaf het punt waar de atleet opstijgt tot waar hij in het zand landt. Dat betekent dat elke sprong telt."
Moeilijkste vaardigheid
Viervoudig olympisch kampioen verspringen Carl Lewis reageert afwijzend op het experiment. "Dan zou je de moeilijkste vaardigheid uit het verspringen halen. Je kunt bij basketbal ook de basket groter maken bij vrije worpen, want zoveel mensen missen ze", reageerde de Amerikaanse legende sceptisch.
Afhankelijk van de resultaten van de proef worden de veranderingen niet voor 2026 doorgevoerd.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
5 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.
12 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
15 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
17 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
22 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
23 uur geleden