Experiment in verspringen om foutsprongen uit te bannen
LONDEN (ANP/RTR) - De mondiale atletiekbond World Athletics werkt aan een plan om het aantal foute sprongen bij het onderdeel verspringen uit te bannen. In de loop van het jaar start bij een aantal kleine wedstrijden een experiment waarbij de verspringers kunnen afzetten vanaf een startzone in plaats van vanaf de afzetbalk.
Directeur Jon Ridgeon van World Athletics hoopt op deze manier de sport aantrekkelijker te maken voor het publiek. Uit onderzoek is gebleken dat tijdens de WK van vorig jaar in Boedapest een derde van alle sprongen in het verspringen ongeldig werd verklaard doordat de voet de afzetbalk had overschreden.
"Dat werkt niet, dat is tijdverspilling", zei Ridgeon tegen persbureau Reuters. "Dus testen we met een startzone zodat we meten vanaf het punt waar de atleet opstijgt tot waar hij in het zand landt. Dat betekent dat elke sprong telt."
Moeilijkste vaardigheid
Viervoudig olympisch kampioen verspringen Carl Lewis reageert afwijzend op het experiment. "Dan zou je de moeilijkste vaardigheid uit het verspringen halen. Je kunt bij basketbal ook de basket groter maken bij vrije worpen, want zoveel mensen missen ze", reageerde de Amerikaanse legende sceptisch.
Afhankelijk van de resultaten van de proef worden de veranderingen niet voor 2026 doorgevoerd.
Meer uit Sport
BORMIO (ANP/RTR) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen zijn tweede gouden medaille veroverd. Hij won maandag samen met Tanguy Nef de teamcombinatie. Zaterdag schreef hij de afdaling al op zijn naam.
14 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
11 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
19 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
19 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
20 uur geleden