
Exor verkoopt grote hoeveelheid Ferrari-aandelen
AMSTERDAM (ANP) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor is van plan 7 miljoen aandelen van sportautofabrikant Ferrari te verkopen. Door zijn belang in het bedrijf te verkleinen wil het investeringsfonds van de zakenfamilie Agnelli zijn portefeuille diverser maken. Exor kan de opbrengst van de aandelenverkoop tegelijkertijd gebruiken voor een nieuwe overname, meldt het bedrijf.
De verkoop levert naar verwachting rond de 3 miljard euro op. Daarvan gebruikt de investeerder 1 miljard euro om eigen aandelen in te kopen, wat gunstig is voor de waarde van de overgebleven stukken.
Exor is de grootste aandeelhouder van Ferrari met een belang van bijna 25 procent. Na de verkoop van aandelen aan institutionele beleggers zal dat 20 procent zijn. Daarmee blijft Exor het grootste aandelenbelang hebben in het sportwagenmerk. De verkoop is naar verwachting aanstaande maandag afgerond.
John Elkann, topman van Exor, benadrukt dat de belegging in Ferrari gunstig is geweest voor het investeringsfonds. De prestaties van de autofabrikant waren een "grote drijvende kracht" achter de sterke stijging van de waarde van de beleggingsportefeuille van Exor.
Meer uit Financieel
LEUSDEN (ANP) - De Nederlandse overheid maakt vliegen volgend jaar opnieuw duurder. De vliegbelasting gaat met 2,9 procent omhoog tot 30,25 euro, heeft brancheorganisatie ANVR berekend.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Verenigde Staten en de Europese Unie hebben donderdag een eerder bereikt handelsakkoord formeel bekrachtigd. Het akkoord, dat vorige maand al in grote lijnen werd overeengekomen, omvat onder meer een Amerikaanse invoerheffing van 15 procent op de meeste EU-producten, waaronder auto's, farmaceutische producten, halfgeleiders en hout. Meer details over het akkoord zijn nu bekendgemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schiphol weet over twee weken of de luchthaven zijn natuurvergunning terugkrijgt zolang een hoger beroep loopt tegen de vernietiging daarvan. De Raad van State (RvS) zal op 4 september uitspraak doen in een spoedprocedure die Schiphol had aangespannen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vier Israëlische bedrijven worden dit jaar niet toegelaten op de wapenbeurs in Rotterdam wegens zorgen over de veiligheid. Dat heeft directeur Hans Huigen van de Nederlandse Industrie voor Defensie en Veiligheid (NIDV) bevestigd na berichtgeving van de NOS. "We willen de beurs zo goed en ordentelijk mogelijk laten verlopen", aldus de directeur.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Just Eat Takeaway gaat proeven doen met grondrobots die maaltijden aan de voordeur bezorgen. Daarvoor is de eigenaar van Thuisbezorgd.nl een samenwerking aangegaan met het Zwitserse robotbedrijf RIVR. De robot gaat in eerste instantie maaltijden bezorgen in het Zwitserse Zürich, maar dit moet later dit jaar ook in andere Europese steden worden geïntroduceerd.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in augustus verder toegenomen. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit vooral doordat de vraag in de industriesector van het eurogebied is aangetrokken, terwijl de dienstensector een kleine groeivertraging liet zien.
3 uur geledenDELFT (ANP) - Porseleinproducent Royal Delft, bekend van het Delfts blauw, heeft een financieel sterk eerste halfjaar achter de rug. Het bedrijf zag vooral een flinke groei in de onlineverkoop via de eigen webshop. Ook verkocht Royal Delft meer porselein en kristal van Royal Leerdam aan toeristen.
4 uur geleden